bugün

1 porsiyonun yarısı kadar ancak eder.
dünden beri okuyorum. kafiyenin ötesinde hiçbir çekiciliği yok yazdıklarının.

sırf gey diye mi şişiriyorlar, bilmiyorum. umarım o kadar da manipülasyona açık değildir kitleler.
en sevenin bile bazen tiksinebileceği, hem şiiriyle hem de yaşantısıyla başka örneği bulunmayan bir ruhtur. Ölerek yalnızca bedenini çöpe attı, ruhu ise çoktan yeryüzüne sirayet etmiş durumda. bütün olarak sevdiğim yalnızca birkaç şiiri olmasına rağmen, hemen hemen her şiirinde zeka ve sihir kokan en az bir dizesi beni kendine hayran bırakmaya yeter. Anahtar prens şiiri bunlardan biridir...

ağlat beni özgürlüğüm, ağlat! gözyaşlarımla
yıkanırım, belki öyle başlar kim bilir
gökyüzünden yeryüzüne doğru
ölü bir hava kabarcığı gibi yükselişim!
Birini gerçekten sevdin mi; yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıdır.
bu tipsizin şiirleri hep seksli meksli ama bakir öldüğüne eminim.
Yalnizca sozlukte bir nickname degil benin uzerime yapismis incelikli matmazel ismi kucuk iskenderin siirinden. Herkes beni incelikli matmazel dlye bilir ve ben de kucuk iskenderden ilhamla aldigim icin bu ismi kendisinin benim icin cok cok farkli bir yeri var.
2014'te sirk fanzin'de ağırlamıştık kendisini, saygılarımla adlı bir şiir sunmuştu bize.
ben onu okumaktan hiç vazgeçmedim, onu bir abi bilip kitaplarına sorular sordum, sözcüklerinden yanıtlar aldım. aylar öncesinde onu kendi içimde sonsuz kılmak adına, böyle bir çalışma hazırlamıştım. bugün yitmiş, sonsuzluğun şairlerine katılmış, ışıklar içinde kalsın..
- '' seni seviyorum ama diyorsun ya, hay ben senin amana koyayım'' .
yanında ayranla iyi gider.
gay lobisine dahil olmayan birçok şairi bu ülkede katleden isimdir.

ne nice arkadaş zekai ler, kaan ince ler geçti bir iskenderin çükü, menisi olamadılar.

bir kere okuyup geçtiğim ve bir daha da ihtiyaç duymadığım vasat bir şairdir.

not: iskender lobisi gelmeden kaçtım ben.
(bkz: bir nedeni yok sadece öptüm)
Bursada yarım porsiyonu 35 TL olan iskenderdir kendileri.
Allah rahmet eylesin iyi bir şairdi.
Bugün, bu dünyadan gidişinin 32. Günüdür.
Özleniyor.
Dublörsüz yaşadık!
Dublörsüz öldük!
Hakikiydik.
Hakikatle temas halindeydik.
Maceramız kısadır.
'Devamı Gelecek Sayıda' diyemeden toprakla örtüldük!
Araba süratliydi.
Ön camdan fırlayanı tanıyamadık!
Açılan arka kapıdan düşeni teşhis edemedik!
Çatlak bir kaburga kemiği gibiydik.
Ağrıyan yerimizi gösteremedik!
Biz!
George.. Oscar.. Ve Ralph!
Az önce burdaydık!
#kucukiskender
Akciğer kanseri nedeni ile vefat etmiş şair. Geçen sene haziran ayında teşhis konulmuştu ve doktorlar ümitsizdi. 55 yaşında hayata gozlerini yumdu. Nedir ki 55 yaş? Allah rahmet eylesin.
Bi hoca demişti ki: Ben eserlerini veriyorum ama çok dikkat etmeyin sınavda çıkmaz.
Demek gerçek şair.
Değerli bir şair, çağdaş türk şiirine yaptığı katkı fazladır, severek okuyorum şiirlerini ve yazdıklarını.
gençliğimin güzel insanlarındandı, bırakıp gitti bizleri...
şiirlerini, denemelerini, kitaplarını okuduk. taksim de dinletilerine gittik.
ve fakat ölümü üzerinden sosyal medya primi kasılıyor, iğrenç bir şekilde.
adam akciğer kanserinden öldü ! ! ! ! ! tek sebebi sigara !!! en verimli yaşlarında sigaranın bizden aldığı birisidir küçük iskender.

vee
adamın şiirli ve elinde sigaralı fotoğrafını paylaşıp çok üzgünüz demek nedir ayılar ! sosyal medya azmanları, geri zekalılar !
güle güle büyük şair. seni özleyeceğiz marjinal reyis. kimine göre gay, kimine göre reyis. öyle bir adamdı işte.
"inan bana gülüm, ölüm yok bir tek ölüm yok bize.
Ölüm, inananlar için sessizce
Kara kaplı kitaplardan çıkartılacak...
Göreceksin gülüm, bekle göreceksin!..."

Haberi Okuyunca bir anda şu umut dolu Dizelerini akıllara getirerek hüzünlendirmiş, tutkulu ve ironik şiirlerin sahibi güzel şair.

Allah rahmet etsin.
2014'te sirk fanzin'de ağırlamıştık kendisini, saygılarımla adlı bir şiir sunmuştu bize.
ben onu okumaktan hiç vazgeçmedim, onu bir abi bilip kitaplarına sorular sordum, sözcüklerinden yanıtlar aldım. aylar öncesinde onu kendi içimde sonsuz kılmak adına, böyle bir çalışma hazırlamıştım. bugün yitmiş, sonsuzluğun şairlerine katılmış, ışıklar içinde kalsın..

https://www.youtube.com/w...DXn87KVRSItdOAxh6mJyGXtyq
bedeni ölse de şiirleriyle hatırlanacak güzel insan.
Eskiden, şiirle ilgilendiğim yıllarda, küçük iskenderi takip ederdim. severdim tarzını.
Özleneceksin...
Keşke ibneliği yerine, şiirini ön plana çıkartabilseydi dediğim artık ölmüş insanoğlu. Kendisini sevmem ama bazı şiirleri hakikaten çok iyidir.