bugün

nisan 2011'de ilk gösterimi yapmış olan bir disney channel filmi. disney channel'ın tarzına uygun biçimde gençlere yönelik bir müzikal film.

başrollerinde Bridgit Mendler, Adam Hicks, Hayley Kiyoko, Naomi Scott ve Blake Michael'ın oynadığı filmde okulda cezaya kaldıklarında tanışan 5 öğrencinin limonata ve müziğe olan sevgilerini birleştirerek bir müzik grubu kurmaları ve sonrasında başlarından geçen olaylar anlatılıyor. bu müzik grubuyla okulda bir kimlik kazanan öğrenciler aynı zamanda aileleriyle yaşadıkları sorunları da birlikte atlatmaya çalışıyorlar.*
nickelodeon ve disney channel'ın yarattığı yıldızları ilgiyle takip eden biri olarak bu tip bir gençlik müzikal filmi için oldukça iyi bir film olduğunu söyleyebilirim. hani filmin sonu fazla uçuk olsa da bu tip filmler hiçbir zaman gerçek hayatta yaşayabileceğimiz bir sona bağlanmaz zaten.

not: gençlik müzikal diye bir film türünün aslında olmadığının farkındayım. ama bu tip müzikal filmleri gerçekten sırf müzik üzerinden giden sanatsal müzikallerle bir tutmak hata olur.
eğer kendinize küfür etmek niyetindeyseniz oturun izleyin, hayatınızdan giden bir saat kırk altı dakikaya ağlayarak acı acı sövün kendinize.

bir akasya durağı değil.
vermek istediği konu herkesin önemli olduğu. kimsenin bir başkasından daha önemli değil ve ayrıcalık tanınamayacağına dair bir film ki daha güzel anlatılabilirdi yine de fena değildi, vermek istediği mesaj açık benim için önemli olanda o.

"stella: üzgünüm ben çözülebilen plastik keşfedemiyor ve kendime oyuncak yapamıyor ve oh evet kanseri tedavi edemiyorum.
babası: biz henüz bunu yapamadık canım.
stella: ah öyle mi.. bunu biliyorum! bir dahi olamayabilirim ki bu ailede genetik deformasyon anlamına gelir ama aslında bende bir şeyler yapabiliyorum! mesela ben bir devrim başlatabilirim!
babası: ah bu gerçekten iyi bir şey."

aile bireylerinin fazla çalışmaktan ilgilenmedikleri bir evlat, insanları önemli olduklarına inandırarak kendi çapında bir devrim yapabiliyor.

izlemeye değer.
kimilerine göre basit gelebilir. aslında haklılarda, basit bir senaryo ama filmin hitap ettiği yaş grupları için bence gayet önemli şeyler anlatılıyor. ayrıca benim gibi müzikal filmleri sevenlere tavsiye ederim. zaman kaybı değil ama bi grease de olamaz tabiki.
good luck charlie'nin yıldızı bridgit mendler'ın solistliğini yaptığı müzik grubu aynı zamanda. breakthrough isimli şarkıları neredeyse her reklam arasında disney channel'da yayımlanmakla beraber cidden çok güzeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=0lCCu8OV_xI
Önyargili yaklasilmamasi gereken cocuk/genclik filmi.

Belli bir sisteme bas kaldirma, karsi cikma ana fikrine sahip ve bu mesaji izleyicilere verebilen bir film.

Tabiki bu mesaji v for vendetta daki gibi carpici bicimde veremiyor. Ama siz lemonade mouth un izleyici kitlesine v for vendetta izletirseniz cocuklar hicbirsey anlamaz dahasi bi kac gecede uyuyamazlar.

Kisacasi anlamli bir mesaji eglenceli bir bicimde anlatan bir film.
Determinate i dinlemek için izlenir

Genç bir baş kaldırış hiç te zaman kaybı değil.
bridget mandler adlı kişinin başrolünde oynadığı müzikal tadında ki zaten öyledir, tatlı sevimli bir filmdir.
determinade ve breakthrough şarkıları güzel olan film. ayrıca bridgit mendler ve naomi scott * güzellikleriyle dikkat çeker filmde.
şarkılarıyla damga vuran disney yapımı harika gençlik filmidir. gençliğimin bir kısmı bu filmin ikincisini bekleyerek geçti resmen. bridgit mendler filme ayrı bir hava ve profesyonellik katmış diğer oyuncuların acemiliği gözlere çarpıyor. ancak disney böyle gençlik filmlerini kaldırdığı için lemonade mouth sonrasında böyle harika gençlik filimlerini göremedik.
https://www.youtube.com/watch?v=AT4fzvZDvc0