bugün

o zaman gtunuze sokalim orada olsun dedigim açıklama. senin ben ta amk.
laiklik islama zıt siyasal islam diye de islamı ayırmaya çalışanlar görüyorum kafada var heralde onların. Islam kendi icinde devlet işini de barindiriyor. Bu yüzden Müslüman halka laikliği dayatamazsin en son savas olur isid vs. girer ulkenin boku cikar guzel guzel yasayi kabul edin savaş vs. de olmasın biz de isid vs gibi radikalleri istemiyoruz ama olusacak kaostan yararlanacak olan bu örgütler yani ya oyle ya böyle o laiklik kalkacak yereldeki bir ideoloji evrensel ideolojiye ne kadar dayanabilir merak ediyorum. Atatürk sizi kurtaramaz o gün gelince Akp vs de kalmaz onlara göre Akp de kâfir.
laiklik islama zıt siyasal islam diye de islamı ayırmaya çalışanlar görüyorum kafada var heralde onların. Islam kendi icinde devlet işini de barindiriyor. Bu yüzden Müslüman halka laikliği dayatamazsin en son savas olur isid vs. girer ulkenin boku cikar guzel guzel yasayi kabul edin savaş vs. de olmasın biz de isid vs gibi radikalleri istemiyoruz ama olusacak kaostan yararlanacak olan bu örgütler yani ya oyle ya böyle o laiklik kalkacak yereldeki bir ideoloji evrensel ideolojiye ne kadar dayanabilir merak ediyorum. Atatürk sizi kurtaramaz o gün gelince Akp vs de kalmaz onlara göre Akp de kâfir.
Biz tartışalım diye ilk yemi attılar.
Yalniz yilmaz özdil kısa ve net anlatmış olayı.
Neden rahat rahat çalıyorsun,tecavüz ediyorsun,adam öldürüyorsun canına mı susadın?
akp bu ülkeye laik değil.
yeni anayasa islama ters düşmemelidir. anayasada laikligin gecmesi sart degil. dunyada sadece turkiye, fransa ve irlanda' nin anayasasinda laiklik geciyor. Türkiye bu saatten sonra dindar bir anayasa nasil yapilir, bunu tartişmalidir.
görsel
Halkın nabzını yokladılar, baktılar tehlike çanları çalıyor 180 derece dönüş rekoru kırdılar.
türkiye´nin halihazırda mevcut olan anayasası uygulansın yeterlidir.

laiklik zaten anayasada mevcut, birtakım gerici yobazlar bişeyler söylerler de, onların söylediği şekilde olacak diil konu. türkiye cumhuriyetinin en büyük kazanımı laikliktir, ve türkiye bu kazanımından vazgeçmez.

analizlerin sonunda, türkiye´yi araplaştırmak peşinde koşanları türkiye kusar, onlar da kendilerini arap çöllerinde bulurlar. o olur.
Anayasanin ilk 3 maddesi degistirilemez ve degistirilmesi teklif dahi edilemez niteligini haiz oldugu icin laikligi anayasadan cikarmak

Guven
Ozveri
Tecrube

ister aslanim , bosa heveslenme yani.
Var yada yok beni pek ilgilendirmiyor açıkçası.
Ezan okunuyor mu ben ona bakarım.
Laiklik modern bir ülke nin anahtarıdır.
Oylamalara bakınca kalmalıdır. Ne oldu demokrasi nöbetçisi şiştin mi?
Laiklik islam ve Yahudilikte mümkün değildir. Çünkü her iki din de insanların hayatının her anını düzenler. Sadece devlet ile olan ilişkilerini değil özel hayatlarını dahi belirler. Yani Yahudilik ve islamda vahiy kamusal ve özel hayatı düzenler dolayısıyla devlet ile dinin ayrılışının teorik bir reçetesi yoktur.
haklı görüştür. islamı getirelim inşaallah!
Yazmayayım yazmayayım diyorum da bu ne ak ?

“çok doğru bir sözdür.

osmanlı o kadar farklı ırkı, farklı dinliyi, farklı kültürlüyü laiklik ile bir arada tutmadı!

şeri-at be kardeşim!”

Kendi kendine demişsin zaten. Osmanlı bu kadar farklı ırkı ve kültürü bir arada tutamadı. Bak tekrar ediyorum, tutamadı lan. Ne islamcılığınız ne de osmanlıcılığınız tutmadı. Türk milleti kara günlerdrn geçerek öğrendi kendi toprağından başka dostu olmadığını.
bu, türkiye cumhuriyetine bir saldırıdır, atatürk ilke ve inkılaplarına bir saldırıdır. "normal" bir ülke olsak, bu teklif edildiği anda ülke ayağa kalkmalı. ama manzara ortada. değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez denilen maddeleri dahi değiştirmeye çalıştı bu haysiyetsizler. eğer "normal" bir ülke olsak daha o zaman halk olarak topyekun ayaklanıp süründürürdük bunları. fakat nasıl bir afyonla uyutulduğu belirsiz olan halkımız her şeye karşı o kadar tepkisiz ve hükumete takım tutar derecesinde o kadar bağlı ki, devletin namusu olan ilk üç maddeye dil uzatıldığında bile en ufak bir tepki dahi vermedi.

gittikçe iran'a dönüyoruz farkında mısınız? hani şu lafta "islam devrimi" olan. adım adım aynı şekilde hem de. 40 sene önce iran'da olanların bir kopyasını yaşıyoruz. ve artık halkın sustuğu ve aydın kesimin de kenara çekilip yavaşça ortadan kaybolduğu son evrelere geliyoruz. ve beni asıl sinir eden de herkes buna boyun eğmiş mal gibi bekliyor sonunu göre göre. lan 40 sene önce aynısını yaptılar dibimizdeki ülkede. ben şu şanlı, güzel ülkemin iran gibi olmasını, lafta dindar geçinip dini sonuna kadar istismar eden, bir gün batının uşaklığını yapıp, sonraki gün ne bok yediğini kendi bile bilmeyen geri zekalı şeyhlerin yönettiği bir ülkeye dönüşmesini istemiyorum. ben kurtuluş savaşında sırf gelecek nesiller rahat etsin diye mücadele edip can vermiş atalarımın kurtardığı toprakların, ortadoğu denen cehalet ve gericilikle bezenmiş bok çukuruna batmasını görmek istemiyorum.
rakka ya değil de almanya ya giden tipler "laiklik çok rerörerö" yapıyorlar ya, klasik islamcı ikiyüzlülüğü.
Laikliğin fiilen olmadığı bir ülkede sarf edilmiş sözdür.

Gençler birbirimizi kandırmayalım. Bu ülkede (bkz: diyanet işleri başkanlığı) diye bir kurum var. Hangi laiklikten bahsediyoruz ?
son derece talihsiz bir cümledir. kesinlikle laikliğin olmadığı bir türkiye düşünülemez. laiklik istemeyenler de gitsin başka ülkelerde yaşasın.