bugün

kuran’ da kapanma yazmıyor falan diyen var bence iyice araştırdıktan sonra yazınız. evet kız istemiyorsa isterse 20 yaşında olsun yine baskı yapılamaz o yaşta çocuk daha bir şeylerin farkında değildir zaten ve bunu çocuğa dayatan aileler islam hakkında hiçbir şey bilmiyorlardır.
görsel

10 yıla böyle olacaktır. ehehe.
cahil çomar kesimin boktan yere yaptığı şeydir. ulan madem ki dincisiniz kuranda kapanmak diye birşey yazmıyor lan.
Kendileri için ciddi anlamda üzüldüğüm kızlardır.
Üzülüyorum çünkü seçme hakkı tanınmamış, sorgusuz sualsiz bir yola itilmişler.
Açılmak korkutucu geliyor onlara "el alem ne der" diye düşündüklerinden. Halbuki bunu onlar seçmediler.
Bunun birini kafese hapsetmekten farkı yok, herkesin aklı fikri var bırakın kendileri bulsunlar. Siz sadece yardım edin, tavsiyeler verin, yol gösterin gerisini de onlara bırakın.
Zorlamayın kısacası.
Ekseriyetle pedofili bireylere sahip bir ailede dünyaya geldikleri belirlenebilir.

Yoksa, henüz ergenliğe bile girmemiş ufacık çocuktan kapanmasını istemek hatta bizzat zor kullanarak tesettüre sokmak onları cinsel obje olarak görmek değil de nedir? Madem çocuk, bırak gezsin tozsun. Herkes sizler gibi subyanların saç kılı ile tahrik olmuyor.
Hah bir de bunu sıvamaya, üste çıkmaya çalışanlar olmuş. Rezalet. Neymiş ağaç yaş iken eğilirmiş, küçükken kapanmaz ise büyüyünce kötü yollarda olurmuş. Iste etrafımız bu tür sapıklarla dolu.
burada götüne tnt koyup temizlenmesi gereken zihniyetler var. evet kimleri kastettiğim açık.
Anası babası hakiki mümindir. Bale yaptırıp cıbıldak dolaştırmazlar.
sene 2015. gezmek amacıyla gittiğim iran’da bir köye rast geldim. ilk okuldan çocuklar çıktı ve yaşları 8-9 olan kız çocuklar(hepsinin) başlarında türban, erkek çocukları ile rahat ve gülümser. enteresan.
Acaba şunu yapan beyin(siz) ben çocuğumun başını kapıyorum ama, acaba bunun insana, insanlığa, evrene, yaratana ne faydası var ki, sevap sayılıyor diye bir kere durup düşündümü acaba? Düşünmek.... Sizin tüylerinizi diken diken eden iğrenç bir kelime di mi?
cahal solcu kesim zihniyetleri sapık olduğu için erkekler için giydirildiğini sanır. oysa ki dinimizi kavrasın erkenden alışsın günü geldiğinde sosyolojik olarak kendini soyutlamasin diye yapılır.
Kendi rızasının olduğunu düşünmüyorum. Her şey yaşında ve kararında doğru.
görsel
kapanmaya karşı koymamıstir.
Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime

Orta Anadolu-Ali Ulvi Erandaç-Ahmet Yamacı

Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime
Dertli Dertli Vurdum Sazın Teline
Uyma Dedim Uydun Eller Sözüne
....
Her aile kızını, evladını bir amaç için yetiştirir.

Kızının dansöz olmasını isteyen başka yetiştirir, kızının iffetli olmasını isteyen başka...

Körpecik beyinleri yıkıyorsunuz falan diyorsunuz ya. He he! Ağaç yaşken eğilir. Üstelik islam aile kurumu ve çocuk yetiştirme de hassa bir dindir. O çocuğun dini öğrenmesinde anne baba üzerinde hakkı vardır.

Ben de kızım olursa erkenden tesettüre sokacağım ki etraftaki bunca namussuza rağmen örtünmeyi, gizlenmeyi, utanmayı bilsin.
din küçük yaştan başlar efenim. islam emrediyor zaten çocuklarınızdan sorumlusunuz diyerek.
Türbanı nasıl giyiyorlar, kollarını bacaklarını falan mı geçiriyorlar anlamadığım başlık.

(bkz: türban takmak)

Bu mevzuya gelince de herkesin her şeyi kendi aklıyla yapması en doğrusudur.
hakkında hiç bir fikri olmadığı, allah, peygamber, namaz gibi olguların zorla benimsetildiği kızdır. türban giydirilerek de beyni yıkanacaktır. saygı duymadığım olaydır.
babaları, amcaları, dedeleri tahrik olmasın diye başları kapatılan kızlardır.

ya da başkaları.

herkesi kendileri gibi tahrik olabilitesi yüksek insanlar olarak gördükleri için, "laan ben onların ufak kızına bakıyorum, benim kızıma onlar öyle bakmasınlar" gibi argümanları bu davarlardan duyabilirsiniz.
yorumlara bakıyorum da çoğunluk kısım çocuğun hayatı bitmiştir diyor. cidden bu kadar kötü bir şey olsaydı allah bunu emreder miydi ?

aslında bende çok küçük yasta çocukların tamamen kapanmasına karşıyım, oyununu oynasın ona lafım yok ancak tesettüre girecek yaşa geldiğinde zorlanmaması için önceden yavaş yavaş alıştırma yapılmasını ve ondan sonra tesettüre tamamen giriş yapılmasından yanayım.

ama ne yalan söyleyim daha 1.sınıfa giden kızları da kapatmayın be. inan çok daha fazla dikkat çekecektir ve daha küçücük kıza çok büyük sorumluluk yüklemek olacaktır bu.
Allah ne diyorsa o olmalı egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır lakin 7 8 yaşındaki çocuk islam hukukuna göre yaptıklarından mesul değildir. Anneler çocuklarına yaşantılarıyla tesettürü sevdirmeli çocuk söze gerek kalmadan vakti geldiğinde kendisi kapanmalıdır. Birde burada böyle bir başlık açılması bence faydasızdır. inancı olan zaten tesettürlüdür çocuklarıda zaten kendisine uyuyordur. inancı olmayanda zaten adana merkez patlıyo herkes. . .
Hayatı bitmiş çocuktur.