bugün

benim babam senin babanı döver yazarı. tüm entrylerini inceleyin, özellikle nickaltı olanlarını. illa birilerine cevap, illa takışma. bi sakin ol, bi sus, bi nefes al. zaten 4 kelimenin etrafında dönüp duruyorsun, yorma kendini biz ne diyeceğini biliyoruz zaten...

bakın mesela bi tanım daha girelim :

az sonra buraya entry girecek otomatik yazar.
(#3046645) kendini parçalayarak adeta nickinin verdiği inatçılıkla insanlara bir şeyleri anlatmaya çalışan yazarımız.
çekişmeli ya da acımaksızın, gözü dönmüşçesine.
"biraz daha çizgiyi aşarlarsa, gerçek atatürkçü halk, hesap sormayı bilir" şeklinde talihsiz bir cümle kurmayı başarabilmiş insan.
gerçek halk atatürkçü olanmış, diğerleri hayvan di mi ?
sezen aksu'nun sözlerindeki samimiyet ve vuruculuğu bir araya nasıl getirebildiğini yıllardır çözemediğim şarkı.
"dinci"leri sözlükten kovma hakkini kendinde gören yazar. ya sev ya terk et tadi aliyorum biraz. türkiye'deki herkesin atatürkçü olmak zorunda oldugunu zannetmesi de üstünde ciddi durulmasi gereken bir vaka. ama olsun seviyoruz kendisini, güldürüyor, eglendiriyor bizi, sagolsun.

(bkz: uludag sozluk/#2669332)

ingiltere'deki dedeme selam ediyorum burdan, bu arada.
bugün oynanan 6 nisan 2008 genclerbirligi galatasaray maci'nda lig tv spikerinin ağzından maç hakkında çıkan yorum. golden önce geldi oha falan oldum.lan ne kıran kıranı, gençler oynuyor cimbom bakıyor. *
(bkz: #3046645) bir ilki yaşatan yazar. işte budur üstat.
bir diğeri için. (bkz: scan scene)*
sezen aksu'nun ağır hasta olduğu dönemde yazdığı hem kendine güç aşıladığı hem de o dönemki aşkı önder fırat'a hoş iltifatlar ettiği mükemmel şarkı.
ben gibi gece gündüz sezenle yaşayan bi insan sanırım.
ışın karacanın en çok okumak istediği sezen aksu şarkısıymış. günlerce yalvardığını söylemişti bir röportajında bu şarkıyı sezen aksu dan almak için. umarım bir gün barışırlar ve ışın bir albümünde bu şahaseri okur. nakaratı kısmında ne kadar bağırabileceğini hayal bile edemiyorum.
çok çekişmeli mücadeleler için söylenen söz.
sezen aksu sarkısıdır.
şarkı söylemek lazım albümündendir.
söz müzik sezen aksu'dur.
düzenlemeerdem yörük'tür.

unutma
sen yine sardunyalara su ver
ben yokken
unutma
gazeteleri oku kahvaltı ederken
unutma
haberleri dinle her saat başı lütfen

sen ki acı çekmenin
en kibarını bilirsin
sen ki mum gibi
içine içine erirsin

dayan gözümün nuru
kavuşacağız elbet bir bağ bozumu
kıran kırana bu hayat
yaşayacağız boynumuzun borcu

unutma bahardır kışın sonu.
gün itibarıyla serie b' de oynanmış ancona-ascoli maçını tanımlayan tabir. ascoli ilk yarıyı 0-1 önde kapattı. 77. dakikaya kadar -karşılıklı ikişer tane olmak üzere- 4 adet kırmızı kart çıktı. ancona 90. dakikada durumu 1-1 e getirdi fakat 90+ da ascoli tekrar öne geçti ve kırmızı kart sayısı 5 e yükseldi. ne maç ama..