bugün

yorumunu size bıraktığım başbakandır.

bu yazıyı başbakanı eleştirenler için yazıyorum.Başbakana tapan, kutsal ruh ve isa yerine koyanlar için değil...

Tarihte böyle bir lider varmıdır?Kendi toprağına gavur der ( izmir), kendi ülkesine besleme der, halkına ananıda al git der...

daha tartışacak birşey yok.Bu adama Türk demek için herhalde türkiye cumhuriyeti nde yaşamamak lazım.Pardon cumhuriyet dedim, monarşi düzeltiyorum.
kendisine yorum yapma gereği duyulmayan başbakanın sözleridir.
(bkz: besmeledir o)
kıbrıs hakkında onu bu sözünden dolayı eleştirenlerden daha çok bilgisi vardır.
ampul partisini sevmeyenlerin'de haklıdır dediği söylem.
kıbrıs'taki gösteriler ayıptır, öldürülen tecavüze uğrayan kıbrıs'ı türk askeri olmasa dedelerimi kurtaracaktı.. sen kimsin'ki bana defol diyeceksin. benim paramla yaşayıp. avrupa birliğine girmek için kendi vatanını satanlara herşey denir ilk defa ampul partisinin lideri doğru konuştu. türkiye'den para alan bir ülke, türkler sayesinde yaşıyor.. kendileri kıbrıs türk'ü türkiye'ye defol diyor. kıbrıs vefasızlaştı ve nankörleşti haddini bilmiyor.. bugün türkiye'den kıbrıs'a gidenler bilirlerki kıbrıslılar, türkleri sevmez.. lakin 30-40 yıl önce yalvaran bizi kurtarın diyenlerde bunların dedeleri babaları idi.. hainlik yapmaya gerek yok.. yediğin kaba sıçma kıbrıs gençliği pişman olursun gün gelir. daha geçen kıbrıs türklerine saldıran rumları unuttular 6 ay öncesini hatırlamaktan aciz bir gençlik var kıbrıs'ta. yazık dökülen kanlarımıza...
konuşmasının ayarlarını bir türlü tutturamayan başbakandır. kaç yıldır o koltuktasın, hala öğrenemedin nerde ne söylememen gerektiğini paşam.
banu avar'a ait ses kaydında bahsi geçen iki kişiden birisidir muhtemel. tâ refah partisi zamanında "yabancı bazı arkadaşlar" tarafından üzerlerine titrenen, özel ilgi gösterilen kişiler...

neyse ya, boşverin onu da tayyip amca son konuşmasında memur kemal'e ne kodu hee...
bu sefer çok da haksız sayılmayan başbakandır.. katıldım n'apim amk.
bunlar kazanç için yaşar. din sermayesi ne içindir sanıyorsunuz. yuhalarsa galatasarylıyıda satar çiftçiyede küfür eder kıbrıslıyıda geçirir. çünkü amaç bellidir kazanmak başka bişey değil ne ideoloji ne vatan sevgisi ne iş yapma şevki... sadece kazanmak ve menfaat....
doğru nsöylemiştir. beslemedirler. sonrada türkiyeye isyan ederler. elini çek üzerimizden diye. kıbrıs halkı türkiyenin yaptığı karşılıksız yardımlar ile krallar gibi yaşamakta üretmemekte çalışmamaktadır.
bazen söyleyene değil söyletene de bakmak gerekir. aç gözlü, nankör ve hep banacı kıbrıslıları hedef almışsa sevsek de sevmesek de gereğini yapmış başbakandır. hem o kıbrıslılar cebini dolduran partiyi veya başbakanı el üstünde tutacaklar diye burdan oraya başbakan beğendirme lüksümüz yok.
kıbrıs'ta 5 yıl öğrenim görmüş biri olarak,ilk defa başbakana hak verdiğim konudur.türkiye'den beslenirler,üzerine nankörlük edip bizleri ülkelerinde istemezler.
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
Bir yere ülke demek için ilk başta oranın insanlarını yaşatmayı bilmek lazımdır. Balık tutmayı öğretmek yerine balık verdiysek, bu onları yaşattığımız anlamına gelmez. Neyse, eğer zengin olursanız gider oranın kumarhanelerine gider eğlenirsiniz. Burası mı lan vatan, bi s.ktirin hemşerim.
kıbrıs sorununu diplomatik yollardan ve çatışmayla çözemeyeceğini gayet iyi kavramış çevrelerin, kıbrıs sorununu kendi lehlerine çözecek tek yolun aynı vatanın ayrı evlatları olan iki halkı birbirine düşman etmek olduğunu anlamış ve işi pratiğe dökmüş olmasından kaynaklanan yorumdur.
bu sözü bir tek başbakan söylemiyor.
başbakana destek veren entrylerden göreceğimiz üzere senaryo iyi yazılmış ve bayağı bir mesafe katedilmiş.
dün, tarihe malolmuş boy, soy mücadelleri ile milletimi kırdıran, birbirine düşman eden zihniyet, aynı zihniyetsizliği, sınırlarla, yapay etnik ayrımlarla bugün de sergilemektedir.
onların binlerce yıllık kavgasını anlamak bir yere kadar mümkündür de, bu ülkenin aklı başında! evlatlarının bu kavgaya taraf olmaya gönüllü atlamasını anlamak gerçekten mümkün değildir.
ben bu kadar gerçeklerden kopmuş, iplerini kabullenmiş, aslını unutmuş, kendi kafasına silah dayamış, tetiği çekmeye dünden razı bir millet ve o milleti yöneten akılsız ve ruhsuz idarecileri bir arada bir daha göreceğimi hiç mi hiç zannetmiyorum.
gerçeğe uyanmak için, iplerimizin boğazımıza dolanması, aslımızın yakamıza yapışması ve tetiği çekmemiz mi gerekiyor diye soruyorum ve türk milletinin yoklukta varlık bulma konusunu oldukça abarttığı ve vazgeçilmez bir varoluş şartı olarak genlerine işlediği konusunda önü alınmaz fikirlere kapılmadan edemiyorum.
biz kendimize ancak tabutta gelebilen bir milletiz.
bunu o kadar benimsemişiz ki çoğu zaman kendimize geleceğimizi umarak tabuta gönüllü dalıveriyoruz.
ancak, şu da bir gerçektir ki tabutta her zaman rövaşata çekilmez.
topu ıskaladığınız an, varlığı da ıskalayıverirsiniz.
bu hiç mantıklı bir hareket tarzı değil.
bin denemenin bininde de rövaşata çektiğini iddia eden futbolcunun çimleri yoluşunu gözünüzün önüne getirin.
işte o futbolcunun hali, bir milletin tabutunu tırmalarkenki haline korkunç derecede benzer.
hayatında rakı-balık yapmamış başbakandan şaşılmaması gereken açıklama.
rte karşıtlarının her buldukları durumdan kendilerine pay çıkarma alışkanlıklarına alıştık ama olmuyor, rezil olmak için bu kadar çabaya gerek yok ki.
çarpıtmanın en dik âlâsını iyi beceriyorlar.
rte kendini bilmez provakasyon kokan bir guruba söylüyor bunlar kktc nin geneli gibi algılatmaya çalışıyorlar.
uzatmaya gerek yok, bir iki ufak araştırmaya bakın isteseniz.

