bugün

bilişimden çakmayan insandır. cia, fbi, hükümet seni napsın. ha milletvekili, iş adamı, bürokrat olsan tamam %1 lik ihtimali dikkate al derim. ama yakın çevren için ise seni hackleyecek adam her türlü hackler.
benim de olduğum insandır. kamera daima bantlı ve laptoptaki mikrofon hep devre dışı.

paranoyadan mı bilmem, hem kim ne yapsın benim kameramı biliyorum ama böyle daha iyi hissettiriyor.
Yalnız değilmişim diyerek rahatlama duygusu yaşanan durum.
Windows 8 lisanslı ürün kullanıyordum Ubuntu ya geçtim ama yine de içim rahat etmedi.
Unutmayınız; internet iletişimde tam güvenlik diye bir kavram yoktur.
Canlı showlar sunan siteler tarafından bilgisayarınıza sizilarak sizi kayıt altına alıp facebook listenize başta aileniz olmak üzere göndermek ile tehdit ediyorlar.

CIA falan evet fantastik belki ama arkadaşlar bu virüs olabilir mi tarzı bir rezilligi de kimse sanırım yaşamak istemez.
Heheh benimdir.
snowden filmini izleyip etkilenmiş insandır.
facebook sayfasından"resmileşti dikkat" ile başlayan yazıları paylaşan insandır.
şimdi sorulması gereken soruşudur: farzedelim ben kamerayı kapattım. niye bu kadar dellendin? neyi görmek istiyorsun da göremedin? merak ettiğin şey ne? buraya insanlar isimlerini yazmadıklarına göre demek bilinmemesini istiyor ismini yazmıyor. kameranın bantlanıp bantlanmamasının senin geren tarafı ne? istiyorsan açalım kamerayı, görmek istediğin neyse gösterelim amk.
kendisini bill gates sanan insandır.
kim naapsın seni röntgenleyip.
nedir yani?
memintolarına mı bakacak?
(bkz: mr robot)

dizisini çok fazla izlemiş olmalı.
Mark zuckerbeRG in izlenilme şüphesi zaten normal.

Ha bu arada bilgisayarlara virüs göndererek izleme programları var telefona da yükleniyor hatta adını unuttum eğer kişi bundan şüphe duyuyorsa gayet normal.
bu sefil hayatımı izleyecek olan varsa buyursun amk.
Çıplak kaç kere göründük kimbilir. Adamlar izleyip ne yapacak bilinmez. Bant mant yok. Bam bam.
black mirror izlemiştir.
bunu zuck bile yapıyor telefonları da yapmak lazım ki garantisi var kimse sizi izlemiyor sanmayın en güvenli sistem kapalı sistemdir.
tabi tabi.adamların başka işleri güçleri yok da 24 saat senin kameranı izleyip hacklemek ile uğraşacak.sen de adamlara malzeme mi veriyorsun 24 saat kameranın karşısında çıplak mı dolaşıyon diye sorarlar adama.siz kendinizi iyice cia mossad fbi falan mı zannettiniz yoksa çok mu amerikan polisiye filmi izliyonuz.açık açık söylüyorum kamerasını bantla kapatanlara.bir bok olmaz.şizofren misiniz nesiniz.isteyene bilgisayar bilgilerimi göndereyim alın beni hacklayin.ama dikkat edin ummadığınız şeylerle karşılaşmayın sonra sevgili kuş beyinli hackerler ve bantçılar.
Turkiye’de bu tarz bir olay yok sanirim fakat amerika da insanlar asiri hassas bu konularda. Hatta telefon kameralarini kapatanlar bile mevcut.
eee ne demişler yiğidin malı meydandadır.
paranoyayla ilgisi olmayan durum.

bir yazılımcı olarak söylüyorum, ne kadar kolay ön kameranıza ulaşmak bilseniz şaşıp kalırsınız.

güvenlik için kullanabileceğiniz bütün programlar sizi maksimum %99 korur, kamerayı bantlamak ise %100.

https://www.google.com/se...YQBA#imgrc=VEHRWwPer1YokM:
bir türlü yapamadığım şey. hep unutuyorum. hep bir tembellik. bir de evde siyah bant yok. bulsam tvnin kırmızı ışığını da onla kapatıcam.

tanım: korkusunda haklı olan insandır. gidin 2017 yılında çevrilen snowden filmini izleyin de daha neler yapılıyormuş görün. elinizdeki telefonların her biri güvenlik kamerası niyetine bile kullanılıyor. hey yavrum hey.
Kendini essahlı bir bok sanıyordur.
bu hareketi mark zuckerberg ve snowden gibi işin içerisinden insanlar da yaptığına göre kesinlikle paranoyaklık değildir. düşünüldüğü zaman komplo teorileri arasında en basit hayata geçebilecek olanıdır.
sevgi kelebeği, pembe götlü iyi niyetli tiplere göre paranoyaklıktır.
yara bandı kullanıyorum, daha havalı oluyor.
Ya çok paronayakça gelebilir. Ama dünya sapık dolu, internetin derin katmanlarında belki de birileri devamlı açık duran laptop ekranımdan benim evimi izliyor olabilir. Bu ben olmak zorunda değilim ama birilerini izliyor olabilirler ve bu ben de olabilirim. Benden bir şey elde etmesine gerek yok, sadece izlemekten zevk alır. Sapık çünkü.
Neden bu rahatsız insanların hedefi haline geleyim diye düşünüyorum. Benim kameram da bantlı bu yüzden.
Mark zuckerberg olmaya gerek yok tedbir almak için. Bence.