bugün

Ama şunu da belirtmek isterim kurtuluş savaşında ikiside vardı.
Yoruk tabiiki.
Yörükler alır.
lazların ortanca hanımı vardır.
hatta bazıları gürcüdür lazım der.
bazıları da ülkeyi satar...

yörükler türktür.
lazlar yıllar boyunca etnik olarak asimilasyona uğramış bir ırka mensup olamayacak kadar karışmış melez bir toplum. yörükler isle türkmenlerden gelip dağlarda hayatına devam edip genelde hayvancılıkla geçimini sağlamış ve karışmaya maruz kalmamış Türk topluluklarındandır. ikisinin ne anlamda vsye tuttuğunuza göre değişicek durumdur.
lazlar kimine göre gürcülerin kolu yani yan sanayi. yörüklerse has türklerdir.
Lazların çoğunun kökeni rum'dur yörükler ise gerçek Türk'lerdir.
Laz adamdır yörükler dağlıdır cimridir hesap adamıdır.
12 saat esprisi üzerinden espri yapanların benden daha zeki olduğunu ima ettiği versustur.

çok gülüyorum la.

sorsak laz'ın ne olduğunu da bilmezler ama sormuyoruz işte. biz böylelerini rencide etmiyoruz pek.
ikisi de göttür,sadece çıkar düşünürler.
Güvenemezsin.
Bir tarafı yörük olarak diyorum yörükler saf %100 türk olduğunu düşünmüyorum. SAf %100 ırk olamaz.
https://www.youtube.com/watch?v=lsEOspmkbko

*** Provkasyon amaçlı açılmış wölf başlığı oalbilir.
lazlar biraz daha iyidir.
Yörükler arı türktür. hiç versusa gerek yok zira 12 saat değil, günün her anı zeki bi ırktan geliyorum.
ikisinden de militan çıkmaz düzgün olurlar genelde bilmem anlatabildim mi?
bırak akrabalığı uzaktan yakından alakası olmayan iki grubun karşılaştırmasıdır. Yörükler öz ve saf Türklerdir, lazlar ise bir Gürcü koludur.
Yörükler türk dür.

Lazlar Gürcistan dan gelirler ve evet akraba değillerdir etnik olarak.
ikisi birleşip pkklı kürtleri siker atar. Gerisi fasa fiso.
yörüklerin kazanacağı katşılaştırmadır. not: datça'lıyım.
Ayrım yapmazsa deli olacakların toplandığı versus.

Yani ille alttan alta fitne sokacaksınız. Lazların Türklüğünü ve zekiliğini görmek için Rize ve Trabzon'da 12 saat kalmanız yeterli.

Edit: izmir/ Aydınlıyım ve muhtemelen yörüklerden gelmeyim.
(bkz: kafatasçılar toplanmış)
yörük alır. adamlarda asalet var bir kere.
(bkz: yörük ali efe)

not: aydınlıyım.
baba tarafından yörük,anne tarafından laz olan biri olarak; yörüklerin kazanacağını düşündüğüm versus.
bir yoruk olarak; yorugun kazanacagini dusundugum versus. cunku yoruk saf turktur zekidir. mersin adana antalya bolgelerinde yasarlar.

not:mersinliyim.

irkcilik anlami yok. gercekleri yazdim.
versus yapılmaması gerekir. lazlar için yörükler yörükler için lazlar türktür ve diğerleri de.
ikisinin de ayrıbir çabası yokken kimseye hak söz düşmez.
bir yörük olarak bu güne kadar aklımdan lazlar rus mudur değil midir diye düşünmek geçmedi.
biz yörüğüz eee ?
biz de laz eeeeeee ?
".... ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar" deyişini akla getirir.
herkesin mi geldi lan! aferin.