bugün

Kurguda yer yer mantık hataları olsa da güzel ve heyecan veren bir dizi.
Bir yandan davan diğer yandan aşkın dizinin olayı bu. Ve bu ikisi arasındaki gerilimi, tutkuyu, heyecanı ve aşkı gayet iyi işleyen bir dizi.
Ama ne yazık ki o da popülerizmin kurbanı oldu. Umarım insanımız birazda olsa kapitalist düzeni anlamıştır, bize olan dayatılarını bizden aldıklarını ve vermediklerini.
aile ile izlenecek bir dizi değildir.

görsel
Darphane soygununda karışık ilişkiler ile türk dizilerini animsatiyo biraz.
bence çok başarılıydı, çerez tadında izlediğimiz bir dizi.
Profesör karakteri çok kasıntı bir tip olmasına rağmen aşık oldum sanırım dizi’nin yıldızları kesinlikle “nairobi,profesör,raquel ve berlin”

Tokyo ve rio’dan bir bok olmaz.
Denver’in gülüşü ^^
Dizidir sonuçta her dizi kadar mantıksız ama güzel.
ilk 10 bölümünü 1 gecede izlediğim ispanyol dizisi. tavsiye edilir.
Popüler olanı sevmiyorum, game of thrones izlemediğim gibi senide izlemeyeceğim.
Çok üzüldün biliyorum ama lütfen çok ağlama, üzerim ıslanıyor.
ilk 8 bölümü tek oturuşta izlenip sabahın 7sine kadar ayakta tutacak bir diziymiş vesselam.

--spoiler--

Arkadaş her şey tamam okey müthiş ilerliyor ama şöyle arada bir tayfadakilerin birbirleriyle ego yarışında olması, olur olmadık anlarda birden alevlendirip ortalığı herkesin birbirine silah doğrultması, aptal saptal kararlar alması falan diziye garip bir çeşitlilik katmış. ama tokyocum be ablacım sen de dizide güya milf olarak varsın fakat ergenlikten kurtulamamışsın ellam, o nasıl hareketler, o nasıl tripler. 16 yaşında genç kız sanki. ama laf yok ini mini tokiyo ablamıza her türlü güzel hoş gideri var, alayına gider hatta. Berlin de aynı tokyo gibi her karakterin çocuk, ergen tarafı var. baya tayfayı kaçıklardan kurmuş profesör amcamız. Raquel ablamız da oyunculuğuyla yakıp yıkıyor ortalığı izleyin tavsiye ederim tatlişkolarım.

--spoiler--
Olm her şeyi anladım da, bu dizide dani alves'in ne işi var onu çözemedim? onu nasıl soyguncu yaptınız lan?
ergen turnusolü dizi.

iyi ki de bitti.
(bkz: nolur izle aq)

Bir dizi.
Benim için dizi naoribi dir. Kürt, ispanyol, bask, ne ise nedir. Kadın 10 numara. Planda kurgu hataları var. Zaten kurgu hep bir adım öteden gittiği için arkadaki kurguyu istediğin gibi çevirebiliyorsun. Gene de tek solukta izledim. Profesör ve tokyo destekledi naoribi bitirdi.
Herhalde final bölümüyle seyircilerle dalga geçtiler, şakaydı büyük ihtimalle zaten. başka türlü bir açıklaması olamaz.

Nairobi - denver - tokyo - ellerini kollarını sallaya sallaya, yaya şekilde uzaklaşıyorlar bulundukları yerden.

