bugün

uzun zamandır girmediğim sözlüğe, bugün doğum günümü anımsayıp mail atmaları vesilesiyle tekrar girmiş bulundum.

buraya bakmayı kesmemin sebebi zeka yoksunu birçok insanı barındırdığını düşünmemdi. geri döndüğümde başlıklara bakınca hiç de haksız olmadığımı fark ettim. neden mi? kadın düşmanlığı son gaz devam, ya da bir başka bakış açısıyla şöyle söylemek lazım; kadınları sinirlendiren başlıklar açarak kız düşürme taktikleri devam etmekte...

bu kısa girizgahın ardından asıl meseleye gelecek olursam;

öncelikle sevgili arkadaşlar, kız değil kadın olarak başlığın düzeltilmesinden yanayım. sonrasında ise ilk başlarda da belirtildiği üzere kadınların sözel zekası erkeklerin sözel zekasını döver. bilimsel işleri bir yana bırakacak olursak ve okunan kitabın sayısal verilerle yüklü bir kitap olduğunu da düşünürsek daha somut şeyler sunmam gerek size. onu da şöyle bırakayım;

http://www.hurriyet.com.t...tap-satin-aliyor-40387213

evet arkadaşlar, türkiye'de en çok kadınlar kitap satın alıyorsa alıyor, nolmuş? diyebilirsiniz. ama bu en azından kadınların okumak ve yorumlamak için daha istekli olduğunu ortaya koyar diye düşünüyorum.

ayrıca...

her şeyi kadın-erkek diye ayırınca noluyor? hakikaten noluyor yani? bir kitabı herkes anlamak zorunda değil, bunun kadınla ya da erkekle alakası yok.
kitabın anlaşılmamis olmasının kızlarla ne ilgisi var amk.
ooo av sezonu acilmis.. rastgele beyler.. *
cinsiyetçi önermedir. buraları mühimsemeyin.
Bu sozlukteki erkekler ne yasiyorda sabah aksam kizlari asagilamaya calisiyor anlamiyorum. Hos, ben de surekli erkekler tarafindan reddedilseydim veya hic sevilmeseydim belki ben de gelir surekli erkekleri asagilamaya calisirdim. Yani demek istedigim şu ki bunlar hicbir zaman istedigini elde edememis insanlarin eylemi. Asagilamak ve bu sekilde psikolojik olarak kendini rahatlatmak. Cok acinasi.. bu basligi acan veya sirf asagilamak icin entry giren erkekler hayatlarinda kac kitap okudu acaba.. bir mi iki mi? Belkide sadece ilkokulda okumayi sökmek, iyileştirmek icin cin ali kitaplari okumuşlardir. Diyecegim o ki tamamiyle sacma ve asilsiz bir iddiadir.
gerçekçi bir iddia değildir. kızların sözel zekası erkeklerden daha iyidir. dolayısıyla okuduklarını daha iyi anlayıp yorumlayabilirler.
o yuzden hep aski memnun tarzi karmasik ask iliskilerinin anlatildigi kitaplar okurlar.

o konularin hepsini de sekspir yazdi zaten.
Anlamayan erkeklerin beyanıdır.
şarapla fotoğraf çektirmek için okuduğumdan benim icin geçerli olmayan durumdur.

Bu arada liseden bir arkadasım siyaset üzerine fransızca bir kitap, üniversiteden iki arkadaşım genetik üzerine ingilizce 3 kitap yazdı.
Bir tanesi de cizgi roman dergisi çıkarıyor.
Hepsi de kadın.
Yazıyorlar ama anlamıyorlarsa demek.
Kim tek okuyuşta kitabı anlarki ben araya 5 6 ay koyarak kitabı tekrar okuyorum daha fazla şey öğreniyorum. Bence bu olay sadece kızlara maal edilmemeli
-her kızda yaşanmayan durumdur.

böyle yapanlar yoktur diyemem fakat kızlar derken hepsinin kast edilmesi tamamıyla saçmalıktır. tıpkı erkeklerde olduğu gibi kızlarda da olağan bir durumdur.

cinsiyete çamur atmayalım cidden sıktı artık, bunu yapan fazla insan var ama kapsayan kısımdan sadece kızları mesul tutmak gülünesi bir durum.
erkekler için de son raddede doğru bir yaklaşımdır.
Kezban olmalarının sonucu veya nedenidir.
kızlar ekseriyetle akademik kitap okumazlar.

Erkekler bilime daha yatkındır.
kahveyle fotoğraf çektirmek için okuduklarının en açık kanıtıdır. elindeki kitabın ne anlattığını sor, far yemiş tavşan gibi kalacaktır.