bugün

asla olmaması gereken, zaten olsada sadece isimde türkiye olacak bir türkiyedir. ayrıca terör örgütünün 25 yıldır durmadan kan dökerek sürdürdüğü amacına biraz daha yaklaştığı, siyasi uzantısı olan partinin kürt yurttaşlar üzerinde biraz daha baskısını arttırdığı bir türkiyedir.
hiçbir sorunun çözüme kavuşmayacağı türkiyedir. sanıyor musun ki vur gerilla vur kürdistanı kur diye kıçlarını yırtan kürtler tatmin olup oturacak? bu iyimserlik nerden geliyor?
üniter yapısı ile mümkün değildir. federasyon haline getirmek göt ister derdim lakin akepeye yüzde bilmem kaç oy veren ve öz benliğini yitirmiş türk milletine güvenemiyorum.*
pkk'nın üç amacından biri. bende hazeynicenin resmi dil olmasını istiyorum ama olmuyor.
(bkz: niye kürtçe niye lazca değil mesela)
o zaman türkiye değil kürdiye ve benzeri isimlerle anılır olacak ülkedir. ayrıca bazılarının olmayacağını bile bile hayalini kurduğu ütopyanın bir parçasıdır.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
hayaldir, safsatadır. halkı ayaklandırmak için yapılabilecek hareketlerden biridir. bilinç kaybına sebep olur.
(bkz: bluevelve den seçmeler) kategorisine girebilecek, bol yazılı, sıfır mantıklı başlık konusu.. *
resmi dili kürtçe olan bir türkiye kürd ve türklerin kayanaşacağı bir ülke olurmuş. bölünme paranoyasıymış. Beyinlilerin çözümlerinden birisiymiş. kürdler kürtçe resmi dil olursa ayrılmayı düşünmez bilakis medeni ve çağdaş bir ülke olduğu için daha bir sarılırmış Türkiye'ye. falan fişman. gülüyorum tek kelimeyle.

Türkiye Cumhuriyeti 72 azınlıktan 71 inin sorunsuz yaşadığı bir ülkedir. Bazılarının sorunu varsa önce o beyinli çözümlerini bunun neden olabileceği konusuna yönlendirmelerini öneririm. ip ucu olarak ta 1890 - 1935 arası 200 isyanı gösteririm.

Bu ülkede kan akar, ölen ölür de bazılarının şerefsiz planları gerçeğe dönmez. Tarih öğretmeninin cezalandırmaktan bıktığı bazılarının hala yaramazlar listesinin başında olmak ve cezalandırılmak arzusunu mazoşistlik kavramından başkasıda açıklamaz.
(bkz: uçan inek çiftliği)
asıl ülkeyi bölecek olan budur.
kürtçe eğitim, iyi hoş ama sen çocuğu ilk okuldan üniversiteden mezun edinceye kadar sadece aynı dili konuşan insanlarla aynı ortamda bulundurursan işte o zaman siz biz, tam anlamıyla başlar.
kaynaşmadan çok ayrıma gider bu iş, dilekler güzel dilekler olabilir ama uygulanılabilirliği benim kanaatimce sıfır.

federasyon tarzı bir oluşumun mümkün olması pek muhtemel durmamakta zaten.
en azından şu anda türkiye toprakları içinde.
adam gibi, insanca yollardan, kimsenin toprağına, canına göz dikmeden bir vatan sahibi olamayacaklarını anlayanların; hayallerini süsleyen türkiyedir.
(bkz: başka derdin)
kuş dilinin resmi dil ilan edildiği bir orman hayalidir.Tabi son aslan ölünceye kadar da mümkün değildir.
(bkz: savaş barıştır)
sonrasında yapılacak olan playstationımızı kapatıp yatmaktır.
amerikan isteklerine tercüman olmaktan başka birşey değildir bu tarz bir türkiye isteği. bu topraklar üzerinde yıllardır süregelen çatışmanın söyleninlen gibi olmadığını düşünüyorum. söz konusu bölge topraklarının altındaki petrol değilde taş olsaydı bu ve benzeri konuların hiçbirini konuşuyor olmayacaktık. yok resmi dil, azınlık hakları muhabbeti, insan hakları falan bunları geçin. hiç samimi gelmiyor. bu işler tamamen duygusal, anlayana. olaylara çok basit bir perspektiften bakılıyor, kaynağa inilemiyor. gerçekten üzücü.
tarih elbetteki gerçekleri yazacaktır, o zaman görülecekki bu tip beyanatlarda bulunanlar sömürge düzeninin çarkları olduklarını göreceklerdir. belkide farketmelerine gerek yoktur, bunun bilincindedirler, kim bilir? ben yinede iyimser yaklaşmaya çalışıyorum. türk milletinin iyimserliğide bir yere kadar sürer tabiki. türk ırkının demiyorum, ırkçılık yapıyor denmesin sonra.
iç savaşa, safranın vücuttan atılmasına bir adım daha yaklaşmış türkiye'dir. allah o günleri göstersin bize.
asla olmayacak bir önermedir zira türkiye nin resmi dili türkçedir.
türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından vazgeçtiğim andır. ayrıca zaten ütopyalarda bile bu kadar hayal olmaz.

