bonus gizi uzatilirsa tum sempati kalkar ve itici gelinir.
tanım: sahip olduğum saç türü.

sabah kalkarsın şekil almaz. yıkarsın afedersin göt kılı gibi olur. kafanızı kaşımak için 2cm uzunluğunda tırnak olması gerekir. uzattıkça daha bi güzel olur ama. yukarı doğru uzarken hafiften aşağı düşmeye başlar. en güzel zamanı ise tam omuz hizasında olmasıdır.

not: eğer pis bi insansanız ve kıvırcık saça sahipseniz; içinde karınca, örümcek vb. mahlukatların ölüsünü bulabilirsiniz. kendimden biliyorum.
cocukken zordu. kavga edilirken fırlatın nesneler olmadık yerlerde saclardan dökülürdü.
genclik döneminde ise zaptetmek icin yoğun caba sarfettiğimi hatırlıyorum.
şimdi ise onlarda benim gibi ehlileşti, bukleler tamda istediğim kıvama geldi. düz saca nazaran daha kullanışlı ve gösterişli olduğu kesin.

nerede 'zıpp' diye fırlayacağını bilemediğin bir bukle, aynen hayat gibidir; sürprizlerle dolu.

'düz' cizgisinden daima kurtaran mutluluk kaynağını baştacı yapar insan icten ice.
kullanımı cok kolay olan sac tipidir. ayda yılda bir kere tararsınız, taramasanız bile kimse farketmez. 5 dakika icinde hazırlanıp dısarı cıkabilir, diger insanlar gibi 3 saat sacınızla oynamak zorunda kalmazsınız. gelisigüzel toplamak bile sacınızı havalı gösterir. düz saca göre daha hacimli ve canlı durur. yataktan cıkmıs haliniz bile "aa ne güzel sacların var" dedirebilir.* insanlar yanınıza yaklasıp "aa gercek hali bu mu, yoksa yapma mı?" diye sorabilir. hele bir de bu saclar uzunsa emin olun ki ötesi yoktur, o saclar asmıstır. sacınızla oynamayın oynatmayın, cok cabuk yaglanma özelligine sahiptir bu sac cünkü. yas bakımından da avantajı vardır, kıvırcık saca sahip insanlar cok daha genc gösterir. diger insanların 3 saat kuaforde oturarak sahip olmaya calıstıkları saca sahip oldugunuz icin sükretmeniz gerekmektedir. aslında ben dalgalı sacı tarif etmis olabilirim. bahsettigim sac tipi bonus degil kıvırcık ve dalgalı arasında olan ismi olmayan varsa da bilmedigim sac tipidir. her neyse her türlü giderinin oldugunu kesindir.
diğer saçlara nisbeten daha sağlamdırlar, kolay kolay dökülmezler, deyim yerindeyse fırça gibi olurlar, kıvırcık saçlılar bundan rahatız olurlar ancak saç dökülmesi yaşayan erkekler her zaman o sert ve sık saçlarını hep kıskanırlar, kıvırcıklarından saçlarının var olmasına şükretmeleri gerekir.ya genetik saç dökülmesine müptela olsaydınız ?
görüntüsü hoş olan ancak sürekli yıkanması gereken saç türü.taranmadığında arap saçı da bu olsa gerek diye düşündüren saçtır aynı zamanda.
isyankar saclardir. ama bir o kadar guzel dururlar.
an itibibariyle kafamda hoş gibi gözüken* lakin sağı solu belli olmayan saç tipidir. ne tarattırır ne de şekil alır. zaten şekil almaması benim için en güzel özelliği.
boyanınca dalgaların piç olduğu sactır.
şekil verilmesi en güç saç tipidir.

not: abi sırf şekil veremiyorum diye insan saçını 3e vurdurur mu?? vurdurur vallahi.

(bkz: oh be dünya varmış)
uzun süren bir fön sürecini, barındırır.
uzatması zor, ama uzatınca da güzel olan saç türüdür.
Herkeste olmadığı için güzeldir.
erkeklere de oldukça yakışan saç türü.. çok sempatik olurlar..
daha dikkat çekicidir. artık nerdeyse herkez düz saçlı olmuştur. kıvırcık saç sayısı azaldığından daha göze batarlar.
erkek ve bayana yakışmayan doğal saç modelidir.
bayanlarda çok beğenmediğim, ancak erkeklerde tadından yenilmeyen saç modeli hele bir de sarışınsa bu kıvırcık yeme de yanında yat*.**
sık kıvırcık saçlı erkeklerin saçlarını uzatmaması gerekir.
(bkz: kıvırcık saçlı kızların da güzel olduğu gerçeği)
uzunsa ve tam ayarında kıvırcıksa,saçların adeta ahenkle dans eder. **
(bkz: bonus kafa)
(bkz: ece toprak)
güzel, çekici saç tipidir.
Sahip olduğum saç tipi.Banyodan sonra krem yedi yirmidört sürüp ince bukleleri parmağınızla kalınlaştırarak kullanırsanız ve hatta bir de o kalınlaştırdığınız bukleleri yıkayıp bir gün de o saçla yatıp kalkarsanız çok güzel bir hal alır. insanların kafanıza ''POT POT POT '' yapası gelir. Ama eğer bunları yapmazsanız hiç bir boka benzemez.
düzleştirmeye çalışarak zaman kaybedilmemesi gereken saç stili. ne tarak ister ne de öyle ahım şahım bir bakım. yıka çık.
(bkz: bonus)
çok severim ve kıskanırım. kardeşimle hain planlarımız var kıvırcık saçlı kişilere dair. mesela saçlarına sakız yapıştırmak. ha ha ha yaşasın kötülük *