bugün

kırmızı spor bir arabanın daha çocuk yaşta hayalini kurup şimdilik üstü açık bisikletle yetinmek
can dündar'ın okurken gözyaşlarınızı tutamayacağınız mükemmel kitabı. insanın içine sevdiğini kaybetme korkusunu işleyen melankolik bir kitap. tavsiyem, sadece siz okumayın mutlaka babanıza da okutun bu kitabı... size bakışı davranışlarında büyük gelişmeler göreceksiniz.* kabul ediyorum biraz sadistlik ama birilerinin bizi dürtmesi gerek bazen sevgi gösterilerinde bulunmak için. işte o isim, bu kitabıyla can dündar efendim..
16. basımı aralık 2006 da yapılmıştır, kapak mavi olmuştur.
kitapta ayrıca televiziyonun çocuklar üzerindeki etkisini deneme şeklinde yazmıştır. bazı yazılarında da medyayı eleştirmektedir.
kırmızı olması dolayısıyla erotik kaçan bisiklettir.
pinokyo model olan bisiklettir. kankası için; (bkz: bmx)
...süzüldüm imbiğinden...
piştim, o ihtiyarın dergahında...
babamın oğluydum eskiden;
oğlumun babası oluverdim birden...
--spoiler--
…gün oldu yanlış zamanlarda, yanlış kapılardan döndüm.
yasak elmalar tattım kuytularda.
bıçaklar kesmedi de tenimi, bir kötü sözle öldüm.
kuşaklar, kentler, sevdalar arasında yoruldum.
gün geldi, duruldum.
zaman sardı yaralarımı, kinlerimi hafızama gömdüm.
hamdım, oldum.
sevdayı en umulmadık yerde buldum…
--spoiler--

sayfa 14. paragraf 2.
can dündar ın bir kitabıdır.
can dündarın babasına itafen kaleme aldığı kitabıdır. Yaklaşık 30 bölümden oluşur. Bölümler birbirinden bağımsızdır ve anı makale türleri arasında değişiklik gösterir. Betimlemeleri mükemmel derecede güzeldir. Gözyaşlarınızı hem gülmekten hemde ağlamaktan tutamazsınız (ince mizah anlayışınız ve kalbiniz yoksa başka). An itibariyle bitirdiğim kitaptır ve sanırsam imge yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Açıkçası tavsiye ediyorum.
Edit : imge yayınevi
yalnız babası ve oğlu ile ilgili kaleme aldıkları değil, türkiye'de çocukluk ve eğitim sistemi konularında da hatırı şeyler yazılmış kitapdır. eleştirel, düşündürücü bir kitaptır.

edit: imla
can dündar'ın kitabıdır. bir çok konuyu barındırır .
çocuğu için üçterkerlekli bisiklet yerine normal (iki tekerlekli) bisikleti tercih etmiştir.

--spoiler--
süzüldüm imbiğinden...
piştim, o ihtiyarın dergahında..
babamın oğluydum eskiden;
oğlumun babası oluverdim birden...
--spoiler--
Temsili resimlerini Çizdik faillerimizin... Kendimize benzedi. Can dündar