bugün

gereksiz yere abartılan durumdur. koskoca bakanımız çıkmış sızıntı yok demiş daha niye tartışıyosunuz, hep seçim öncesi akp' yi yıpratma çalışmaları bunlar.***
kütahya valisi nin "risk kalmadı" çevre mühendisleri odası başkanı nın "tehlike geçmedi" şeklinde açıklamalar yaptıkları olay.
burdan kütahya valisi ne seslenmek istiyorum.valim risk her zaman vardır.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/17751374.asp?gid=381
son setin de yıkılması halinde çok büyük bir çevre faciasıyla yüzyüze kalacağamız, birçok insanı öldürecek olan faciadır.

para kazanmak için insanları, doğayı mahfedenler hala anlayamadılar doğayı bitirdikten sonra o parayı yiyemeyeceklerini.

bm konferansında recep tayyip erdoğan'ın da söylerek beni şaşırttığı bir kızılderili atasözü vardır;

"Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde ve son balık öldüğünde o zaman paranın yenmediğini anlayacaksın."
her zamanki gibi devlet tarafından üstü kapatılmaya çalışılan, gerçek riski hiç bir basın yayın organı tarafından konu edilmeyen, kütahya ve çevresindeki iller için büyük felakete yol açabilecek olaydır.
şuanda risk yok diyip önlem almamazlık yapmıyorlardır inşallah dediğim olay. yağmur bekleniyormuş yarın, yağmaz umarım.
kütahya'da yaşamama rağmen hiçbir ek bilgi sahibi olmadığım olay. sizler ne biliyorsanız bizler de onu biliyoruz. yalnız şu kesin: ortada büyük bir ihmal var.
halkın tahliye edilmesine şu an itibari ile gerek yoktur. 1 saat sonrasını allah biliyor. yağmur yağmaz dimi yağmaz yağmaz, ya yağarsa... yandı gülüm keten helvam
büyük bir ihmalkarlık. halkın hayatının, yaşamının düşünülmediğini ortaya seren bir olay.
son duvarın yıkılmasıyla kütahyadan kaçıp gitmemize neden olacak durum.
valinin risk kalmadı, tehlike geçti açıklaması yukarıdan birilerini tatmin etmiş olacak ki önlem alınma ihtiyacı duyulmamaktadır. siyanür bıyık döküyormuş bademli diye duymuştum. döküldüler doğruymuş.
daha altın madenini idare edemiyen bu ülkede bir de nükleer santrali destekliyor bazı über zekalılar.
allah korusun o nükleer santralde de bu madendeki gibi bir sızıntı olsa, başbakan'ın "abartılacak bir durum yok" diye demeç vermesi mi kurtaracak onca insanı nükleer sızıntıdan?

ha bir de, kütahyalılara nacizane bir sitemim var. bergama'lı köylüler onca direnirken altın madenlerine karşı, en ufak bir destek vermediniz. iş işten geçince, başınıza gelince gerçeği gördünüz. "susma sustukça sıra sana gelecek" sloganı tam da bu durumu tanımlıyor sanırım.
hocalardan aldığımız duyuma göre porsuk çayına da karışması olasıkığı epey yüksekmiş.bu sebeptendir ki çeşme suyuyla bağımızı tamamen koparmalıyız eskişehirliler olarak.
yandaşlara peşkeş çekmek için verilen fabrikanın getirdiği durumdur.
yaklaşık 5000 insanı etkileyen ama ne hikmetse devlet erkanı tarafından geçiştirilmeye çalışılan bir faicadır. sonraki aşama olarak yetkili biri tarafından bir sorun olmadığının kanıtlanması adına siyanürlü su içilmesini bekliyoruz. hemen önlemlerin alınması ve orada yaşayıp tarımla, hayvancılıkla geçinen insanların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekir. ayrıca yıllardır siyanüre karşı çıkan bergama köylülerini de buradan selamlarım.
gerizekalı, beyinsiz bir yetkilinin muhabirlere verdiği demeçte "önlemleri almaya başladık!" demesi, bu olayın altında ne büyük bir sorumsuzluk olduğunu bizlere çok güzel göstermiştir.

(bkz: kocaman bir alkış istiyorum)
bugün yağan yağmurla birlikte civar köylerin boşaltılması gündemdedir.
http://www.ensonhaber.com/kutahyada-sagnak-yagmur-basladi-tehlike-artti-2011-05-11.html
akp ye bol bol oy veren kütahya halkına hayırlısı olsun . kıvırcık yesinler. bişeycik olmaz.
son olarak greenpeace'in bildiri yayınladığı pascal-nihat kavgasından çok daha önemli bir konu.
http://www.greenpeace.org/turkey/tr/news/kutahya-eti-gumus-tesislerindeki-siyanur-yayilim-tehlikesi-uzerine-greenpeace-bildirisi-100511/
acilen yetkili bakanların siyanürlü suya girerek poz vermesi ve rahat bir nefes almamız için bizi sevindirmesini beklemekteyiz.
oh be kurtulduk diyebilmek için...
kütahya'da 10 yıldır süregelen içme suyu facialar serisinin son örneğidir.

10 yıldır, bir şehirde sürekli aynı sorun mu olur arkadaş? 4 yıl kadar kaldığım kütahya'da her yıl, çeşitli içme suyu facialarının dedikoduları dönmüştür. demek sonunda medyaya yansıdı olay *.
ben kütahyada yaşıyorum ve bize içme suyunda siyanür yoktur diye içimizi rahatlatmaya çalışıyorlar ama tabi böyle şüphelerde varken buna inanmak biraz güç.
klasik, sıradan yöneticilerin, kafayı kuma gömerek, görmezden gelmeye çalıştıkları muhtemel çevresel faciadır. kaldı ki, siyanürün havuzlanması da büyük bir risk yaratmaktadır.
sürekli vukuat işleyen sağlık bakanının çıkıp çernobil sonrası gibi çeşme suyu içmesiyle yüzlerde acı bir gülümsemeye neden olabilecek faciadır. ver oyunu türkiye. sen buna layıksın.
+efendim abartıyorlar. bakın bi dikişte bitirdim.
-aman bakanım ne yaptınız.
+bakın kendi valim bile abartıyor.
-ambulans çağırın çabuk.
+çağırma kalsın. bununla çay demleyin bakayım. hep beraber içicez.
-...
+nereye kaçıyo bu millet. aloo. hoop.
akp'ye %50 oy olarak gitmiş faciadır.