sevgili denen kişinin sizi siz olduğu için değil popüler olduğunuz ya da statü olarak iyi bir konumda olduğunuz için sevmesidir. sinir bozar.
yani o statü olmasa yüzünüze bakmaması.
ortada bir sevgi değil çıkar vardır.
statüsü kişiliğinden aşağıda olanlar için problem olmaz.
cüzdandır.
kız arkadaş sıfatını bir adım ileriye götüremeyecek kızdır. sevgili olamaz. hele sevdicek hiç olmaz.*
kadın erkeği vezir de eder, rezil de atasözünü akıllara getiren durum.
çoğu erkeğin başına gelen bir trajedidir çünkü kadınlar gücü sever. güç diye nitelendirdikleri şeyler ise; para, ün, sıfat, mevki vb. geneli maddiyata dayalı şeylerdir. bunların herhangi birine ya da birçoğuna sahip olan erkekler, bununla orantılı olarak güzel kadın bulurlar.

1 güç = kadın
2 güç = güzel kadın
3 güç = çok güzel kadın
4 güç = bar rafaeli

aslında basitmiş formülü.
sadece mantığıyla hareket eden kızdır.
mantık evliliği yapılabilecek kız türü.
bir de şöyle bir sorun vardır; sizi seven kız doktor adayıdır, sizin sevdiğiniz kız ise akedemisyen adayıdır. siz ise saatlerce nöbet tutacak bir çevik kuvvet adayısınız. gel çık işin içinden. statüler bile karışık.
sizin kız arkadaşınızı kalbi için değil vücudu için sevmeniz gibidir. sanılanın aksine tek taraflı değil iki taraflı bir çıkar vardır.
tıp öğrencileri için kötü bir durumdur. kıza ayar verip postalanmalıdır.
çalışma ortamlarında meydana gelebilecek hastalıklı bir ilişki türüdür..
üst düzeyde çalışan kişilere karşı etik olmayan yaklaşımlar sergilenebilir..
araba, ayda 3 ila 4 bin arası maaş. kızları yanınıza çekmenize yeter de artar bile. ha hepsi öyle mi %99.1 diye genelleme de yapalım.
(bkz: statü ile cinsellik)
kızların iki yüzlülüğünün en büyük kanıtlarından biridir.
statüden değil de kızın statsüzlüğünden gelen bi ego eksikliğidir.
-ben seni değil, seni sevmeyi sevdim...
+ben de seni değil, statünü sevdim...
-statü? tamam, göz rengim mi o?
+ne diyon amk...
o statüyü gerçekten hak edenler için sorun yoktur. statü siziz niteliklerinizin doğal sonucu olduğundan, aynı zamanda sizi de sevmiştir.
her türlü sevginin merkezinde olan mantıkla sevmesidir. bu öge gözardı edilirse türk filmi oluyor zaten.
ebeveyniniz de sizi değil kendi çocuğunu sever. *
horoza sormuşlar tavuk mu yumurtadan çıkar, yoksa yumurta mı tavuktan? diye; horozda 'ben bilmem, ben öperim!' demiş.
statüler insanların çalışmaları sonucu elde ettikleri başarılardır. insanların kişilikleri, karakterleri statülerinden mevkilerinden önde tutulmuyorsa o insanı hayatınızda tutmanızın bir anlamı yoktur.
(bkz: statüm yüksek)
(bkz: popi)