bugün

uzayda boşu boşuna yer kaplayan bir hücrelidir.

kız arkadaş derken, sevgili, nişanlı, metres, eş filan hepsi giriyor bunun içine. hepsini kapsayabilsin diye şey ettim böyle. ama önemli olan nokta bu değil tabii. bu devirde bile, laf atılan kız arkadaşını savunamayan erkek müsveddeleri var. yok bilmem kaç kişiymiş demesinler bana. kılıbıklığına kılıf aramasınlar.

sırayla kafayı gömmüyorsa, gereksiz, ırgat kafasında bir zavallıdır. 3 yaşındaki yeğenimde bile daha fazla cesaret var; çocuk hırçın beyler, ehe.
işte o yüzden benim gibi hiç kız arkadaş edinmeye kalkmasın. koruması var, bakımı var, değmez. kerhane daha ucuz.
kalıbını a.q denilecek erkektir....ne kadar korkulursa korkulsun dalınması gerekir, unutulmamalıki allah ya ona verir ya sana ....
kız arkadaşıyla değilken başka kızlara laf atan erkektir.
orosğu çocuğu:o
laf atılan kız:k
erkek diye geçinen adam:e

o:vay vay vay senin bastığın yerde sana basayım yavrumm
k:ya ne diyorlar burak bir şey desene şunlara
e:ne var bunda hayatım beğenmişler seni
o:senin külotunu kaynatıp suyunu içerim meleğim
k:buraaak bi şey desene buraya doğru geliyor herhalde
e:pardon beefendi neden kız arkadaşıma sarkıyorsunuz halbuki iyi birine benziyorsunuz.
o:ne diyosun lan süt oğlan
e:tamam kızma abi esma tanışsana beefendiyle
kimsenin kötü yorum yapmaya hakkı olmayan erkektir. savunmayan denmiyor ki 'savunamayan' deniyor. belki sağlık sorunu vardır, engelli adamın karısına adamın gözünün önünde tecavüz edildiği bir ülkedeyiz. kimse büyük konuşmasın, sizde savunamayacak konuma düşebilirsiniz.
zero erkek..
türk olmadığı su götürmez bir gerçek olan erkektir.

türk erkeği o laf atan kişiyi, bir kaşık suda boğar, afedersin itin kıçına sokar be onu. hiç kimse iddia edemez bunu, kız arkadaşına laf atacaklar, o da ebleh ebleh gülecek. yok öyle bir şey. hangi erkek, kız arkadaşına laf atanı bulunduğu an tartaklamaz. akıl almaz yahu. biraz da o laf atanı yargılamak lazım aslında. yanında erkek gördüğün kıza nasıl laf atarsın a be andaval. hakkındır dayak, ye bir buçuk yağlı osmanlı tokatını otur oturduğun yere.
hayatı aksiyon filmi zanneden safların aşağılayacağı erkektir. öyle 4-5 kişiyi aynı anda dayak manyağı yapabileceğinizi mi sanıyorsunuz? cidden sanıyorsanız çok gülerim. önce sizin dayaktan canınızı çıkarırlar, sonra kız arkadaşınıza neler yaparlar siz düşünün. yapılabilecek en iyi savunma kızı da alıp beladan uzaklaşmaktır ki daha fenaları başınıza gelmesin.
büyük ihtimalle o da birçok kıza laf atmış olan erkektir. erkek denilebilirse tabi.
yıl olmuş 2011, hala erkek değildir bilmemnedir falan diyen var. öööaaah. kız arkadaşım benden böyle bişey beklediğini ima etse tekmeyi basarım vala. adamlar bıçak çıkarsa tabanca çıkarsa ikinizi de biçseler bi güzel çok güzel olur heralde.
olay çıksın istemiyordur belki.

bir kız, erkek arkadaşının onun için dövüştüğünü görse bununla gurur duymaz. bundan dolayı ruhu okşanmaz. aksine utanır. ve onunla birlikte olmayı bir kez daha sorgular kanımca. gerek yok böyle şeylere. adam gibi kız arkadaşını korusun, sahip çıksın kafi.
inanılmaz bir durumdur.

(bkz: yok öyle bişey)
erkek olmayabilir.
herkes anasının karnından güçlü çıkmıyor, buda bilinmeli. benim büyüdüğüm sokaklarda güçlü olmayana yer yoktu, ezilirdi. babadan emanetti anamız bacımız bize, böyle büyüdük, böyle yetiştirildik. çoğu türk erkeği gibi sizde böyle yetiştirildiniz. fakat hayatında hiç yumruk atmamış, yememiş bir adamın sevgilisini korumasını bekleyemezsiniz. hayatın kuralıdır bu...
savunma yapmayan bizden değildir.
(bkz: hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır)
türkiye'de yalnızca ama yalnızca istanbul'un birkaç semtinde görülemeyeecek durumdur. aksi takdirde geriye kalan heryerde kan çıkar usta.
dünyaya kütlesini boşuna yük eden yaratık.
suçu olmayan erkektir. mantıklı bir insanın yapması gereken ordan hızla uzaklaşmaktır. adamın biri bıçak çekse hiç yoktan canından olursun.
(bkz: erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır)
erkekliğinden şüphe edilesidir.*
(bkz: iki ucu boklu değnek)

gidip dalsanız dayak yersiniz. zira laf atan adam kalabalıktır. tek başına laf atana denk gelinmemiştir. dayak yemek neyse. artık insan canı o kadar ucuz ki böğrünüze bi bıçak saplarlar. ölüp gidersiniz.

uzaklaşmaya çalışsanız kızın gözünde bitersiniz. ona göre artık çocuksunuzdur. cahildirler ve düşünemezler olayların nasıl gelişeceğini. tahmin edemezler.

her şeyden önce uzaklaşınca kendi içinizde çatışmaya girersiniz. kendinizi yiyip bitirirsiniz.

sonuç: laf atılmayacak şekilde gezin tozun. laf atma ihtimali gördüğünüz birileri çıkarsa önceden davranıp ateş isteyin, adres sorun efendi olun. işe yarar.yine de;

(bkz: kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek)
türklüğünden ve erkekliğinden şüphe duyulacak insandır. gizli gay olduğu da düşünülebilir.
bide laf atıldığında bana mı dedin diye rezil türü vardır kınıyorum.
olacakları daha sonra dusunebılen erkektir.
yanında bir kadın varken kavga etmek öncelikle kadını zora sokar ama gerekiyorsa yapılmalıdır.