bugün

şu kurumu paspas etmeseydiniz de hepimiz gönül rahatlığı ile gidip kan verseydik.

görsel
Ben veremem. Kanim bana yetecek kadar. Bana bile yetmiyor nerdeyse.
Güven mi kaldı arkadaş, yok kan satma , yok yardım çadırı satma , diyorlar kan satmıyoruz diye Örnekler bir çok ;

iŞiN TÜRÜ: MAL ALIMI

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Hastanemiz laboratuvarında kullanılmak üzere kan ve kan ürünleri alımı” başlığı ile 31 Ocak 2023’te doğrudan temin için ihaleye çıktı. ihale dosyasında sektör olarak “33141510-8: Kan Ürünleri” bilgisi yer aldı. Kayıtlarda Kızılay’ın hastaneye 110 bin 43 lira 73 kuruş bedelle kan ve kan ürünleri sattığı bilgisi ise 21 Şubat’ta yayımlandı. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği de aynı yöntemle kan ve kan ürünleri alımı için ihaleye çıktı. Doğrudan temin numarası “23DT160346” olan bu alımın bedeli ise 433 bin 570 lira 76 kuruş oldu. Kastamonu Devlet Hastanesi, bu ihalenin konusunu ise “31.01.2022 tarihli Kızılay faturası” olarak açmıştı. Kayseri, Denizli, Ankara, Bilecik, Şırnak, Kastamonu ve istanbul’da bulunan devlet hastaneleri de ihale ile Kızılay’dan kan aldı.
Hatta sırasıyla ;
Denizli Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi (ihale Bedeli: 4 bin 31 TL)
Kastamonu Devlet Hastanesi (ihale Bedeli: 433 bin 570 TL)
Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi (ihale Bedeli: 110 bin 43 TL)
Kastamonu Devlet Hastanesi (ihale Bedeli: 450 bin 38 TL)
Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi (ihale Bedeli: 103 bin 489 TL)
Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi (ihale Bedeli: 4 bin 424 TL)
Maltepe Devlet Hastanesi (ihale Bedeli: 630 TL)

Kaynak; Bora Erdin 01 Mart 2023 tarihli yazısı
https://www.cumhuriyet.co...8/211614292-4-bora-sb.jpg
bayramda tatile gideceğiz para yok satacak kan lazım çağrısıdır. siz bu kafa ile gittiğiniz sürece kimse size bağışta bulunmaz. bağışlanan kanı para ile sat depremde çadırları deponda tut parasız verme. mağdur olanların vebali boynunuzadır.
her yerde tekrar tekrar anlatırım, 1999'daki ameliyatımda o zamanın parasıyla 5 lira eksiğimiz vardı da üniteyi vermemişlerdi. 20 liraydı bir ünite babamın üstünde 15 vardı.

edit: milyonluydu tabi rakamlar, sıfır atılmamıştı o dönem.