bugün

üşüdükten sonra sıcacık eve gelip ısınmaktır.
Kizlarin orasini burasini kapatmasidir.*
Deri Ceket ve parka giymek.
götü kalorifer peteğine dayayıp çay içmek.
kar romantizmidir. ağaçların, çatıların o karla renk renk, ton ton süslenip, sokak lambasının ışığıyla dans edişini izlemekir.
kar topu oynamaktı okulların tatil olmasıydı fakat son yıllarda hiç kış olmuyor artık en güzel yanı kış olmasıdır.
hani kar yağarken göğe bakınca sanki yukarı doğru çıkıyormuş gibi oluyor ya insan bayılıyorum ona. Sahi bir tek bana olmuyor di mi?
üşümek tir. Ellerin suratın üşür, burnun kızarır eve gelirsin sıcacık. üşümeyi özledim.
ceket giyinmektir.
genellikle deri çizme ve deri ceket ayrı bir hava katar. ve yine genellikle kızlara hava atıcam diye incecik deri ceketle dolaşan tiplemeler vardır. soğuğa delikanlılık yaparlar falan. bi de bağrını açıp motorla karlara şekil çıkartan kıro karakterler mevcuttur bunlar ayrı bi şekildir. güzeldir kış havası güldürür eylendirir.
henüz gelmemiş olmasıdır.
Üşümektir.
Çünkü üşümek sıcak zamanları özletir insana.
Bu özlem size yazı bekletir.
Yazın da sıcaktan bunalmak size soğuğu özletir.
Bu şekilde zamanın döngüsüne alışırsınız.
Hani yatağa ilk girdiğinde soğuktur böyle bi büzüşür kalırsın sonra yavaş yavaş ısınır ya, odur. Bir de sabah sıcacık yatak keyfidir.
Soğuk ve genelde grip olunan bir mevsim . Patikle dolaştiğimdan ayağimi bota sokmak için ne zahmete giriyorum kimse bilemez .
Bütün bir yazı namussuzca geçirip orasını burasını açmakla geçiren kızların zorunlu olarak kapanmasıdır.

Mecburluktan kapanıyorlar mklarımın.
içinizi saran soğuk ürpertiyle, yaşadığınızı iliklerinize kadar hissetmektir.
ceket giymek, tadını ala ala sigara içmek, yağmurun parke taşlarına vuruşunu izlerken hülyalara dalmaktır.
Üşüyebilmektir. Alırsın üzerine battaniyeni mis gibi uzanırsın. Hala üşüyor musun? Gider yorganı da çekersin üstüne. Ama yaz mevsimi öyle mi? Tabi ki hayır. Nereye kadar soyunabilirsin ki?
üşüdükten sonra ısınmanın verdiği zevki tatmaktır.
Her şeyi güzeldir onun. Saçlarını savuran rüzgarı kimi zaman iliklerine kadar üşüyünce içilen çayın tadı gece yorganı çekip uyuması. ah kış ah...
karın yağışıdır.
Sabah uykusudur.
Ölümüne üşümek, dışarıda kar altında yürümek, kestane, portakal vb şeylerdir.
uykunun tadına varmak ve sabah dinç kalkmak.
geliyor olmasıdır şüphesiz. bu sıcaklar ne lan.