bugün

italyan tribünlerinin ürettiği, çoğu futbol taraftarının benimsediği, ultralara özgürlük anlamına gelen italyanca kelimedir.

(bkz: ultras manifesto)

(bkz: ultraslan)

(bkz: yürüyedur)
zamanın galatasaray yönetimi tarafından iğrenç bir şekilde, zorla dağıtırılan yürüyedur grubu dışında ülkemizde ultraslan dahil hiç bir grubun bu sloganı kullanmaya hakkı yoktur.
ezeli tribünlerin kaynaşmasını sağlayan über slogan.
tutkuya özgürlük sloganını benimsiyor olmaları da manidardır. holiganlık olarak algılanabilir lakin işlerini en iyi yapan insanların bu çatı altında toplandıklarını da söyleyebiliriz.
ultras isminin "ultraslan" gibi ultras mentalitesini benimsememiş bir taraftar grubunda olması gerçekten çok üzücü.
kişi kendinden bildiği kelimelerle başlıklar açarmış felsefesinin nefes alanı. nefes alsın yeter, ona da üflerler...
Bana dolaylı yoldan evlenme teklifi etmiş yazar. Açtım kollarımı, aman yüzük parmağımı bekliyorum.*
öncelikle başlığın ilk entryleri hakkında yorum yapayım yürüyedur taraftarı grubu değildir pankart açarak polar çıkararak taraftar grubu olunmaz kendi hallerinde takılan 50 kişilik taraftardı la bu adamlar ülkemizdeki bir hastalık olan öldükten sonra kıymeti binmek varya bu da öyle, bu arada ultras kültürünü yansıtıyorlar mı derseniz yansıtıyorlardı yaptığı faaliyetler ile. daha sonra ultraslan ile beraberdi bu adamlar düşman değildi tribünden atılma mevzusu çok farklı tamamen alçakca bir oyun.

nickaltına gelirsek gs li totoşların zoruna giden yazar dün akşam 4 tane çocuğu ellerine verince dortmund sinirlendi tabi oğlanlar.
ulu orta tanımadığı insanlara orospu çocuğu diyen terbiyesiz soytarı...
kankam olmaya aday çok sevdiğim yazar. evet.
seni çok yakışıklı buluyorum falan fıstık şeklinde iltifatlar eden uuser... anlamadığım kız mı erkek mi? hani kızsa neyse de erkekse yürü git olum manyak mısın?
fenerbahçe'mizin karısı olan gs taraftarının zoruna giden yazar. zorunuza gidiyorsam götünüze buz sokun. *

ya olm mal mısınız ya gelen geçen elinize vermiş avrupada averaj takımı olmuşsunuz gelip burada boş boş konuşuyorsunuz. kadıköy'deki maçta görüşmek üzere.
o kızıda seven yazar. *

sevdiğin kızı uzaktan sevmenin daha masumane olduğunu dile getirmiş yazar yoksa platonik aşk zaten iyi bir şey değil. yakınlaşınca her şey berbat oluyor, her iki tarafta çekilmez oluyor.
sustum açıkcası göt oldum haklısınız sayın yazar.

"sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir"

ama insan bi noktadan sonra anlaşmakta istiyor hayatında huzurda olsun istiyor biliyon mu? *
Güzel güzel entryler girmesi dileğiyle hoşgelmiş sefa getirmiş.

Not:

Sözlükte nadide bir çiçek olan bayan yazarlardan birisidir.dişiliğini her fırsatta belli eder.zor bir bayandır.
nöbetçi müneccim olan yazar.

söylediklerim bir bir çıkıyor ak. (bkz: 27 ekim 2014 kayseri erciyesspor beşiktaş maçı/#25558910)
Beşiktaş düşmanı vasat yazar.
polislere toz kondurmayan çakma ultra mı desem, slogandan nik yapan ergen mi desem bilemedim.
stadyumlarda acab görüşünü savunan yazar ama sokaklarda huzur ve barıştan yana olduğu için polisleri seven aciz bir kardeşiniz. (bkz: polisin yetkisi artırılsın)
şikeci olmayacak kadar kaliteli bir yazar. adam gibi adamım lan ben.
almancılarla ne alıp veremediği var merak edilesi yazar. *
varoş almancılardan nefret eden yazar. onların tamamının türkiye'ye kesin dönüş yapmasını istememektedir ayrıca. o gün geldiğinde giderim lan bu ülkeden.
Kafayı almancılara takmıştır.
Almancılarla garip bir derdi vardır.

Olay:

Kendisi zamanında almancı birisiyle ilişkisi vardı.Enişte bey buna alamanyalara gitmeden önce evlilik sözü veriyor.Bu cahilde inanıyor.Zavallı libertayı enişte bey orada hunharca halvet ediyor.Zaman sonra bu hamile kalıyor.Veled-i zinası ile bir başına ulu ortada kalıyor.Babasıda almıyor bunu zaman sonra bi adama sığınıyorlar.Adamda zengin bunu alamanyalara kadae götürüyor.Deutschland'da bide ne görsün bunu düdükleyen adam orada sarışın bir german karısıyla parkta el ele hunharca mutli duruyor.
açıldığı aşık olduğunu söylediği bir hemşire tarafından hor görüldü. sevdiği kız tarafından reddedilmiş yazar.
çirkin kezbanların zoruna giden yazar. *