bugün

yazar, edebiyatçı, öğretmen kemalettin çalık'ın iskenderiye yayınlarından ocak 2008 de çıkacak olan romanıdır.

konusu:
tarihte ki 3 kızıl sakala gndermeler yapılan romanda şeyh bedrettin, karl marx ve barbaros hayrettin paşa konu edilmiştir.
(bkz: barbaros hayrettin paşa)
bu gün farkına vardığım durumdur. daha doğrusu ben değil arkadaş fark etmiş. harbiden sakallarım kızılmış senelerdir sinek kaydı traş olmaktan farkına varamamışım.
Okumaya başladığım hikayesinin ilgimi çektiği fakat sıkıldım veyahut pek zaman bulup okumadığım kitaptır kendisi.
halk arasında kızıl sakal beyazlamanın habercisi derler lakin inandırıcı deil oldukça seksidir.
bazı türk erkeklerinin sakalları yeni çıkarken acaba bende mi dedikleri olaydır*.
furkan 'kızıl'ay.

(bkz: soy adıyla bütünleşmek)
bir akira kurosawa filmidir. çok mükemmel olmasa da kaliteli havasını hissettirir.*
çıkan sakalın boyalı gibi görünmesidir.

bizzat yaşadığım durumdur.
(#14099108) hoş görünüyor denmiş, ben sevmiyodum bu durumu ama beğenenler de oluyormuş demek. *
Sahip olan insanların çeşitli şekillerde suçlanmasına sebep olan sakal türüdür. bu suçlamaların içinde sakal boyamak, kına yakmak, oksijen sürmek (nasıl oluyorsa) bulunmaktadır. bizzat yaşadığım durumdur. yalnız anladığım kadarıyla başkaları tarafından beğenilen ve çekici bulunan bir özellik ayrıca. umarım dalga geçmiyordur böyle bulduğunu söyleyen insanlar.
anılarıyla koparan abaza ekşi sözlük yazarı.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=16543730
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=27821218 yarıldım resmen.
özellikle çene kısmında nedensizce uzayan anlam verilememiş kıl. internette araştırdım doğru düzgün bir kaynak bulamadım. hastalık mı bilemedim. görüntü olarak kumral olmama rağmen yalnızca çenemde az miktarda kızıl kıllar mevcut. görüntü güzel tamam da neden çıkıyor amk bunlar.
sakal rengi böyle olunca "aa boyattın mı kendi rengi mi?" sorularıyla karşılaşmak gayet doğaldır.
sakalı şekil dursa bile, adı duyulunca yumuşak kişilere uyduğu zannedilen sakal türü.
babamın sakallarıdır efendim. o sakal rengi benim bütün kıllara vurmuştur.
ooo çok yakışır. kumral erkeklerde çıkan kızıl sakal bitirir insanı. böyle tutup öpesiniz gelir. sakalın âlâsıdır o. öyle birini bulun. kaçırın.
Uzun zamandır Leonidas'la yarışacak uzunlukta sakal bırakmam neticesinde farkettiğim durum.

Sarı,kızıl,siyah ne ararsan var amk.
uzayan çene sakallarım arasında az miktarda olduğunu farkettiğim sakaldır. olm her yerim kara nerden çıktı bunlar. her gören aaa senin kızıl sakalların var deyince ufaktan gözleri kısıp uzaklara dalıyorum ve sadece başımı sallayarak şekil yapıyorum.
Soyunun derinliklerine inmelisin.
Dünya kadınlarının; Bütün zamanların en etkileyici sakal kategorisinde 1.liği verdikleri sakaldır.
Asalet ve gücü simgeler.
Mavi kandan geldiklerine inanılır.
Bu erkekler; ingiltere, iskoçya, Danimarka, Avusturalya ve bazı Balkan ülkelerinde sık olarak görülürler. Bazı Avrupa ülkelerinde ise nadiren görülürler.
inatçı, cesur, savaşçı ve onur sahibi olurlar.
Genellikle tek eşli yaşarlar.
Cool ve romantiktirler.
bağzı abazan sözlük kızlarının pek bi sevdiği sakal.
çevremde ki insanların yarısının bana seslenme şekli..
bir diğer yarısı için:
(bkz: kızıl)
boz oğlan diye tabir edilen kişidir.
Adama avukat havasi veren sakal. Kemik gozluk, takim elbise ve kahve rengi deri canta tasidilar mi tadlarindan yenmez.
kızıl renkli sakal tipidir. bir de şahsım gibi yarı kızıl yarı siyah sakal türü vardır. (bkz: aside sakal)