Heryeri soyabilirsin, önemli olan nasıl kaçacağındır. nasıl ülkeyi terkettiklerine dair hiçbirşey yok.

profesör ve diğerleri, para yüklü araçla gidiyor ama bütün bu soygun üyeleri nasıl ülkeyi terkediyorlar kardeşim.

hele yaya olarak olay yerinden, sadece kıyafet değiştirerek uzaklaşanlar iyice akıllara zarar.

herkesin kimlikleri biliniyor, 2 dakika önce değil 2 saat önce çıksanız ne olacak, deniz yolları, hava yolları, karayolları tutulmuş durumda.

evet evet büyük ihtimalle şakaydı final bölümü.

ha bu arada berlin'e sempati dolu entryler kasıldığını gördüm ekşide ve belkide burda, bilmiyorum çünkü burdakileri okumadım.

Berlin darphanede kaldıkları sürece, bir kıza defalarca tecavüz etmiş bir orospu çocuğu. bu adamı ne kendini feda etmesi ne de ölürken çalan cav bella şarkısı şirin gösterebilir.

gerçi neyi, kimlere anlatıyorum ben; ted bundy gibi bir adam geldi geçti bu dünyadan ve hapishanedeyken yüzlerce evlenme teklifi aldı kadınlardan.

özet = soyguncuların darphaneden kaçış planları var fakat ülkeden kaçış planları yok arkadaşlar böyle bir dizi işte. darphaneyi soyup, tünel yardımıyla, darphane yakınlarındaki bir depodan çıkıyorlar ve kıyafetlerini değiştirip, ellerini kollarını sallaya sallaya mekandan ayrılıyorlar. gta 5 kadar gerçekçi.
tamamen saçmalıklar silsilesi olan dizi. Her dizide mantık hatası bulunur illa izleyicilerde belli bir tolerans gösterebilir ama saçmalıklara gösterilmez amk. Başladığım bir işi bitirme gibi saçma bir huyum olduğu için finale kadar zar, zor izleyebildim diziyi. ilk sezonda yine bolcana saçmalıklar olsa da gerilimi ve berlin, helsinki, nairobi gibi karakterler sayesinde izleniyordu en azından ama ikinci sezon taşak geçiyor bizle adeta. Rehinelere aşık olmalar, monica denen kaşarın finale doğru soyguncu olması falan offf yazarken bunaldım. Koskoca amk ispanyasında bir tane güvenlik kamerası yok mu amk ya. Araya bir iki tane sistemi eleştiren cümle koy, bolcana seks, badass kadın karakterler yarat ergen feministler gaza gelsin hopppp al sana ergenlerin hasta olacağı bir dizi. Berlin dışında altı doldurulmuş, iyi yazılmış bir karakter yok. Ergenlerin gazıyla dizi izlememek lazım bana bunu öğretti la casa de bullshit.
Güzel dizi ama spoiler veren götlere dikkat! Üçüncü sezonu çekilecekmiş ama çok beklenti içine girmemek lazım zira zorlama olacak bu yeni sezon!
3. Sezon fragmanı yalan olm. Daha net açıklama yok.

Türkler çekmiş onu.
Finalini dün izlediğim dizi. Kafaya sıkmalık bir finaldi.
melih gökçeğin fragmanına twit attığı dizi.kendisine ne yapar bilemedim.
melih gökçek in sardığı dizi. bu dizi üzerinden 2. gezi parkı eylemleri paranoyaklığı yapmak, meksika resmi para birimi bulundurduğu gerekçesiyle döviz bürosunun ahlak masası tarafından basılmasından farksız.
öncelikle dizi hakkında yazacaklarım ağır spoiler içerir ve dip not olarak bu yorumu mobilden gönderiyorum yazım hataları maruz görülsün.
--- spoiler ---

hayatımda doğru düzgün çok az yabancı dizi izleyip bitirmişimdir.
bunlardan bir tanesi got diğeri de bu dizi her neyse dizi başında aslında tokyo isimli karakteri seviyorsunuz kendi ağzından anlatıyor bir çok olayı ve kendi hayatını konu biraz ilerledikçe tokyo isimli karaktere olan samimiyetiniz bir hayli azalıyor sebebi de çok fazla duygusala bağlaması öyle ki kafası bir ara gidiyor.berlin karakteri ile bombacı mülayim tarzında rus rületi oynaması falan sonra moscow reisin vurulması hep bu kaşar kızın yüzünden neyse tokyo böyle bir karakter.

