1. 1.
  oracle yazılım firmasının sahibi.Bill gates'in ensesindedir her daim.
  1 ... secretcode
 2. 2.
  kendileri egoist bir kişiliktir. dünyanın en zengin ikinci kişisidir ve pek normal biri sayılmaz.

  Yale üniversitesi konuşması (bkz: http://www.ilyasbat.com.t...ezuniyet-toreni-konusmasi)
  ... sol kulvardan atak yapan at
 3. 3.
  rakibini satın al ve yok et stratejisi ile oracle'ı yöneten, o kadar zengin olmasına rağmen dünyaya özgürlük, insanlık ve teknoloji adına herhangi bir ödül bırakmamış insan. bill gates bile bu adamdan daha hayırlı benim nazarımda.
  ... rootz
 4. 4.
  zengin ama oldukça karaktersiz, kişiliksiz dürzünün teki.
  ... shah caspian
 5. 5.
  71 yaşındadır. serveti 45.3 milyar dolardır.

  Sıfırdan yaptığı 49.7 milyar dolarlık servetiyle, Forbes listesine göre dünyanın en zengin beşinci adamı. Şimdi bu serveti ölümsüzlük uğruna harcıyor. “Ölüm beni sinirlendiriyor” demesiyle biliniyor. “Anlamı yok. Bir insan nasıl bir anda yok olabilir?” Bu soruyla baş etmek için kurduğu Ellison Medical Foundation, her yıl bilimsel araştırmalara 40 milyon dolar dağıtıyor. Yakın çevresine göre, ölümü, alt edebileceği bir başka rakip olarak görüyor.

  http://www.haberturk.com/...-hikayesi-1637880-ekonomi
  ... true
 6. 6.
  (d. 17 Ağustos 1944; Lower East Side, Manhattan), veritabanı yazılımı firması Oracle'ın kurucusu ve CEO'su dolar milyarderi iş adamı.

  Larry Ellison,Microsoft en büyük rakiplerinden biri olan Oracle tüm satın aldığı şirketlerle kurumsal pazarda Microsoft ve SAP'ın en büyük rakibi olmayı başardı. Son satın aldığı şirket Siebel'ın kullanıcıları arasında dev bilişim şirketleri de var. Önceleri veri tabanı yazılımı konusunda büyük pazar payına sahip şirket, yaptığı satın almalarla profilini değiştirdi. Artık sadece veritabanı şirketi olmaktan çok uzakta. Önce uygulama yazılımı pazarına giren şirket, daha sonra en büyük satın almasını gerçekleştirdi.

  Larry Ellison da kişisel serveti ile dünyanın en zengin 15 işadamından biri. Bill Gates'in en büyük rakiblerinden olan Ellison, jet uçaklarına ve yat yarışlarına da oldukça meraklı. Ellison özellikle yaşlılık konusunda yapılan araştırmalara destek oluyor. Son yıllarda önemli bir değişim yaşayan Larry Ellison, tıp dünyasından önemli bilim adamlarından oluşan bir arkadaş grubuna sahip olmanın, artık savaş uçağı ve yat gibi pahalı zevklere sahip olmaktan daha değerli olduğuna inanıyor. Ellison'ı bu inanca annesi ve Oracle'ın kurucularından Bob Miner'ın ölümünden sonra yöneldi. Artık, Moleküler Biyoloji konusunda da ilgilenmekte.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Larry_Ellison
  ... hasmet ibriktaroglu