bugün

sevgilisi var olup uzakta diye çalıştığın kurumun erkeklerine göz süzme...o çocuk uzakta olabilir görmeyebilir, mevlam görüyor unutmayın biraz vicdan edep diyorum başkada bir şey demiyorum.
allah çarpsın demeye başlarsa tokat atın kızlar.
kızdan kıza tavsiye olmaz.

genelde birbirlerinin kuyusunu kazdığı için bu arkadaşlar, birbirlerine de tavsiye vermeleri pek mümkün değildir.
tamam, verebilirler tavsiye birbirlerine de öyle bildiğiniz iyi niyetli tavsiyelerden olmaz.

ama erkekler verebilir.

vurun abalıya...
Büyük bir kısmı aşk üzerine olan tavsiyelerdir.

(bkz: işte bunlar hep aşk)
Allah aşkına tayt hele de üstüne ksa bişey giyerek tayt giymeyin mahreminizi alelen ortalara dökmeyin yeminle çok pis günah hemde heryer ortada çirkin görünüyo be.. Dir.
saçınızı usta degil, profesöre kestirin. sonra saçınız bok olur çok aglarsınız.
iyi bir kısmet bulmak uğruna(!) kendinizi basitleştirmeyin.kendinize biraz saygınız olsun.
okuyun.
beni de alin la araniza.
depresyondayken kuaföre gidipte saçınızın içine sıçtırmayın bacım yemin ederim fazla keser yanlış boyar sonra tek derdiniz insan içine çıkmak olur.

o yüzden oturun paşa paşa eski sevgilinizi düşünüp acı çekin.

bıyıkları mutlaka aldırın ama ağlarken engele takılmasın gözyaşlarınız.
standartları yükseltmeyin.
oturun okuyun,koca eline bakmayın,size kezban diyen kıroları umursamayın.
Kendinize güvenin gücünüzün farkına varın.
Birbirinizin kocasını düdüklemeyin.
bir erkek olarak tavsiye vermek istiyorum. kol kıllarınızı mütemadiyen aldırın kızlar. yemin ediyorum erkekler iğreniyor bu kıllardan.
sakın bir kızdan tavsiye almayın.
sakın pek etmeyin hiçbir şey yıldıramaz bizi!
lütfen sakız çiğnemeyin, lütfen.
aranızın herkesle iyi olmasını herkesin sizi sevmesini beklemeyin. sonra adınız kaşar a çıkıyor.
Kikiri kakaka.
-bunu yazmayı çok istedim.
bi mekana gittiğinizde etraftaki masaları bırak garsonları bile kesicem diye bağıra bağıra salak salak gülmeyin.
ortalık yerde mal mal bağırmayın lan. sinir oluyorum, kendi cinsimden utanıyorum.
saçınızı götünüze kadar uzatmayın. tam bir kezban gibi görünüyorsunuz.
esmerseniz gözünüzü panda gibi boyamayın ve kıpkırmızı ruj sürmeyin.
Arkadaşinizin sevgilisini ayartmaya çalışmayın.
Aşırı makyaj yapmayın.
Birbiriyle hiç uymayan şeyleri giyip, moda duayeni kesilmeyin.
kendi cinsinizden kezban diye bahsetmeyin.
(bkz: kızlardan kazlara tavsiyeler)