bugün

bölücü köpek olmadıktan sonra pek de sıkıntı çıkarmayanlardır. hatta çeşitlilik katarlar iyi olur, iyi ki varlardır.
(bkz: kırım tatarı)
Ünlü Kırım Tatarları:
- Hayrettin Karaca
- Cüneyt Arkın
- ilber Ortaylı
- Rahmetli Sabri Ülker ve ailesi...
bulgaristan muhacirlerinin içinde de bolca bulunurlar, kırım'dan sürülünce romanya veya bulgaristan'a ordan da ülkemize göç etmeye zorlanmışlardır.

mene tataram.
burundan çıkan tartarları masanın altına yapıştırma olimpiyatlarında her yıl altın madalyaya ülkelerine dönerler.
(bkz: mengli giray)

yalansa söyleyin lan.
(bkz: orhan gencebay)
türkiye deki en ünlü kırım tatarı orhan gencebaydır.
Orhan Gencebay hem ana hem baba tarafından Kırım Tatarıymış.
Kaynak: http://www.medyamanyak.co...82/gencebay-ne-demek.html
kırım türkleridir. türkiyede cüneyt arkın buna örnektir. mirza diye ünvanlarıda vardır.
benimde içinde bulunduğum genelinin gözleri çinlilere benzeyen yaşlı teyzeleri şirin mi şirin olan topluluk.
kendileri için dua ettiğim, ukrayna,kırım ve rusyada yaşayan kardeşlerimiz. türkiyede yaşayanların sorunu yok fakat bahsedilen coğrafyalarda yaşayan tatar kardeşlerimiz için dua edin panpalarım...
eskişehir'de bolca vardır.etle rakı tatarın hakkı derler. çekik gözleri vardır.küçük çocukları çok sevimli olur.çibörek yine bu kesimin damak tadıdır.
Kırım Tatar Millî Kurultayı 2010 yılında 26 Haziran tarihini Kırım Tatar Millî Bayrak Günü olarak ilân etmişti. Bugün Kırım Tatar Millî Bayrak Günü kutlamaları 4. kez gerçekleşecek.

kutlu olsun

görsel
Kırım'a kan verdim; Türklüğe cân verdim.
Adıma Turân deyip, dünyâya şân verdim.

görsel
dahil olmaktan mutluluk duyduğum ruslardan çok çeken halkım.
özellikle dilleri dilimizdir.
http://www.youtube.com/watch?v=dI3v_d9tLqg

not: yosma, güzel demektir. sonradan kötü bir anlam kazanmıştır.
ahıska türkleriyle aynı kaderi paylaşanlar..
ukraynalılarla kader ortaklığı yapmasını anlayışla karşıladığım halktır. ukraynalılar ve kırım tatarları büyük zarar görmüştür komünistlerden ve ruslardan. holodomor ve sürgün gibi felaketler yaşamışlardır. halen bu iki halk rus tehditi altındadır. bizdeki vasıfsız hükümetler olduğu sürece bu bağımlılık sürecektir.
(#26899111)
Soyları kırıma dayanan türklerdir..

Benim soyumda öyle.. Bu da soyağacımız.. El emeği..

(img:#749719)
bir avuç halk değil, bir yumruk milletiz !

görsel
(bkz: Mavi alay)
Bir yanım kürt bi yanım da kırım tatarı. haydi çık işin içinden ne tarafımdan tutsan sömürü, saldırı içinde.
Düşündükçe duygulandığım, 71 yıl önce bugün cehennemi yaşamış olan soydaşlarım, soydaşlarımız.