Baya hasret kaldığımız bu gidişte daha çok hasret kalacağımız durum. Evet.
antalya civarında (olympos, adrasan, çıralı vesaire hariç) yapılamayandır. arkadaş kum sıcak, hava sıcak, yetmezmiş gibi deniz de sıcak. sabah saatlerinde biraz daha serin olmakla beraber; denizde serinlemek diye bir şey yok gibi. havuzun da öğledensonra güneşin etkisiyle ısınmasıyla tek serinleme noktası duşlar. hele hele ege'nin serin sularına alıştıysanız tuhaf geliyor.
Yapamadığımdır.
yaz mevsiminde görülen bir aktivite.
Of çok güzel hele bide biraz yandıktan sonra o buz hibi deniz çok iyi olur.
serinletecek olaydır. evet.
hasta olma nedenidir.
klimalı evden dışarı çıkmak gibi.
(bkz: ısıtmalı klozet kapağı)
baba annem anlatırdı;
eskiden beni, sobada ısıttıkları kumla bezlerlermiş.
şimdi, oğluma bakıyorum da, bu söz ne kadar anlam kazanıyor.
(bkz: şahin k)
bir miktar zıtlıktan müteşekkil, ferahlatıcı bir vakanın betimlemesi için kullanılır. en kısa zamanda aynı anlama gelen yeni bir betimleme cümlesi bulunmasına ihtiyaç vardır.

"Kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi" cümlesinin yerine aynı anlama gelen yeni cümle bulma atölyesi :

Deneme 1: pul biberden baklavaya geçer gibi
Deneme 2: eşekten inip ata biner gibi
Deneme 3: çirkin manitadan ayrılıp beyonce ile çıkmaya başlar gibi
çok basit bi şekilde ölmene sebep olabilecek bir eylemdir.kızgın kumlardan soğuk suya atlama işine tıp ilminde "şok" olmak derler, bu hareket birçok da ünlü insanın ölümüne sebep olan "kalp krizi" dediğimiz davaya davet çıkarttığından, kızgın kumlardan öyle balıklama sulara atlamanın kesinlikle rahatlatmadığı, sadece kalbin deli gibi çarpıntı yapmasına sebep olduğu hiç unutulmamalıdır.
şehir versiyonu: asfalt sıcağından soğuk duşa girmek'tir. tadı yoktur, sadece tedavi edicidir.
şahin k. tarafından tam tersi yapılan faaliyet (denizin buz gibi soğuk sularından çıktım da geldim).
çişini tutup kendini tuvalete atmanın yarattığı rahatlığa benzer.
plajda oturuyoken** sıcak basması sonucu "ay ben bi denize giriyim!" diyen kişinin ilk adımında ayak tabanlarını lava basmış gibi hissedip** koşa koşa kendini o lav gibi sıcak kumlardan buz gibi serin sulara bırakmasıdır ki gerçekten ayakların suyla buluştuğu anın değeri paha biçilemez.
bir magnum slogani.
çok üzen, yıpratan bir aşktan sonra huzur veren aşktır.
anlatılamayan duyguları anlatmak için kullanılan bir deyim...
oldukça mantıklı ve güzel, insanı rahatlatan hoş bir üşeme hissiyle titreten, mutlu eden eylemdir.
"çişini 1 gün tutan adamın sonunda işemesi"..
hayatın sunduğu en büyük güzelliklerden biri.
mecazi anlamda, öğrencinin, sınavlarını tamamladıktan sonra, sınav salonlarından sahildeki çay bahçelerine geçiş yapmasıdır.
ava giden bir avcının boş dönerken karşısına çıkan bir tavşanı vurması.