bugün

(bkz: kızların erkeklerden daha mantıklı olması)
kızlar genel olarak daha duygusaldır fakat erkeğin duygusalı kızların 5 katına bedeldir.
kızların insan olmayan her türlü şeye(bir de bebeklere) sevimli sevimli yaklaşıp erkeklere göre daha çok ağlamalarından dolayı fazla fark edilmeyen durum. iş insana gelince niyeyse olmuyor dostlar.
eğer ki erkek kızı bırakmış ise kızlar hiçte erkeklerden güçlü olmuyor, hele ki uzun bir ilişkinin ardından. hatta erkeğin çok kısa bir sürede yeni sevgili yaptığını bile görmüşlüğüm var.
henüz aşk acısı çekmemiş ve ilk kez aşık olan erkek modelidir. sonraki ilişkilerinde nasıl ızdırap olabileceğini öğrenmiştir.
duruma göre değişen, duruma göre doğru kabul edilen önerme. nedn bilmiyorum gerçekten beklemediğiniz anlarda erkeklerden daha vurdumduymaz oluyor bir kısmı.
genelleme yapılmasının yanlış olduğunu düşündüğüm durumdur. ben mesela bu durumu kabullendim. hakikaten duygusuzum, bu bir gerçek. ama çoğu kız arkadaşım tarafından da eleştiriliyorum bu yüzden çünkü onlar her şeye alınan, çok çabuk üzülen, sorunları daha çok kafalarına takan tipler. insanların kafasındaki kız profili de böyle olunca çok kolay duygusuz olarak yaftalanabiliyorsunuz. genel profile uymadığım için pişman mıyım? hiç değilim. duygusal olanların halini de gördük.
yanlış bir önermedir. kadınlar duygu yüklüdürler. sadece kırıldıkları zaman duygusuzluğu kendilerine zırh edinmek zorunda kalmaktadırlar. nitekim tek çareleri eril egemenliğinde fiziksel ve statü çaresizliklerine ilaç olan duygusuzluk ya da buna benzer tavırlardır. erkek duygu özürlüdür. erkekteki duygu inadıdır. o inat da gururdan gelir.
erkeklerin sorumlu tutulduğu bir durumdur. (bkz: kızların duygusuz olması erkeklerin suçudur)
çıkarlarını korumayı çok iyi bilirler , erkekleri de öyle sadece bize duygusuz muş gibi gelir okadar
zıttını savunduğum önermedir.
yazara sorarım şimdi onun için mi erkek hemen birini bulur? erkeğin 25 çıktığı kızın 3 çıktığı(örnek verdim çünkü ben kimseyle çıkmadım bugüne kadar) oluyor? hani erkekler daha duygusaldı?bırakın bu işleri yaa..
duygusuz demek yanlış olur. kadınlar daha disiplinli ve kurallara bağlıdır. disiplinsiz bir insanın gözünün yaşına bakmaz, cezalandırırlar.

orta ve büyük şirketlerde büyük oranda kadınlar yönetici konumundadırlar. çünkü bu şirketler hata kaldırmaz.
yanlış önermedir. o an etkilendikleri olay nedeniyle yapılan her eylemin ucu dokunur. devamlı aklına gelir. gün içerisinde çaktırmamaya çalışırlar ancak bir yandan da düşünürler.
hayatımda öğrendiğim en ama en doğru önermedir hatta yasa olması gerekir.Okadar duygusuzlar ki bunu anlatmaya kelimeler değil destanlar yazmak bile az gelir.Kızlar bukalemundur.Her ortama ayak uydurur bunun içinde duygusal görünmeye çalışır.Ve herzaman olduğu gibi bunuda başarır.Kızlarda duygu yoktur !
öyle demeyelim de erkeklerin kızlardan daha duygulu olması diyelim.
bi fark oldu mu?
oldu gibi.
öbür türlü kızlara hakaret etmiş gibi oluyor.
kızdan kazık yiyen erkeklerin uydurmasıdır.
hep resmi vardı yastığının altında.
beraber oturmuşlar bir kafeye.
bakar bakar yatardı.
başka şehirden o küçük kasabaya dönüşünü öğrendiğinde, bilmese de onu sevdiğini , günler öncesinden 'ne giyeceğim saçımı acaba nasıl yapsam beni böyle beğenir mi acaba' diye düşünürdü.
zor şer karar verir.
neşeli kahkasını atar çıkar giderdi.
bu sefer geri dönüşünde gidişindeki cıvıltısını bırakmıştı.
ağladı.
'ama nasıl olur ben gözünün içine bakarken o bana başka bir kızdan bahsetti
bir gün öyle bir gün böyle gittikçe beni tüketiyor.
yanında dolaşanın haddi var hesabı yok.'
ağladı anlattı.
anlattı ağladı.
üstüne basıp geçtiğin kocaman bir kalp.
o adamnın egosu duygusuzluğuyla harmanlanmışken,
kızlar erkeklerden daha duygusuzmuş!
hah ben olmadan nerden bileceksin?
bendeki seni gel de bana sor demez mi o kız?
kızların erkeklerden daha duygusuz olması
birilerinin kendi penceresinden gördüğü yalnızca bir yaftadır.
çok acımasızca bir yafta...
kızların erkeklerden daha akılcı olmasından kaynaklanıyor.
katılmadığım önermedir. bugüne kadar gözlemleyebildiğim kadarıyla kadınların karar alırken erkeklere nazaran daha çok duygularının etkisi altında olduğunu gördüm.
kimi kızlar için doğru kimileri için ise yanlış olan, kişiye göre değişiklik gösteren önerme.
çok doğru bir sözdür. zira erkekler insan seçmezken maalesef kız ve kadın kısmı bunu her yerde her zaman belli eder ve hatta aralarında '' ayy ne biçim tiip buna mı bakıcam '' gibi konuşur.
yaşanmışlıkları daha kısa sürede silebiliyor olmalarından anlaşılabilecek olan yargıdır. kesinlikle doğrudur.
kesinlikle doğrudur. kızlar üzüldüklerini zannederler. erkekler üzülür.
duygusuzlar mı bilmem de bize göre daha kolay unuttukları kesindir.
dün abiceyzimin bana çok katı yüreklisin demesi ve benimde ona hak vermemle sonuçlanan olaydan sonra doğru olduğunu düşündüğüm önermedir.