bugün

2007 yılında hizmete açılacak olan üniversitemizdir. *
trakya üniversitesi'nin kırklareli'nde ve babaeski deki meslek yüksek okullarındaki tabelaları değiştirerek kurulmuş yeni üniversitelerden biri. bu sene eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

(bkz: namık kemal üniversitesi)
Kültür merkezi olarak yapılan binayı rektörlük olarak kullanan,rektörlüğü gördüğünüzde rektörlük bu kadar büyükse kimbilir kampüs ne kadar büyüktür dediğiniz.Teknik eğitim fakultesini gördüğünüzde çok büyük bir yıkım yaşadığınız(eğer öğrencisi olacak iseniz)2007 de faliyete geçmiş derme çatma üniversitemiz.
(bkz: http://www.kirklareli.edu.tr)
şu anda öğrencisi olduğum, hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan, yurdum şehirlerinden birinin ücra köşesinde bulunan, imkansızlıkların kol gezdiği güzide okulum.
öss sınavının en başarılı illerinden olan kırklareli ilinin, açılması gecikmiş olan üniversitesidir.
memleketimde geç de olsa açılmış olan üniversitedir. yerleşkesi şehrin biraz dışındadır ama yinede şimdilik iyi gözükmektedir. hem şehri hem de kendisini zamanla geliştirmesini dilediğimdir aynı zamanda.
Şuanda bünyesinde Turizm Fakültesi,iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve Teknik Eğitim Fakültesi'ni bulunduran üniversite.Kırklareli iline ekonomik olarak büyük katkı yapması beklenmektedir.Kurulalı çok kısa bir süre olmuş olmasına rağmen şehre büyük bir ivme kazandırmıştır.
(bkz: klü sözlük)
(bkz: kırklareli sözlük)
yüksek lisans için başvurma gafletinde bulunduğum ve oradan koşarak uzaklaştığım üniversite.

eziyetli yolculuğumu kısaca anlatacak olursam; kırklareli, tekirdağ'a 1 saat uzaklıkta olmasına rağmen, direkt vasıta yoktur. dolayısıyla, önce edirne arabalarıyla babaeski'ye gittim. oradan istanbul yoluna, yolun kenarına minibüs bekler gibi çıkıp, istanbul'dan kırklareli'ye giden bir otobüse bindim. muavine de beni kırklareli üniversitesinde indirmesini tembihledim. allahtan yanımda birisi daha varmış oraya giden. kırklareli'ye varmadan bizi yolun kenarında indirdiler.

bir tane toprak yolun önünde tabela vardı. o toprak yoldan yürümeye başladık. yol üstünde şantiyeler, yol işçileri filan vardı. bir süre sonra onlar da kayboldu tarla tokat geldi önümüze. hatta yolun orta yerinden, fi tarihinden kalma bir demiryolu bile geçiyordu, otlar bürümüş. bu arada yanımızdan herhangi bir motorlu vasıta geçmedi. şurada başımıza bir şey gelse duyan olmaz diye, düşüne düşüne yarım saat yürüdük. Ve karşımıza kampüs çıktı.

Kampüste ne bir çevre düzenlemesi, ne bir yeşil alan, her yer ot içinde. Kapısında kantin yazan bir yere girdik. Düğün salonunu anımsattı bana, hemen geri çıktık. Dönüş yolunda da önümüze yılan çıktı.

Ve, anayola kadar hiç durmadan koştuk, ilk gelen otobüse kendimizi zor attık.

Sakın gitmeyin, tavsiye etmem.
asla tavsiye etmeyeceğim çölün ortasında, fabrikalardan bozma, kalitesiz bir okuldur. en azından 5 sene gitmeyin anca gelişecektir. derslerde kanunlara uyulmaz fotoğraf çekmeyelim diye telefon çıkartan dersten atılır. çünkü başörtüsüyle derslere girmek serbesttir. hocalar sırf tipinizi beğenmedikleri için bırakabilir.
logosu çalıntı olan üniversite.
görsel
logosu çalıntıdır. fakat rektörlük büyük çakallık yaparak patentini almıştır.
gelişimini henüz tamamlamamış fakat gelişmek için maddi manevi büyük çabalar harcayan üniversitedir.
buradan memnun olmayıp geçiş yapmak isteyenler için ideal yer.

(bkz: trakya üniversitesi)
Seneye Kofçaz'a taşındığımızda tam anlamıyla üniversite havasına girmiş olacağız umarım. Aslında problem okulda değil şehirde. 16 yıldır gelişmemiş bir şehir. CHP'nin belediyeciliğinin sıfır olduğunun en büyük kanıtı bu şehir. Her yere yürüyerek gidebilirsin burada, toplu taşıma araçları kullanılmaz pek. Hocalarımız müthiş kaliteli, bu yüzden çok şanslıyız. Eğitiminden çok fazla memnunum. Sayın Teoman Duralı'nın eğitim verdiği şirin okulum.
Yeni yapılan kayalı daki yerleşkesini bizzat yerinde görerek beğendiğim hoş bulduğum üniversitem.
şanslı öğrencilere sahip üniversite. zira öğrenim hayatları boyunca kırklareli gibi şirin bir ilde, ultra sıcakkanlı insanlarla ikamet edecekler.
Şu anda dünyanın çeşitli ülkelerinden 480 öğrenci burada okumaktadır.
fen edebiyat fakültesinin çoğu zaman bir ölü sessizliğinde olduğu üniversite. hiç ders işlenmiyor gibi.
kayalı kampüsünün öğrenciler tarafından kayalı gezegeni olarak adlandırıldığı üniversite. o derece sapa, sessiz, kimsesiz, kuş uçmaz kervan göçmez bir yerde kampüs.
Kayalı kampüsünün giriş kapısı daha bu sene yapılan ve kampüs içerisinde rektörlük, kantin, cami gibi yapıların tadilat aşamasında olduğu; geçen yıla bakış bu sene 2 kat öğrenci alımı yapan, eğitim konusunda 2007 senesinden bu yana kalitesini arttırmaya yönelik hedefleri olan, şuan da sağlık yüksek okulu bünyesinde öğrencisi olduğum Trakya bölgemizdeki üniversitedir.

Edit:

Şuan 3. sınıfın ikinci dönemindeyim. Kayalı kampüsündeki rektörlük binasının inşası geçen yıl bitti ve yeni bir şatoya sahip olduk. Cami ve kantin şuan faal durumda. Bunların yanı sıra spor salonu, kütüphane, laboratuvar vb. binalar yapıldı. Kampüs içinde ücretsiz bisiklet kiralayabiliyorsunuz. Etraftaki çorak arazi imkanlar yettiğince yeşillendirilmeye çalışılıyor. Kampüs içine stone cafe dışında cafe, lokanta, fotokopici, avea bayii gibi mekanlar da açıldı. Şuan pek bi cazip gelmese de bi 10 yıl sonra çok değerlenecek buralar benden söylemesi.
bilgi verebilecek yazarların yeşillendirmesi rica edilen okul.
Neden sınıf öğretmenliği yok ki.
Kırklarelinde gelişen yegane ve tek kurum.