bugün

Değiliz.

(bkz: K*rd tehrici)
kitabın adını tam hatırlayamıyorum fakat zannedersem, kürdistan önderleri diye bir kitap da yazıyorzu, türkiye kurulacak olan kürdistana önderlik edecekti fakat türkiyede ki kürtlerden bu hak alınıp ırakta kürtlere verildi.
zorundasın amınoğlu .
Hayır değilsiniz. Beğenmeyen orta asya'ya gitsin.tutan yok sonuçta.
(bkz: evet)
Dünya senin gibi ayırıcı, bölücü düşünceye sahip olanları koynunda besleyip, barındırıp, yaşatmak zorundaysa bizde, sende ne kadar hazımsızlık çeksen de yasamak zorundayız.
bence hiç ama hiç zorunda değiliz hele ki üniversitedeki barzoları ve yaptıkları eylemleri gördükten sonra ne kadar rahatsız edici salyangoz kılıklı olduklarını söylemek zor değil. Ben istemiyorum isteyeni de istemiyorum
ARKADAŞLAR BU HABER SiTESiNi AÇTIM. BEKLiYORUM. SiTENiN YAŞAMASI iÇiN HABER GiRiŞi YAPACAK (ÜCRETSiZ) ARKADAŞLARA iHTiYAÇ VAR.KÖŞE YAZARLIĞI DA OLABiLiR

MASTERHABER.COM

SÖZLÜK iÇiN BiR BÖLÜM DE VAR.
devlet imkanlarından en fazla yararlanan bölge doğu anadolu ve güneydoğu anadolu bölgesidir. buralarda hangi etnik kesimin fazlalık olduğu aşikardır. vergi kaçırmanın ve kaçak yollardan elektrik ve su gibi ihtiyaçlarını gideren bölge de bu bölgedir.

adam ahırını ufo ile ısıtıyor.

türkçülüğü böyle bir başlık ile lekelemiyorum, çünkü türkçülük de kürtlere bakış açısı aşikardır.
davayı bilmeyen davaya hizmet etmeyen kişiler bunu hiçbir zaman anlamadı.
zorundayız tabiki amk. bu vatan için ölen kürtler de var, devlet binasına molotof atanı da. başlık dünya saçması.
Bu tür enrtyleri açanlar Türkçü, ülkücü diye geçiniyorsa onların açık vd net **ına koyayım. Davamızı lekelemekten başka bir boka yaramıyorlar. Yok başlığı açan ülkücüleri bu şekilde göstermek için özellikle troll hesaplarla yazıyorsa onun daha çok **ına koyayım.
Rahatsızsan gidebilirsin diye cevaplayacağım soru.
Kardeş kimse kimsenin tepesinde oturmuyor. Sen nasıl vergini veriyorsan, kürtler de veriyor. Adamlar evinde misafir değil yani.
bizden olmayanlar ve bizimle aynı düşünceye sahip olmayanlar her zaman var olacaktır, önemli olan bu farklı düşüncelerden ortak bir sentez çıkarıp daha güçlenerek çıkmaktır bu durumdan.
değiliz ve bölünmek tek çaredir. türkiye'nin lehine olan büyümek değil küçülmektir. lozan'da yapılan hataların ve o aptal haritada büyük olma saplantısının eseri bunlar. ne kadar türk olmayan varsa doldurdular ülkeye ve türkler iyice azınlık duruma düştüler.

türkiye'nin yüzde 50'si filan zaten türk değildi ve bu oran iyice düşmeye başladı. irtica tehdidi, diktatörlük hadisesine bir de türk olmayan unsurların sayısal artışı eklenince bir çok kalifiye insan yurtdışına göç etmeye başladı. benim istediğim hayatım boyunca bir kere bile gitmeyeceğim birkaç şehir değil yaşanabilir, huzurlu ve insanlarına refah sunan modern bir ülke.

