bugün

cinnet kaydıdır. eğlenen gençlerin geç vakitte ses yapmasından rahatsız olan komşuların ''delirip'' (bak bunu mecazen demiyorum) kapıya dayanmalarıdır.

kanım dondu resmen. adam ev sahibi elemanı eline geçirse ne yapardı çok merak ediyorum.

buyrun linki: http://www.youtube.com/watch?v=DUDfCk8QUE0&feature=share
kaydı bulunan videodaki hanımefendinin nacizane ve yerinde küfrü ile, kuduz mikrobu almış yurdum camızının ağır küfürleri karşısında linç olma korkusunun belgesidir. uyarmak değil saldırıdır. bu tip sinirli bünyeler gün gelir başka bir sinirli bünyeye böyle küfür ederse iki yaşamdan biri sona erer, diğeri hapse düşer. ha ne olur, dünyadan bir ayı eksilir biri de bok yoluna hayatını köreltir.
insanla hayvan arasındaki farkı düşündüren video. yazık mına koyim yazık.
mahalleli çıldırmıştır. özellikle orosbu çocuğu diyen o kız yani zopayı hak etmiş bence.
çocuk alttan aldıkça coşan mahalle sığırının şovunu gösteren videodur. çocuk alttan aldıkça esip gürlemiştir. tamam haklı olabilir ama canına tak ettiyse polise şikayet edebilir.

oyuncak orgla bir şeyler tıngırdatıp vuhuuuu diye bağırmak nasıl bir kafadır o bambaşka bir konu yalnız.
gençler polis çağırsaymış iyi olurmuş bu kadar gençlerin üstüne gidilmemeli. çok rahatsız olunduysa polis çağırılabilirdi kısa tabir mahalle eşkiyaları.
http://www.youtube.com/watch?v=DUDfCk8QUE0

(bkz: güncel)
kalabalıktan alınan cesaretle gerçekleşmiştir..

amk çocuğu nasıl bağırıyor 'aşağı gelsene lan' diye.. böyleleri bana denk gelmiyor ki kafasını kütleteyim.. yanındakilerden cesaret aldığı ve elamanları zayıf gördüğü belli.. bunların üzerine gidince de mazlum ve garip edebiyatı yapmaları yok mu o insanı ayar ediyor..
sen ailelerin yaşadığı mahallede, gürültü ses yapar düzen bozarsan tepki alırsın ha diğer komşular da hayvan orası ayrı mesele ama işte edebinle dinle müziği kardeşim. kulaklık tak.

ben de müzik dinliyorum ama daha kimse ile sıkıntılı bir durum yaşamadım.

suç öğrencilerde ve insanlıktan nasibini almamış ağzı bozuk komşuda.

tarafsız yorum yapmak lazım!
kamera ile kapıyı açmak ne kadar mantık dışı ayrıca kızlı erkekli eğlenen gençlerin özgürlük tanımına tekrar bakmaları gerekir.
mahalleliye hak verilen tacizdir.

eminim ki o öğrenciler allahın her günü öyledir, eğlenmek başka, azıtmak başka, hayvanlık başka.

bunu ilk baştaki kahkahadan anlayabiliriz, saati bilmiyorum ama gece 3 te öyle kahkahalarla uyanırsanız siz ne yapardınız. adamlar haklı.
o gençlerin ödlekliğinden kaynaklanmaktadır. sana mı soracam lan amk çocuğu dersin hık mık derse kafayı gömersin, kalabalıklarsa kaparsın bıçağı bir allahın kulu kalmaz orada. 3-5 tane o.çocuğuna karşı anladıkları dilden konuşmazsan böyle havlamalarını dinlersin bu kadar basit. bu memlekette ödlek olmayacaksın olursan semer vuran çok olur.

yanlış anlaşılmasın bende üniversite öğrencisi oldum bu tür abukluklar bizim de başımızdan geçti ama işte kuru gürültüye pabuç bırakmadık o yüzden de rahatça yazabiliyorum. göt ister genç adamın karşısına dikilmek yeter ki asgari düzeyde dahi olsa erkek olunsun.

çok apartmanda yaşamışlığım var ben daha gürültüsüz patırtsız hane görmedim. burası Türkiye hiç bir bok olmasa karılarını döver ayı oğlu ayılar. dolayısı ile gürültü yapmış olsan da bunu büyük bir ayıp gibi görüp gereksiz bir eziklik içinde olmayacaksın çünkü mesele gürültüyüse ağababasını zaten o hanzolar yapıyor.
''fazla gürültüden rahatsız olunduysa bile o ilk bağıran pezevenk kim köpek oluyo da aşağıya adam indiriyo evinden ?'' dedirten olay.
işin iki boyutu vardır. videodaki gençlere o şekilde hakaret edilmesi abartılı bağırıp çağırmalar tamamen gereksizdir ve bu kadar abartılı olmasının nedeni tamamen gençlerin ortamda kız-erkek karışık bulunmasını hazmedememekten kaynaklıdır. zaten millet olarak ahlak bekçiliğine pek meraklıyız bu aralar siyasilerden alınan gazla iyice coştu millet. ha doğru mudur ancak söylendiğinizle kalırsınız yaşı uygun olduğu müddetçe kimin kimle hangi ortamda olduğu kimseyi ilgilendirmez. öte taraftan videodaki şahısların da gürültü yaparak mahalleliyi rahatsız etmiş olma ihtimalleri yüksektir. sorunun çözümü çift taraflı sağduyudadır. ancak sağduyu kelimesinin anlamını büyük ihtimal gençlerden başkası bilmiyordur.
Genelde gençliklerini yaşayamamış insanların daha büyük tepki gösterdikleri olaydır. Çünkü kendisinin yapamadığını yapabilen birileri vardır ve linç edilmelidir
mahallelinin haklı olduğu olaydır.
ben izlerken inesim geldi aşağıya. orada olsam heleki benim tayfa ile, o uyarısız salyalı tehtitler savuran camışı çıktığı yere sokardım...

kaldı ki ben 12 oldum mu televizyonun sesini kısıyorum diye yüksek sesle konuşan bir insan vardı o adam haklı. insan gibi söylüyor, diğeri tam dayaklık. keşke orada oladımda ineydim bakalım neymiş karın ağrısı.