gelelim rio ergenine tam bir ergen piçimsi ortam çocuğu tabi tokyo akıllı buldu abaza ergeni kullandı durdu rio karakterinin sonlara doğru kafayı kırıp soygunculara akıl vermesini unutacak değilim.berlin’in bu ergeni ağlatma sahnesi de on numaraydı hak etti piç polis bile bunun üzerine oynadı tokyo olmasaydı satardı ekibi ibne.

moscow ve oğlu; denver öncelikle moscow abimiz gibi bir adamdan böyle at gibi gülen keko apaci nasıl çıkmış insan hayret ediyor.yalnız diziyi izlerken bir ara moscow gibi baba olmak lazım diyorsunuz.adam bilgili görmüş geçirmiş ve görev adamı ölümü de tokyo kaşarı yüzünden oluyor eve tokyo ve rio karakterine aşırı kılım belirteceğim sık sık...neyse gelelim denver isimli at gülüşlü kekomuza bakmayın keko falan diyorum ama eleman hep hayatı boyunca işe yaramaz olarak görmüş kendini hafiften bir ezikliği var,sarışın sekreter kız buna nasıl aşk oldu finalde polislere nasıl ateş etti insan hayret ediyor ama keko yine ölürken babasının rızasını alıyor sarışın sekreter ile evlenmek için at gülüşlü.

nairobi; bu ablamız taşşaklı bir kadın karakter tamam hafif orospuluk olabilir ama ruhu temiz biraz da burnu büyük ne var canım allah allah...bu karakterimiz en başından itibaren plana sadık olmaya çalışan ve sadece bunu yıllar sonra oğlunun karşısına güçlü zengin bir anne olarak çıkmak için yapan bir hatun evladımı kurutacağım o plan bende kafasında ama tokyo kaşarı yüzünden bir ara kafa gidiyor vazgeçiyor falan tokyo bu kadını çok bozuyor izleyince hak verirsiniz

helsinki&oslo; bu sırp ikiliye ne desek az tam görev adamları ölüme bile gidilir heriflerde geri vites diye bir şey yok ve yüzde yüz emirler’e itaat var.oslonun ölümü arturo denilen tipini siktiğim ortadan saçlarını ayıran banka müdürü yüzünden ölüyor gerçi helsinki abi siker diye çok bekledim ama sikmedi reis aq

berlin;darphane evimiz berlin babamız öyle böyle taşşaklı abimiz bu adam olmasa plan falan yatardı.herife silah çektiler,kafasını yardılar,pezevenk dediler iftira attılar yetmedi ilacını kırdılar reise her türlü kötülüğü yaptılar ama finalde öyle bir kral hareket yaptı ki ben yoksam hiçsiniz dedi. bu arada ponpiklediği hatun da acayip güzel ağzının tadını biliyor * profesör ile cavio belle sahneleri efsanedir.
tabi finalde adri isimli hatunun aslında onu sevmediğini öğrenince ölmeden yanına alıp paramı yiyemezsim onurumla ölürüm demesi ayrı bir şey hikaye adri’de az kaşar değil bakmayın.

