bugün

"yok ya o kadarda olmaz" durumu.
gazeteci murat ağırel yazmış: "Ancak üretim tesisinden de AHBAP’a 46 milyon TL çadır satışı gerçekleştirildi."

not:kızılay halktan topladığı paralarla çadır üretip, halk için çalışan ahbap' a çadır satıyor iyi mi?
şaka gibi...
Üstelik satış depremin 3. günü gerçekleşmiş. Yani çadır var ama dağıtmak yok. satış var.

Not: Onbinlerce insan enkaz altındayken... yüzbinlerce kişi yaralı... soğukta yağmurda titrerken... Siz depremzedeye ulaştırmak yerine... ahbap' a çadır mı sattınız??? yatacak yeriniz yok.
Haluk Levent'in üç vakte kadar yalanlayacağı iddia. şizofren kitlesinin mallıklarından kendisi de yoruldu.
Delil varmı yok, belge bilgi yok, foto video yok salla gitsin. Allahtan muhatabın bir tarafı toplumda en güvenilir adamda haluk o gerçeği söyleyince iftiracılar pısacak.
--spoiler--
delil varmı yok, belge bilgi yok, foto video yok salla gitsin. allahtan muhatabın bir tarafı toplumda en güvenilir adamda haluk o gerçeği söyleyince iftiracılar pısacak.
--spoiler--
--spoiler--
haluk levent'in üç vakte kadar yalanlayacağı iddia. şizofren kitlesinin mallıklarından kendisi de yoruldu.
--spoiler--
--spoiler--
bu insanlar bu tür yalanlara nasıl inanıyor.
--spoiler--

belgesi:
1-AHBAP, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay'dan çadır alındığı bilgisini doğruladı.
http://2-https://www.ntv....si,nWtuC_4vKkqxM8toZImC_g

not: Yazar müsveddeleri savunma barikatları kurmuş. sizin türünüzü... anladınız siz onu.
Bu arada kızılay deprem bölgelerine ilaç ulaştırmaya çalışan türk eczacılar birliğine de çadır satışı yapmış.

not: sorsalar kızılay yardım kuruluşu der misiniz? ben demem.
https://www.karar.com/gun...is-bilmezlik-akil-1730902

Kimin malını kime sattınız?
Demiş davutoğlu.
En doğru laftır.

Bu adamlar teyit etmedikçe girmezler böyle toplara gol yememek için.

Faturası kaydı kurdu havelesi vardır yani.
çadırı Kızılay satmıyor, çadırı satan Kızılay'ın iştiraki olan bir kuruluş. yani bu kuruluş çadır yapıp farklı firmalara şahıslara derneklere satıyor. geliri de Kızılay'ın kasasına giriyor.

ya sırf Haluk Levent var diye bedava mı verecekti çadırları? o da gidip başka bir yerden alsaydı o zaman. gayet yasal bir durum.
Neden bu kadar şaşırıldığını anlamış değilim.
Günlerce bölgeye gitmeyen Kızılay herhangi bir durumda hemen bağış toplayan Kızılay.. Siz hala şuna çadır satmış nasıl olur diye düşünüyorsunuz.
Asıl soru şudur? Bizden aldıkları paraları ne yapıyorlar?
Ahbap konusuna da gelince haluk levent sürekli neden korur durumda afad'ı Kızılay'ı vs. iyilik yapıyorsunuz evet de iyiliğiniz kime. Açıklayın halka sahada neler döndüğünü. Asıl iyiliği o zaman yapmış olursunuz.
insanlar soğukta açıkta iken depoda 2050 çadır satılmayı bekliyormuş.

Her şeyi açıklarsın ama bunu açıklayamazsın. inanılmaz.
dün böyle...
--spoiler--
haluk levent'in üç vakte kadar yalanlayacağı iddia. şizofren kitlesinin mallıklarından kendisi de yoruldu.
--spoiler--

bugün böyle...
--spoiler--
ya sırf haluk levent var diye bedava mı verecekti çadırları? o da gidip başka bir yerden alsaydı o zaman. gayet yasal bir durum.
--spoiler--

not: Bizim bullarda böylelerin "kiriştek" derler. kiriştek ne mi? bildiğin fırıldak...
Kızılay gibi ulvi idealleri olan mükemmel bir kuruluşu ne hale getirmişler. Ağızlarına Yonan ötürsün! Gerçi onlar bile karşılıksız yardıma koşmuştu. Allah Belalarını versin!
Bir de şöyle düşünün: Benim çok param var ve deprem günü gidip Kızılay'ın elindeki tüm çadırları parayı basıp aldım ve keyif için sadistlik olsun diye tamamını yaktım. Olamaz mı? Ben sizin alayınızın...
işin en acı tarafı da ne biliyor musunuz? Bu iddiayı ilk duyduğunuz zaman has skecher'ınız oradan, Kızılay öyle şey yapmaz, diyemiyorsunuz. Ne acı.
kızılay'ın kendisi " ihtiyacı olan vatandaşa" çadırı bedava dağıtıyor zaten, niye haluk efendiye bedava versin ki?

