saçını kapatıp kıçını gözler önüne seren kadının beyanatıdır.
görsel
.
(bkz: bizim kız bizden kaçar başını örter kıçını açar)
---
beni neden eksiledin? saçını kapatıp kıçını açan ben değilim ki?!
benim kıçım kapalı, saçım açık...
başını kapatan ancak tüm vücut hatları ortada olacak şekilde giyinen ilginç insanların kullanabileceği bir laf.
(bkz: sözde kapalılar)
saçını kapatacak türban bulmayı becerebilmiş(o kafaya rağmen) ama kıçına geçirecek ebatta pantolon bulamamış hanım mı hanım kızımızın gerçekleştirdiği eylem.
(bkz: ak partinin türkiye ye kazandırdığı değerler)
bir iki kendini bilmez dengesizden yola çıkarak bütün başı kapalılara genelleme yapan yazar kişisinin kafasında oluşturduğu fantezi.

not: daha ne kadar açık anlatabilirmki.
canım sizde demediler mi türban siyasi simge ? kıç için böyle bir tabir kullandılar mı? açacak tabiki de paşalar gibi. o serbest. *
rabbim ne günlere kaldık. sen şu kullarına akıl fikir mantık ver. amin.
simsiyah türbanıyla başını kapattığı için iyi aile evladı denen ancak ince beyaz kaprisinin içinden simsiyah tangasını gösterebilen kızın söylemidir. madem dinine bağlı, saçını göstermiyor, kendini kapatıyor, iç çamaşırını niye gösteriyor acaba yoksa o kısım dine dahil değil de bizim mi haberimiz yok?!
(bkz: sanırım bir şeyleri protesto ediyor)
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım) *
bu mantalite ve giyim tarzı olan kepazeler, koskoca bir kitleyi zan altında bırakırlar. açık yada kapalı, sorun bu değil. sorun ne olduğuna/olacağına karar verememek.

bayağı, basit.
(bkz: karpuzlu nargile)
saçlarıyla değil de kıçlarıyla insanları tahrik etmeyi başarıp diğer kişileri zan altında bırakan kesim.
+ yaşasın! kıçı açık, başı kapalı karı buldum. fotoğrafını çekeyim şunun...
+ "yaa işte böyle bunlar" diyebileceğim günler nihayet geldi murtaza.
- ulan bi tanesi* uyarmaya geliyor olm. çabuk çek lan!
- çektin mi?
başını kapatıp dar pantolon giymek suretiyle kıçını karpuz gibi ortaya çıkaran türbanlıların lisan-ı halleriyle haykırdıkları cümle.
(bkz: ümmetçiler)
"başımı soktum çalıya,kıçımı allah koruya" atasözünün vücut bulmuş halidir.
önyargılı ve cahil iki gurubun kapışmasında, delil olarak sunulan bir fotoğrafa bakarak üretilen cümle. bi yanda 'aha bunun başı açık, dinsiz ve orospu bu' diyen densizler, diğer tarafta 'bunların başı kapalı götleri açık, hepsi böyle orospuların' diyen önyargılı cahil cühela takımı. birbirlerini ağdırmıyorlar zerre kadar. biri neyse diğeri de o. zerre farkları yok birbirlerinden. ön yargılarla, peşin hükümlerle körelmiş akıllar, temelsiz bir nefretle kurulan çocukca cümleler birbirinin aynı. bir türkiye klasiği. doğu toplumu insanının bakış açısını, cehaletini su yüzüne çıkaran harika bir örnek.
şuraya entry girenlerin arasında zeki olduğunu düşündüğüm yazarlar olmasa yine çıkarmayacağım sesimi ama, konu bu olunca akıl, zeka, eğitim empati gibi özellikler rafa kalkıyor sanırım. unutma, sen ne kadar efendiysen karşıdaki de o kadar efendi. sen ne kadar orospuysan karşıdaki de o kadar orospu.
yiyin birbirinizi yarım akıllarınızla...
(bkz: uu beybi)
(bkz: bakabilirsin ama dokunma)
(bkz: kıçım olmadan asla)
işte namus böyle bişey bizim ülkemizde.. *
http://galeri.uludagsozlu...el-pantolon-giymesi-1427/
http://galeri.uludagsozlu...el-pantolon-giymesi-1461/

ha bir de tabi bunu savunanlar var, aptallığını nasıl dışa vuracağını belli edemeyenler..
yurdum insanı diyor ve takdiri size bırakıyorum bu yurdum insanının konuyla ilgili yazdıkları hakkında : #8263246
genelleme yapılmamalıdır fakat gerçeklik payıda olan bir durumdur.
başı açıklara laf edip başını kapatıp başka şeyleri saman altından su yürütür gibi yapmaktan çekinmeyen çok insan modeli vardır.
[genelleme yapmıyoruz herkes için geçerli değildir]
bir ülkede sırf 'başı açık' olduğu için; kötülenebilen, aşağılanabilen bir kadın normal karşılanırken; başı kapalı olan insanın başına, anca yanlışlıkla gelebilecek talihsiz bir olay olarak nitelendirimesi salakça olan durumdur.
aynı talihsiz olay başı açık bir dişinin başına gelse, ne orosppuluğu kalır, ne verengüllüğü...
(bkz: ılımlı islam)
öyle hürriyete âşık ki kadınlar hatta
hiçbir erkek olamaz onlara yol arkadaşı
çıkar at çarşafı teklifine karşı nitekim
donu fırlattı götünden açacak yerde başı

mısralarını hatırlatan durum.