profesör;el capıtano,el patron bu abimiz hastane odasında kitap okumaktan düşünmekten hafif kafayı çizmiş ama aşırı derecede detaycı ve zeki olmuş bir abimiz
şimdi bu sergio isimli abimiz hasta baya çocukluğu hastanede geçiyor. babası da buna kitap falan okuyor hikaye anlatıyor klasik türk filmi gibi oğlunu tedavi ettirmek için soygun yapıp ölüyor . eee bizim oğlan durur mu babasının anlattıkları okudukları falan kafa da planı kuruyor deli dehşet her bir şeyi hesaplıyor.polis müfettişi ruquel adını tam doğru yazamadım ama olsun bu hatuna aşk oluyor.hatun da buna aşk oluyor.
tabi birde müfettişin yardımcısı eski aşkı angel abimiz var oda evlenmiş falan ama karısını sevmiyor. bu kekonun gözlüğüne mikrofon takıyorlar arası açılıyor müfettiş ile içiyor içiyor hop kaza yapıp komaya ama helal olsun yine satmıyor bizimkileri neyse nerede kalmıştık... heh bizim profesör kliktan kılığa girip her türlü delili karartıyor ama aşk bu ne zaman geleceği belli değil. en başında kendi dediği duygusal bağ yok olayını bizzat yaşıyor ama iyidir severiz pijamaları falan her daim şık gezmesi detaycı adam.

gelelim diğer karakterlere ve dizideki rollerine şimdi bu angel,müfettiş falan on numara ama arturo denilen kıl kuyruk banka müdürü her olaya karışıyor vuruluyor ölmüyor da aq çocuğu..allison parker diye bir kız var ezik ama politikacı çocuğu gerçi politikacı çocuğu olup nasıl ezik olmuş orası da ayrı bir konu aklıma gelen torres dayı var bol bol para basıyor finalde göstermiyorlar ama umarım parasını vermişlerdir.kızlarından bir tanesi 7 yıldır işsizmiş gereksiz ayrıntı 7 yıl limon satsa dükkan açardı.
dizi de çok fazla karakter vardı ve az çok alt metinleri olması diziyi bence bu kadar izlenir kılıyor,allison parkerin memesini çeken erkek arkadaşı falan bakın düşündükçe tonla şey çıkıyor kesinlikle son yıllarda izlediğim en farklı konuya sahip ve oyunculukları bu kadar doğal olan bir dizi seyretmedim.
izleyin izlettin.
--- spoiler ---
sosyal medya ve türevleri yüzünden başladığım dizi. ilk sezon 6 bölüm bitirdim. Güzel ve eğlenceli gidiyor. Bazen karakterler arası uzun konuşmalardan sıkılıyorum. Her dizide ki gibi gereksiz ayrıntılara bu dizide de girmişler. Hafif ilerleyerek seyredilmesi olağan. Ben yapmadım ama eğer elimde bir klavye olsaydı ok tuşları ile ilerletmiştim bazı yerlerini. Profesör değişik bir kişilik. Hatun hoş.
aslında lacasa de papel olması diye yazılmalıydı dizinin ismi.

diziyi oldukça sevdim maalesef bu yüzden saatlerdir bilgisayarın başından kalkamadım. hemen bitmesini istemezdim ama sonuç olarak 2 sezonluk bir dizi olduğunu öğrendim.

alvaro morte sana aşık oldum... evet bu bir aşk ilanıdır. beni ergen bir kıza çevirdiğin için sana biraz kızgınım ve gönlümü alman için sana fırsat veriyorum. *
prison break, breaking bad dizilerini beğenmiş biri olarak bu dizinin beni tatmin edeceğini düşünmezdim. sapyoseksüelim ve beni keyiflendiren başka türlü senaryolar olmalı. savaş falan etkilemiyor ya da kas gösterileri, sevişme sahneleri.. sadece zekice planlar ve konuşmalar.

oldukça etkileyici bir dizi, 6 yılın ardından ilk kez heyecanlandığım bir dizi izlemiş oldum.

nairomi ve berlin sizi de seviyorum. düşünenler için izlemelerini tavsiye ederim. bir spoiler barındırdığını düşünmediğim için spoiler içinde paylaşmıyorum. popülarizm hiç bu kadar haklı bir tercihte bulunmamıştı, bana güvenin.
Şişirilmiş balon dizi. Üçüncü bölümünde sıkıldım bıraktım. Çok yavaş ve temposuz ilerliyor.