http://www.havadiskibris.com/haber/933/demirelisci-sendikal-platformu-elestirdi.html
birgün rte'ye hak verebileceğimi hiç düşünmezdim. dün akşam genç bakışta k.k.t.c'de yaşayanlarla yapılan röportajları izleyince şoke oldum. daha dün kendilerini kesenler kıymetli olmuş, biz tü kaka.
çok haklı başbakandır. hem benim verdiğim vergiyle aç karınlarını doyuracaklar kıçlarına donlarını ben alıcam hem de türk askerinin şehitleri ile o topraklarda rahat rahat beleşten yaşarken has..ktir türkiye diye pankart açacaktır. sayın başbakan recep tayyip erdoğan ı sevin sevmeyin önemli değil. ama bu durumda çok fazla hakareti hakediyorlar benim sahsi görüşümce.
rum sevici kıbrıslılar'a sağlam verilmiş ayardır.
türkiye cumhuriyeti;
kendi ailesinin yanında dul kalmış hanımının kardeşini ve hasta ve yaşlı olan annesini de geçinderen bir bey görünümündedir.
eskiden 3 - 4 aileye bakan adamlardan çok vardı. şimdi pek kalmadı. okadar iyilik yaptıktan sonra gün gelirde baktığınız aile den saygı görmez ve dışlanırsanız, o kişilere besleme diyebilirsiniz. başbakanda onu yaptı. az bile yaptı. hem başbakan kendi parası nın hesabını sormuyo ki. bizim vergilerimizin kıbrasa oluk oluk akmasının hesabını soruyor. millet adına konuşuyor. ben olsam türkiye ekonomisinin a.qyan kıbrısa sktr git derdim.
ahada diyom işte saktorin gidin layn!
acı ve gerçektir. eski kıbrıs elçimizde başbakanın yorumu için az bile söylemişler yorumunda bulunmuştur.
insanların olumsuz tavrını almaktan başka bir şeye yaramayacak olan durumdur. Ne olursa olsun insanlara bu şekilde hakaret içerikli konuşulmamalıdır. Ki sonuçlarını görmekteyiz gereksiz huzursuzluk.
başbakan çok haklı.

kıbrıs denen yere gidin de görün size mi ait yoksa rumlara mı?

adamlar türkiye'den nefret ediyorlar.
türkiye'nin "ifade özgürlüğü" kavramını hiç bir zaman anlamayacağını ispatlayan başbakandır. üstelik kendisi tek başına sorumlu değildir; burada ve basında yer alan diğer yorumlara bakarak, tahammülsüzlüğün bu ülkenin iliklerine işlemiş hasta ama kutsanan bir kültür olduğunu anlamak mümkündür.

"yediği kaba sıçan" diye aşağılanan kıbrıslılar'ı kırk yıldır askeri güç ve terbiyesiz bir söylemle kilitleyen, kendi ülkelerinde ikinci sınıf insan yerine koyan, çoğunun ülkesini terk etmesine yol açan, 1974'den sonra kıbrıs'dan çalıp gaspettiği mal mülk ve ihlallerin hesabını veremeyeceği için yalan söylemeyi ("sizi biz kurtardık" gibi) tercih eden, uluslararası platformda bağırıp çağırmayı politika zanneden bir yapıdan ve bunu içselleştirmiş bir kitleden de ancak bu beklenir.

ermeni meselesinde de aynı, kürt meselesinde de aynı. kıbrıs sözkonusu olunca neden farklı olsun ki...