bugün

sıcaktan bunalmış insanın serinlemesi sonucu söylediği söz.
genelde plajdaki artizler yapar böyle suyun sığ olması sebebiyle kafayı gözü yararlar,en iyisi yavaş yavaş temkinli girmek.
bir yaz klasigi.
tatilin bana gidin dediği yazın gelmesiyle beraber insanın aklına gelen ilk cümle.
gölgelik yerde sıcaklamış plaj insanının, denize girmek amacıynan ayağını kuma basması akabşnde hissettiği sıcaklık nedeniynen, ay... oy... aman... yandım... kaçın nidaları eşliğinde serin sulara son bir çaba ile kendini bırakmasıdır... ohhhh sözünün akabinde tutulmuş çiş de bırakılır tam rahatlama olur...
hocanin sozlu sinav icin adam secerken senin gozlerine bakip, yanindakini kaldirmasiyla yasanilan ferahlama hissiyati.
ayrıca bazı insanların bilerek veya bilmeyerek değiştirdiği cümledir

(bkz: kızgın sulardan serin kumlara atlamak)
(bkz: bir sıcak bir soğuk çatlarsın wallaha)
(bkz: rahatlatan hadiseler)
2 - 2.5 YTL karsılıgında elde edilebilecek zevk. *
(bkz: biraver)
(bkz: kıtır)
her yaz yenilenen magnumun kımıl kımıl paketini açarken içimden geçirdiğim en çağrışımlı reklam sloganı.
hayallerini kurduğum staj sonrası tatili filminin ilk karesi....
yapıldıktan sonra "cozzz" şeklinde ses duyulması olası eylem.
enteresan bir reklam repliği olabilir ..
bazi durumlarda Bir Atasözü gibi kullanilmasi olağan bir sözcük öbeğidir , genelde dumur anindan sonra

bir kizi tavlayamayan hamzanin başina gelen gibi
** ne oldu hamza kizgin kumlardan serin sulara atlar gördüm seni .
* :blank:
**Cosss sesi geldide ..
(bkz: magnum)
http://www.uludagsozluk.com u tıklamaktır
(bkz: iftarı magnumla açmak)
zor ve sıkıcı bir hadise.ne güzel ısınmışım, boş yere biyerimiz donucak şimdi...
sınav döneminde insanın aklından geçen en güzel şey. "şu yaz bi gelsede kızgın kumlardan serin sulara atlasam!" şeklinde.
ava giden bir avcının boş dönerken karşısına çıkan bir tavşanı vurması.
mecazi anlamda, öğrencinin, sınavlarını tamamladıktan sonra, sınav salonlarından sahildeki çay bahçelerine geçiş yapmasıdır.
hayatın sunduğu en büyük güzelliklerden biri.
"çişini 1 gün tutan adamın sonunda işemesi"..
oldukça mantıklı ve güzel, insanı rahatlatan hoş bir üşeme hissiyle titreten, mutlu eden eylemdir.