bıktım kürt sorunundan da, vatan millet edebiyatından da, bitmek bilmez şehit haberlerinden de, açılım saçmalığından da. bırakın herkes kendi kaderini çizsin. bölünelim ve isteyen istediği devlette yaşasın. bizden olmayanları gönderelim.
Bencede değiliz siktirip gidebilirler.
ayrımcılık olarak değerlendirilmesine gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta türkiye cumhuriyetinde ayrı bir devlet kurmak isteyenler türkler değil kürtlerdir vaziyet böyle olunca, biz türklerde türklere bu soruyu yöneltiyoruz.
tabii ki de zorundasın ki, bu bi zorunluluk değil. abi niye bu ayrımcılık, ırkçılık. be parazit beyinliler zaten bu duruma zamanında yapılan ayrımcılık sonucu gelmedik mi? yıllar yılı türk, kürt, çerkez, müslüman, hristiyan, vs. birlikte mutlu mesut yaşarken neden bu duruma gelindi bi kitap açıp okumadınız mı, bi belgesel izlemediniz mi be kitapsızlar. ulan allah'ımız bir, dinimiz bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir. ulan hangi kitapta yazar, hangi kitaba sığar bu dedikleriniz.

ve en ayar olduğum nokta belli bir kitlenin yaptığını tüm ırka mâl etme.. yapmayın şunu, yalvarırım yapmayın. bu kadar da kansız, piç kurusu olmayın !
şu konuya açıklık getireyim, bu topraklarda romalılarda yaşadı, rumlarda yaşadı, acemler de yaşadı, biz bu toprakları onlardan kan ile ile aldık ve malazgirtte sultan alparslan'ın da söylediği gibi " Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır." ve gök sultan abdülhamid'inde dediği gibi "kanla alınan kanla verilir" bu vatan Türklerindir. Kurtuluş savaşından sonra ulu önder şöyle demiştir " bu memleket tarihinde türk'tü, halen türk ve ebediyete kadar türk kalacaktır." ben anadolu üstünde herhangi bir kürt imparatorun savaştığını okumadım! sahip olduğunu okumadım !
Bakterilerle bir arada yaşamak zorunda mıyız gibi anlamsız bi soru.

Sen istemiyorsun ama onlar her yerde. Sık sık el yıkamak en önemli mücadele yöntemi.
Evet kardeşim yaşamak zorundasın. Sen kimsin ki böyle binlerce yıldır bu topraklarda yaşayan bir kavim hakkında böyle absürt bir soruyla fikir beyan edebilirsin? Kimsin ya da nesin? Ne önemin var veya ne söz hakkın var? Azıcık haddinizi bilin. Türk veya Kürt fark etmez bu topraklarda yüzlerce ya da binlerce yıl yaşamış toplumlara saygı duymayı öğreneceksiniz.
Hay sizin ayrimciliginiza.
O kadar istemiyorsan teröristlerinden başla.
Yemedi mi.
değiliz. Amma velakin başka şansımız var mı?
Napalım? Bu zamanda soykırım, sürme gibi olaylar düşünülemez. Ek olarak "ver gitsin" muhabbeti de ancak ve ancak diğer düşmanlarımızı cesaretlendirmeye yarar.
Bir arada yaşamaktan başka şansımız yok, lakin bu şu anlama gelmiyor ki, kürtler, Türklerin kurduğu bu devlete bizim dengimiz olarak ortak olacaklar. Herkes yerini bildiği sürece kimseyle sıkıntımız yok.
halen 1000 yıllık kardeşlik olayına inananlar var, rusya ve abd'nin politakasına yağ sürüyorsunuz. kürtlerin tarih sahnesine çıkışı konusunda sahte araştırmaları ve sahte belgeleri ortaya çıkaranlar ve sümerler döneminden itibaren var olduğunu söyleyenlerdir dış güçler, siz 1000 yıldır kardeşiz derseniz bu adamların ekmeğine yağ sürersiniz. bu sahte araştırmaların doğruluğunu kabul ederseniz. 1000 yıldır var olan bir etnik kimliğin neden dilinin bu kadar gelişmediğini sorarlar adama ?
Kürtler i pkk dan ve hdp den kurtarırsak niye yaşanmasın. Bin yıl omuz omuza yaşadın ne olduysa son 30 yılda oldu. Akıllı olun. Türk kürt kardeştir. Ayıranlanlar kalleştir.
suriye'de kurulacağı tahmin edilen türkmeneli devleti sadece suriye ile sınırlı kalmayacak, ırak'ta türkmen nüfus ışid sayesinde belirli bölgelerde aşırı derecede fazlalaştı haritalarda bu bölgelerde dahil.