bugün

bayram ziyaretlerinin görenekleri arasına nasıl girdiğini merak ettiğim içki.
digestive alkollü içkilerden biridir. ayrıca şeker oranı en yüksek içkilerdir. bu nedenle ne kadar içildiği anlaşılmadan sarhoş etme ihtmali yüksektir.
tekel yıllarca nane, acıbadem, muz, çilek, portakal çeşitlerini başarıyla üretmiştir... hatta içinde gerçek altın zerreleri olan altınlı likör bile yapılmıştır bir zamanlar.
çikolatayla iyi gider.
inönü stadi nin karsisinda 3 haftalikken bulup bagrima bastigim kedimin adi.. Oyuncu serefsiz, hem de dogma büyüme besiktasli.. *
an itibariyla almanyadan arkadaşımın hediye olarak getirdiği, özel günler için sakladığım fakat özel güne kalmadan 'jagermeifter' %35vol'luk versiyonunu direk şişeden su içer gibi bitirmiş bulunmaktayım. şimdi isminin nasıl okunduğunu çözmeye çalışayım, daha sonra şişeyi nabarım bilmiyorum.

tanım: 3 günlük şeker ihtiyacını giderebilen türde bi içkidir.
muzlusunun tadı şahanedir. ayrıca süt ve neskafe kombinasyonu ile tükedildiğinde tadınden içilmez. tadı yumuşak olduğu için içerken miktarı abartılırsa güzel içkinin 1 saat sonra sizi nasıl çarptını anlayamazsınız.
çikolatanın tadını bozan sıvı.
Rakı gibi içtiğiniz andan midenize inişini hissettiğiniz ickidir.

Ben bir köyden el yapımı almıştım.
Tadını mide bulandırıcı bulmuştum fazla meyveli oldugu icin bu yuzden meyveli tavsiye etmem.

Kardeşimin hastalığını öğrendikten sonra sevmedigim ickiyi bir saat icinde bitirmistim. Guzel kafa yapıyor.
Türkiye'nin yüzü Batı'ya dönük kesiminin evinde kahve veya çikolata ile birlikte ikram edilen düşük alkollü içecektir.
meyve aromalı olduğundan diğerlerinden farklı olan içki. tabi meyve aromalı olmayanları da mevcut. (bkz: nane likörü)
Masum görünümlü canavardır. Kelebek görünümlü panterdir. Tatlı tatlı, şerbet kıvamında usul usul akarken boğazınızdan, ölçüyü kaçırırsanız, kendinizi, tuvalette amuda kalkıp işerken bulursunuz alimallah!!! Şeytana pabucunu ters giydirir, laylaylom gazoz gibi içerim sanırsınız ama yanılırsınız!!!
şekerli olduğu için çabuk gider. ne olduğunu anlamadan uçurur. kızla ilgili planlarda kullanılmamalıdır. randımanı düşürür.
lise son sınıfta bir kaç sınıf arkadaşımın dönem ödevi olarak yaptıkları içkidir. yapılışı basittir ve ortalma 9gün içinde üretilebilir.

(bkz: malibu)
(bkz: Baileys)
bayramlık şeker niyetine bazen.
ing.: liquor.
Yemek öncesi aperatif olarak iştah açsın diye içilir kafa yapmak için değil.

Yakşamlar.
güncel Önemli Başlıklar