bugün

sanırım kızların erkeklere göre daha kansız olmasından kaynaklanan bir durum. belki de kız zeki kızdır, yanındaki adama sarılmak istiyor söyleyemiyordur da üşüme numarası yapıyordur. ''sarıl bana '' demenin bir başka versiyonu yani. kadınların metabolizmaları erkeklere oranla, daha yavaş çalışıyor bu sebep ve daha biyolojik bir çok sebepten dolayı erkeklerden daha fazla üşüyoruz işte. okuduğum sağlık bilgilerine göre özellikle çinko ve demir eksikliği varsa bu durum hat safhaya çıkabiliyor.
hatta kadınlar regl dönemlerinde normalden daha fazla bu sebeple üşürlermiş çinko kaybından. *
(bkz: ekrem bora göreve)
isitmaya gonullu hepimiz icin dogal bahane.
kızların sıkı sıkı giyinmelerini gerektiren hadisedir. Olay yazın vuku buluyorsa acilen bir doktora görünmeleri önerilmektedir.
(emin olmamakla beraber) bidiğim kadarıyla tersi gerçek olan önerme. kadınların sahip olduğu yağ tabakasının soğuğu daha iyi izole ettiği söylenmektedir.
kendisine sarılmanız için yaptıkları bir bahanedir...
aldanmamak lazım hele ki üstünüzdeki ceketi hiç vermeyin.
(bkz: üstündeki ceketi kıza verip verem olmak)
(bkz: kansız bunlar kansız)
bir kız üşüyorum diyorsa anlayın ki sizden ona sarılmanızı istiyor demektir.
bir kız üşüyorum diyorsa anlayın ki sizden bir adet çikolatalı gofret istiyor demektir.
bir kız üşüyorum diyorsa anlayın ki sizden sevişmenizi istiyor demektir.
kadınlar daha yağlı olduklarından erkeklere nazaran daha az üşümeleri gerekir. yoksa kışın ortasında mini eteklerle, topuklularla, dekoltelerle nasıl gezsinler. hastalık, mineral, vitamin eksikligi varsa bilemiycem..

(bkz: sevişelim de bana) (bkz: sarılalım de)
bir kadın ben üşüyorum dediğinde, söylenecek söz üstüne bir şeyler al değildir. *
bu sözden de anlaşılacağı gibi bazen üşüdüklerinden söylemezler bunu, hele sevgilileri yanlarındaysa.
(bkz: yalan)

bahçede ben gömlekli durabilirken cekedime saldıran erkek arkadaşlara saygılar. * * *
araştırmalar kıtası amerikada yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar en çok el ve ayakları, erkeklerin ise poposu üşümektedir.
kesinlikle dogrudur. hatta bagzilarinin temmuz ayinda bile usume potansiyeli vardir.
aslında iki taraf da üşümektedir ama erkekler zayıf görünmeyi sevmedikleri için üşüdüklerini belli etmezler. kızlar da aksine zayıf görünmelerinin kendilerini daha çekici kıldığını bildikleri için (kimse erkek gibi yumruğunu masaya vuran kız sevmez, tercih hanım hanımcık sempatik kızlardan yanadır) üşüdükleri zaman bunu hemen dışavururlar.

ama bir karşılaştırma yapmamız gerekirse daha az üşüyenler kızlardır; zira soğuk kış günlerinde mini etek giyenler onlardır.
Anlamıyorum arkadaş bir insan nasıl bu kadar üşüyebilir.

Ofiste bir sekreter var. böyle 1.74 boylarında, iri kemikli bir şey. Genç irisi denebilecek cinsten bi şey. Eti budu yerinde yani. Gel gelelim, kız bir gün ofisin ortasında buz tutacak. Ama hangi ofisin? Kombisi gürül gürül yanan, sıcaklıktan içerisi fin hamamına dönmüş, bir kese atsanız üzerinizden salkım salkım kir dökülecek, suyu bir yandan içerken bir yandan üzerinizden ter boşanan bir ofiste. Bu nasıl olabilir aklım almıyor. Dışarıdan gelen müşteriler, ay yandık, ay ne burası, ay lav kütlesinin üstünde mi oturuyorsunuz diye espri yapıyor, bu gerizekalı hala pervazların aralarına, kapı altlarına kulağını götünü uzatıyor burdan bir esinti mi var diye.

Bazen ağzını kapa ordan cereyan yapıyor diyesim geliyor. Bi gün burnunu tıkayıp ağzından bir bidon pekmezi boşaltacağım.
yanımızda sevdicegimiz varken bazen yalancıktan da üşüyebiliyoruz.
Hormonal durumdur.
Aslinda yag orani olarak kadinlar erkeklerden daha yaglidir, bu sebeple de soguga karsi daha dayaniklidirlar.
Ancak hormonal yapilari ve cogunun rejim yapacagim diye yemek yememesinden kaynaklanan kansizlik bu sonuca yol acmaktadir.
ELbette bir de "ben cok narin bir kizim biliyor musunuz" mesaji vermeye calisan ilgi manyagi kadinlarin surekli usumek, cani acimak gibi huylari vardir.
erkeklere göre kandaki demir oranının daha düşük olması bir nedendir.
kızların kanlarının daha az olmasından kaynaklanan durumdur. kan vücuttaki en önemli ısı regülatörü olmakla beraber, kadınlarda ortalama yarım litre az olması üşümelerine neden olur.
çok doğru bir tespittir. hatta yatarken çorap giyenleri bile vardır. itici bir olaydır o ayrı.
sevimli bir durumdur. Burnu kızarmışsa daha da sevimli hale gelir. Ne kadar ceketi verince blzim bi tarafımızın donmasına sebebiyet verse de hem dışardan hemde sizln için hoş gözükür.
adettendir (bkz: metafor)
vücut yapılarındaki bir şeylerin azlığından olabilir. sevdiği varsa yanında sarılmasını, sarılmasını istiyordur ellerini ellerinin arasına alınıp nefesle ısıtır sevdiği onu sıcaklığıyla ısıtır sevdiği masum bir an .