kızılay öpücükle mi alıyor bu çadırları parasız versin?

vatandaştan aldığı parayla alıyor tabi.

şaka mı ulan bu haluk levent, hem vatandaştan çuvalla para toplayacak, hem de çadırı beleşe alacak?
insani yardım kuruluşu olan Kızılay vatandaşına yardımı ücret ile yapması durumu.

Embesil biri demiş bedava mi olacaktı evet bedava olacaktı yavşak oğlan. Makarna yiye yiye mala bağlamış bu kitle.
Kızılay başkanı Kerem Kınık ekranlara çıkarak
durmadan "günün sonunda" günün sonunda" diyerek yaptığı konuşmalara bakıldığında
çadır ticareti yaptığını pişmiş kelle gibi anlatıyor.
Bir de bu gayet normalmiş ahlakiymiş gibi çok rahat anlatıyor.
Çadırların neden insanlara, deprem bölgesine ulaştırılamadığı konusuyla ilgili
Dayanağı ise şu:
Depremin ilk günü çadır ihtiyacı olmazmış mış arama kurtarma olurmuş.
Be aklı kıt adam ilk gün arama kurtarma sonrası olabilecekleri bilmeyecek kadar mı aklın kıt...
Ancak sağolsunlar "maliyetine" satmışlar.

Kızılay başkanının ifadesi.
Biri de diyor ki Kızılay napacaktı, haluk'a çadırları bedava mı verecekti! Bu kişi ya akıl tutulması yaşıyor, ya da olayı çarpıtmaya çalışıyor. ikincisi insanların zekasına hakaret. Kimse Haluk çadırları niye parayla satın aldı demiyor, herkes Kızılay çadırları niye parayla sattı diyor. Bunu bari savunmayın.
görsel

eczacılar birliğine de satmış. tanesi 160 bin tl ye. ki eczacılar birliği deprem bölgesindeki halka bedava ilaç dağıtıyorlardı.

zaten senin benim verdiğimiz kanı da para ile satıyor bunlar. gerçi bu yüzden ben kan filan vermiyorum kızılaya.
Paralı troller buralarda aktifler.

Bunu bile savunacak kadar aşağılık durumdalar.
kızılay elinde ihtiyaç fazlası çadır varsa, başka örgütlere, kurumlara satabilir kardeşim satar.

bu satıştan elde ettiği parayı da vatandaşa yapılan diğer ihtiyaçlarda kullanır. mesela yemek yakacak, kıyafet dağıtımı.

sonuç olarak kızılay'da dönen para tamamıyle ihtiyaç sahiplerine harcanır. bunun haricinde ihtiyaç sahiplerine değil de mesela bir kişi veya kişilere aktarılan para iddiasında bulunursanız ve bunu ispat edemezseniz iftira atmış olursunuz.
Bir yönden de, ben bu kadar olumsuz bir kamuoyu yargısı ile karşı karşıya bırakılsaydım satış sözleşmesini de iptal eder veya yasal yollara da başvururdum.

Çünkü, ticari anlaşmaların neticede bir gizlilik ihtiva etmesi de hukuksal bir zorunluluktur.

Bunun neden söylüyorum? Kızılay’ın yönetimi geçicidir. afad veya bir önceki depremin yıldızı akut ve bizler de.. kurumlar ve devlet kalıcıdır. Kızılay neticede bu memleketindir, şu anki yönetim biçiminden memnun olur ya da olmazsın, o ayrı. Ama kızılay çanakkale savaşı’nda da vardı, gelecekte de var olacak.
Hazmedemediyseniz parasıyla aldığınız bir kızılay maden suyu için. Maliyetine satmışlarsa bir sorun yok ama böyle bir durumda kar amacı olursa ben de hoş karşılamam. Başka zaman satsınlar devlet kurumu sonuçta, şimdi çok da chpli olmaya gerek yok.
bunlar günü gelir kanlarımızı da satar...