bugün

Çocuk sahibi olması zor biri olarak söylüyorum, çirkinsiniz.

Bak milyon ayrı sıfat düşünsem de oturtamadım kafamda. Ruhunuz çirkin.

Bahsettiğiniz "eksiklik" le eğlenebilecek, bu durumu yargılayabilecek kadar çirkin içiniz.

Elimde olmayan bir sebepten birilerinin "eksik" demesine değil, bunu diyebilecek kadar hoyrat olmasına üzülüyorum.

Evet, belki çocuğum olmaz. belki söylediğin gibi kimseyi bu duruma mecbur etmemeli ve asla evlenmemeliyim.

Ama sorun ne biliyor musun?

Sorun sensin!

Tıp gelişiyor, ne bileyim; aşılama, tüp bebek vs. En olmadı belki evlatlık.

Benim "eksikliğime" çözüm olabilme ihtimalim varken bile, senin zihniyetine bir çözüm bulamıyorum.

Içiniz küflenmiş çünkü.

Çürümüş.

Yaşınız otuz olsa dahi, trollük yaparken birilerini üzebileceğinizi düşünemeyecek kadar küçüksünüz!

Yazık!
Bir insan bunu eksiklik olarak görüyorsa, kendisini insan olarak sıfatlandıran hiç bir özelliği, tamamlayıcı bir unsuru içerisinde barındıramamış acınası insan modelidir.
Kısır, artık sadece bulgurla yapılan salatanın adıdır.

Günümüz tıbbı, nerdeyse, kulak memesinden bile fetüs yapar hale gelmiştir.
Çocuk sahibi olmanın, onyüzbin yolu vardır.

Kısır bir kadınla evlemek neyse de, beyinsiz bir erkekle evlenmek en fenası!
O adamla evleneceğine git fesleğenle evlen bence!
Olağan bir durumdur. Evlilik her durumda devam eder. Aksi halde bunu gerekçe göstererek ayrılmak isteyen erkek ağır orospu çocuğudur.
Prezervatife gerek kalmaz.

Çocuğuda evlat edinirsiniz.
En azından çocuk neden yapmıyorsunuz baskısından ekarte olmaktır, nitelik olarak kalıtsal bir eksiklik gibi gözükse de şu derdest edilmiş çivisi çıkmış alemde nimet yerine geçebilir.

Bu dünyaya çocuk getirmek, çöplüğe zar atmaktır.
şu girilen entrylere bir baktım da cidden yazık.

"evlenmek" adı üstünde. birlikte ev sahibi olmak, o evin içinde sevdiğinin her anına şahit olmak, istediğin her an onu yanında görmek, hissedebilmek, ömrünün geri kalanını paylaşmak...

çocuk sahibi olmak çok farklı bir konu. sorumluluk isteyen, olgunluk isteyen, sabit gelir isteyen ve iki tarafın da onayı olmadan sahip olunmaması gereken bir şey.

evlenmelerine rağmen çocuk sahibi olmak istemeyen çiftler var neticede.

ayrıca kimse için bu kadar aşağılık yorumlar yapılmamalı. eksik kadın diye bir şey yoktur. kadın kadındır.
marul ile iyi gider.
bizim milletin ailesi kişilerin kendisinden daha çok karışır lan böyle şeylere. bu işe bir çomak sokulacak olursa erkeğin ailesi tarafından sokulur.

kendime veya eşime bunu problem edeceğimi, sevdiğim kadından bunun için vazgeçeceğimi hiç sanmıyorum.

kendimi bildim bileli çocuklarla aram hiçbir zaman iyi olmadı zaten, sevemedim tahammül edemiyorum. etrafımdaki herkes ailem dahil bilirler bunu. yani tamam insanların fikirleri veya davranışları zamanla değişiyor elbette. ilerde bir zaman belki isteyeceğim fakat kendimi tanıyorum çok zor değişirim ya da hatta değişmem. o yüzden ihtimal dahilinde görmüyorum.

seviyorsun ve o da seni seviyor daha ne istiyorsun, vazgeçmeyin.
Sonradan ögrenilirse tedavi olmasi saglanir destek olunur.

Kadini birakip gidecek halimiz yok olmuyorsa olmuyor takdiri ilahi deyip yasar gideriz.
Çocuk sahibi olmak istemeyen erkek için çok avantajlıdır.
Yanına da çay yapsın da içelim iyi gider.
Bunu övünülecek bir şey olarak gören kişi zaten evlenmesin. aşık olan kişinin gözü hiçbir şeyi görmez. başkalarına göre eksik gelen bir şey ona ayrıcalık olarak gelir.
Çocuk sahibi olmak tabiki de hepimizin hayali fakat sevmek aşık olmak saygı duymak ve maneviyat paylaşmak da çok değerli bir olgu. Bence kadın veya erkek kısır olmuş olmamış bir önemi yok. iki gönül bir olduktan sonra varsın çocuk evlatlık olsun. Mühim olan yuvadaki huzur.
Uzun uzun yazmaya gerek yok. Bunu istemeyen olabilir. Gayet normal.

Lakin sevdiği insandan da sırf kısırlık yüzünden ayrılacak olması, hele hele bunu da pat diye yüzüne söylemesi acık ve net beyinsizliktir.

Sen üremezsen devlet çökmez, dünya yanmaz. Zaten memleketin geri kalanı bol bol ürüyor anasını satayım.