bugün

Yavuz hic bir zaman çalmayan bir hırsızdı dikkatini çekerim. Ayrıca iskenderle ilk tanışmada karakola götürüp teslim edildi. Sacma ama sen o açıdan bakarsan ben de bu açıdan bakarım.

Diziyi izlemeden yorum yapıyorlar ben ona deliriyorum. Dizi de yapılan ciddi anlamda kötü hiç birşey yok.
ilk olarak leyla ile mecnunda hırsızlık övülmüyor. lakin ülkemizde hırsızlık konusunda verilen cezalar (!) teşvik niteliğinde olduğu için hırsızlığın övülmesine de lüzum yoktur.
ne güzel işte tam da sizin çapınıza uygun bir yapım. siz seversiniz hırsızı, uğursuzu.
Abi adamlar sigara icmiyo bunun yerine sakıza baslamissin falan deniyo şimdi bu adamlara kötü dersen ayıp edersin.
Hangi hırsız girdiği evin sahipleriyle çay içip sohbet eder ya. O bir dahiydi.
götüyle dizi izleyen insan çıkarımı.

öncelikle yavuz iskender ile ilk tanıştığında karakola götürüp bırakıldı.

sonra yavuz hiç bir zaman masum insanların evine girip çaldıklarını paraya dönüştürüp yolunu bulmadı.

ayrıca yavuz hep mecnun'un işleri için kötülerin elinde bulunan şeyleri hep çalmaya çalıştı ve mecnun'a engel olan kapıları açmak için uğraştı.

ağzından allah kelimesi çıkıyor diye devletin başındakilerin hırsızlığının görmezden gelindiği bir ülkedeyiz. bence sen önce bir ülkendeki hırsızları gör.

ayrıca kendine her hırsız denilmesinde yavuz kendine performans sanatçısı demiştir. bizim her hırsız dediğimizde "ama onlar siyasetçi" lafına büyük bir mesajdır bence bu.

troll'e niye cevap yazdım anlamadım...
leyla ile mecnun'u abuk subuk elestirenleri sozlukten atma kampanyasi.

bi git yav.
Anlayarak izlemiş olsaydın şayet Yavuz'un hastalığından dolayı sadece televizyon çalmasını anlardın. Eylülün babasıda sadece radyo çalıyordu. Burada aslında dünyada böyle hastalıklar olduğundan bahsetmek istemişti ama senin üstün zekan bunu anlamamış olsa gerek..
Ben öyle bir insan mıyım ?
Dizinin bir kaç bölümünü izleyip asıl olayı bilmeyen yazar beyanı.
senin bakış açına sarkozy.
Faturada ufak bir düşüş görüp bu sefer hırsız az çalmış iyi biri diyen insan beyanı.
Ergenlerin mi taptığı?. O kadar sikimsonik dizi var ve bunlarda pezevenklik, topluk, orospuluk vb . hoş gösterilmeye çalışırken leyla ile mecnuna böyle eleştiride bulunmak yanlıştır. Çok samimi bir diziydi lan.
Kusura bakmayında,yavuz hiç öyle biri mi?
Hiç hırsızlık yapmamıştır diyen arkadaşlar behzat ç ortak bölümünde yavuzun gözaltına alındığı sahneyi bi izlesinler.
Nereden baktığınıza bağlı.
yavuz kişiliği iyi biriydi. her hırsız kötü insan değildir. hırsızlık kötüdür ve savunulamaz. peşin hüküm de kötüdür ve savunulamaz. mesela bir çocuk veya genç hırsızlık yaparsa ve bu mahkemede ispat veya itiraf edilirse hakimin soracağı ill soru "yavrum niye yaptın" olur. sebepler ve çözümler önemli.
Yavuz hırsızlık yapmasa bile milletin evine camdan pencereden giriyordu aq.
Diziden ne istiyorsunuz? Sanki o diziyi izleyen herkes hırsız oldu. Kitap okumak da övülüyordu dizide. Niye ondan bahsetmiyorsun. Senin hangi zihniyete sahip olduğun belli zaten. Ele verdin kendini.
olur mu öyle ya. yavuz performans sanatçısıydı.
ben öyle bir insan mıyım?
övülmesinden de öte komik bir şeymiş gibi gösterilmesidir. mesela bu dizide yavuz özellikle televizyonları çalardı. evimdeki televizyonu kendi imkanlarımla aldım ve yaklaşık 1 sene sürdü alabilmem. şimdi bu yavuz gelip benim televizyonumu çalsa komik mi olur?

bunun kardeş dizisi behzat ç'de de küfürbaz, alkolik ve saldırgan behzat iyi polis olarak gösteriliyor mesela. toplumda ciddi ciddi bu dizilerin fanatikleri var ve gerçekleri göremiyorlar. hep bir savunma hali içindeler. bu iki diziyi övünce farklı ve elit olduklarını sanıyorlar sanırım açık ve net.