(bkz: ütopyada hayal edilen ütopya)
okuyanların gülmek için organlarını yetiremeyen önerme, çok saçma lan!
yasal düzenlemelerin yeterli olmayacağı durumdur.

anlatabilmeliyiz öncelikle... bir insanın anadilini konuşurken, bir ülkeyi bölmek dahil hiç bir amaca hizmet etmediğini... çoğu kürt çocuğun, okula gidene kadar konuştuğu anadilden birilerinin korktuğunu bilmediğini... bir dile ait olmanın su içmek gibi, soluk almak gibi olduğunu...

anadilde 'anne' demek, anadilde 'su' demek...

bu kadar saf ve basittir aslında her şey... niyet okuyan, okudukları niyette binbir türlü fesatlık gören insanlara her şeyin aslında bu kadar basit olduğunu, korkulacak hiç bir şeyin olmadığını anlatmak lazım. bize asıl zarar verenin bu korkudan başka bir şey olmadığı söylemek lazım...

bunları anlatamadıktan, insanlar buna kulak tıkadıktan sonra tc anayasasının tepesine yaldızlı olarak ''kürtçe resmi dildir.'' yazsalar bile ne fayda?
nekadar aciz oldu ülkem..

işte

"zarar veremez dediğimiz bu küçük darbeler"

zamanla birleşip "balyoz" özelliği kazanmaktadır.

yani türkiye'yi uluslararası arenada
kürtçe konuşarak temsil edeceğiz..

doğru mu anladım, yoksa bu bir şaka mı?

koskoca osmanlı imparatorluğu düştü-düştü
kürtlere kaldı?..

maksadım, türk-kürt düşmanlığı değil;
bunu körükleyenlere olan şaşkınlığımdır.

her kürt, türkçe öğrenecek..

evinde dilerse uganda'ca konuşabilir, kendi tercihidir.

bu tür ara gazlarına gelmeyecek, galeyana gelmeyecek.

neden?

çünkü kürtleri kullanıyorlar,
kürt kardeşlerimizin eğitim eksikliğinden de istifade edilerek
kanına giriyorlar.

ülkemizde sürekli huzursuzluk kavga kan ve nefretin hakim olmasını
isteyenler

yani türkiye'yi alt edemeyenler
bu ülkeyi yenmenin en iyi yönteminin parçalara ayırmak olduğunu çözmüşler.

şimdi birlik zamanıdır.. fevri davranılmamalıdır. ülkede para-pul yok
insanlar aç. nasıl güçlü oluruz onu düşünme zamanıdır.

bunu herkes çok iyi düşünmelidir.

derim.
böyle birşey olamaz bu bir. hadi diyelim oldu zaten o ülke türkiye olmaktan çıkmıştır, kürtlerin işgali altına alınmıştır, memleketin içine de edilmiştir yani. *
demokratik eşit , insan haklarının tamamen savunulduğu , ordu' nun , polis'in halka baskı yapmadığı , avrupa birliğine girmiş , doğu ve batı arasında uçurumun olmadığı , din , dil ,ırk ayrımının olmadığı kısacası modern bir avrupa ülkesi olmuş bir türkiye demektir. mümkün müdür ? ordu'nun elleri milletin üstündeyken bayağa zordur ama olma olasılığı da vardır.