bugün

yeter artık, bıktık sizin gibi kimin ne giydiğine takmış insanlardan. Türk vücut geliştirme sporcusu Deniz Saypınar, mini şortunun müstehcen bulunmasından dolayı gözyaşları içinde Texas Havalimanı'ndan Miami'ye giden uçağa alınmamış. yobazın texas'lısı, konya'lısı yok, hepsi aynı. baksanıza fotoğraflara, ne var yani bu şortta? neden kadınları cinsel obje olarak görüyorsunuz? gerçekten çok yazık...

https://imgrosetta.mynet....ile/13362859/640xauto.jpg

https://imgrosetta.mynet....ile/13362838/640xauto.jpg

https://www.mynet.com/den...yan-etti-348974-mymagazin
Biz de bıktık artık, özgürlük adı altında edepsizlik yapmanızdan.
Bırakın oğlum bu moderniz ayaklarını.

Eşimin plajda bile giymesine izin vermeyeceğim şortla kadın uçağa binmeye kalkıyor!
Kimse kusura bakmasın. Ben böyle kızların orasını burasını görmek zorunda değilim.
Ben dal daşak dışarıda, sokaklarda gezmiyorsam, kızlarda gezemez.
olm ciddi ciddi müstehcen bu.

insanların ne giydiğine karışmayalım ama bu bildiğin bikini gibi. gerçekten bikiniden biraz daha fazla gibi gözükebilir şekli de bikini gibi durmuyor ama bikini bu.

bikiniyle metroya da binemezsin uçağa da dünyanın neresinde olursan ol.
Bu kadinin sporcu oldugundan eminmisiniz.
her ortamda giyebildiğin kadar açık saçık giyinmeyi medeniyet ve hak sanan türk'e abd'de dress code şoku he. hahahah.
olayın abd'de olmasına sevindim. ülkemizde olunca sonra dünyadan 50 yıl gerideyiz diye algı oluyor.

edit: gerideyiz ama o ayrı.
amerikan şirketinin bir türk'e uyguladığı olaydır.
"kıyafeti olmaması sebebiyle uçağa alınmayan kadın" şeklinde düzeltilmesi gereken başlıktır.
insanlar nasıl takım elbiseyle, abiye kıyafetlerle denize girmiyorlarsa, bazı kadınlar da, mayoyla ya da bikiniyle bir zahmet uçağa binmesinler.

asıl çağdaşlık, modernlik, uygarlık, nerede ne konuşulacağını, nerede nasıl hareket edileceğini, nerede ne giyileceğini bilmek, bunu bilmeyenlere de uygun tarzda öğretmektir. gereksiz ve haksız yere eşcinselleri, fahişeleri, teşhircileri savunmak ne modernlik, ne çağdaşlık ve ne de uygarlıktır.

kimse “sana ne benim giydiğimden” ya da “neden kadınları cinsel obje olarak görüyorsunuz?” diyerek duyar kasmasın, duygu sömürüsü yapmasın. uçak yolcularının da kendilerine göre duyguları, inançları, estetik anlayışları, göz zevkleri var. hiç kimse plaj ya da hamam kıyafetiyle uçağa binen bir kadının orasını burasını görmek zorunda değil.

bir kadının ünlü bir vücut geliştirme sporcusu olması da ona istediği zaman, istediği yerde istediği kadar açık giyinme, vücudunu teşhir etme hakkını da vermez.
kadın haklı. gayet giyinik. özgürlükler ülkesi diye anılan ülkede böyle bir muamele ile karşılaşması oldukça garip bir durum. insanların tamamen özgür olabildiği daha medeni bir ülkeye gitsin.
Kiyafetinde bir sey yok kadinin. Burada pis kokular var.
Uçak kesinlikle kalkar ama inemez diye almamislardir.
bana akif’in o müthiş dizelerini hatırlatmıştır. bu zihniyet bizi dünyaya rezil etti abd’de bile böyle aşırılıklar yok. iyi olmuş almamaları.

“kim demiş avrupa insanı medeni?
ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni!
eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
desenize hayvanlar bizden daha medeni.”
Kıyafeti yüzünden değil kıyafet giymediği için alınmamıştır.