bugün

https://anket.uludagsozluk.com/s/12326/ buyurun...
insanları milliyetçi ve solcu olarak ayıran ankettir. oltaya gelmeyin.
Hayır, defolup gidebilirsiniz.
Değilmişiz , kendileri diyor.
Zorundayız. Farklı ülkelerde de farklı ırktan insanlar var. Bu gayet normal. Bu ülke de farklı ırklarda insanlar olabilir.
Biz de isterdik bu kişilerin rus falan olmasını ama şans işte.
daha kesin bir sonuç yok burada ve twitterdan çıkacak sonuçlara göre türkiye genelinde bir anket yapacağız, twitterda ki anketlerimiz tam tersini söylüyor.
oltaya gelinmeyip yanıtlanmaması gereken ankettir. sağduyu korunmalıdır.
bir anketin bu kadar korkutucu olacağını düşünmedim, ayrılıkçı türkler de mevcut.
kimse hiçbir şey yapmak zorunda değil. lakin ben anne tarafından kürt baba tarafından türk bi insanım. ortadan mı bölüneyim amk dedirtmiş hededir.
Ya tabi ki yaşamak zorundayız adamların tapuları var.
"Maalesef" diye kısa bir cevabı olacak olan soru.
qss,mss,svr ve cia'in yayınladığı ortadoğu haritalarına baktığımız zaman türkiyenin genişleyeceği ve suriye'nin kuzeyinde bir türkmen devletinin kurulacağı ve bu bölgenin türkiye'ye katılacağı yazıyor. Türkmenlerin türkiyeye alınmama sebepleri belli kürtler ve arapları alıyoruz çünkü biz katliam yapmayarak bölgede ki türkmen nüfusunu artırıyoruz.

edit: uludağ'a gelme amacım ekşi sözlükte ki pkk propagandalarını afişe etmekti ve uludağ da ciddi anlamda genel kültür ve stratejik düşünme konusunda olan yazarların olduğunu düşünmüştüm fakat geldikten sonra ciddi anlamda olayları yorumlamada ve ileriye dönük planları görme konusunda ciddi anlamda yetersiz olduğunu farkettim.

edit: burada ki amaç sanırsam imla kurarları göz önünde tutularak goy goy nasıl olur, boş muhabbet nasıl döner sanırsam bu.
türk milletine alenen sorulması gereken soru .

millet karar versin . yok derlerse temelli kesin bir çözüm bulunsun.

(bkz: hayır)
Yok çekilebilirsin kardaş.
suriye'de kurulacağı tahmin edilen türkmeneli devleti sadece suriye ile sınırlı kalmayacak, ırak'ta türkmen nüfus ışid sayesinde belirli bölgelerde aşırı derecede fazlalaştı haritalarda bu bölgelerde dahil.
Kürtler i pkk dan ve hdp den kurtarırsak niye yaşanmasın. Bin yıl omuz omuza yaşadın ne olduysa son 30 yılda oldu. Akıllı olun. Türk kürt kardeştir. Ayıranlanlar kalleştir.
halen 1000 yıllık kardeşlik olayına inananlar var, rusya ve abd'nin politakasına yağ sürüyorsunuz. kürtlerin tarih sahnesine çıkışı konusunda sahte araştırmaları ve sahte belgeleri ortaya çıkaranlar ve sümerler döneminden itibaren var olduğunu söyleyenlerdir dış güçler, siz 1000 yıldır kardeşiz derseniz bu adamların ekmeğine yağ sürersiniz. bu sahte araştırmaların doğruluğunu kabul ederseniz. 1000 yıldır var olan bir etnik kimliğin neden dilinin bu kadar gelişmediğini sorarlar adama ?
değiliz. Amma velakin başka şansımız var mı?
Napalım? Bu zamanda soykırım, sürme gibi olaylar düşünülemez. Ek olarak "ver gitsin" muhabbeti de ancak ve ancak diğer düşmanlarımızı cesaretlendirmeye yarar.
Bir arada yaşamaktan başka şansımız yok, lakin bu şu anlama gelmiyor ki, kürtler, Türklerin kurduğu bu devlete bizim dengimiz olarak ortak olacaklar. Herkes yerini bildiği sürece kimseyle sıkıntımız yok.
Hay sizin ayrimciliginiza.
O kadar istemiyorsan teröristlerinden başla.
Yemedi mi.
Evet kardeşim yaşamak zorundasın. Sen kimsin ki böyle binlerce yıldır bu topraklarda yaşayan bir kavim hakkında böyle absürt bir soruyla fikir beyan edebilirsin? Kimsin ya da nesin? Ne önemin var veya ne söz hakkın var? Azıcık haddinizi bilin. Türk veya Kürt fark etmez bu topraklarda yüzlerce ya da binlerce yıl yaşamış toplumlara saygı duymayı öğreneceksiniz.
Bakterilerle bir arada yaşamak zorunda mıyız gibi anlamsız bi soru.

Sen istemiyorsun ama onlar her yerde. Sık sık el yıkamak en önemli mücadele yöntemi.
şu konuya açıklık getireyim, bu topraklarda romalılarda yaşadı, rumlarda yaşadı, acemler de yaşadı, biz bu toprakları onlardan kan ile ile aldık ve malazgirtte sultan alparslan'ın da söylediği gibi " Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır." ve gök sultan abdülhamid'inde dediği gibi "kanla alınan kanla verilir" bu vatan Türklerindir. Kurtuluş savaşından sonra ulu önder şöyle demiştir " bu memleket tarihinde türk'tü, halen türk ve ebediyete kadar türk kalacaktır." ben anadolu üstünde herhangi bir kürt imparatorun savaştığını okumadım! sahip olduğunu okumadım !
tabii ki de zorundasın ki, bu bi zorunluluk değil. abi niye bu ayrımcılık, ırkçılık. be parazit beyinliler zaten bu duruma zamanında yapılan ayrımcılık sonucu gelmedik mi? yıllar yılı türk, kürt, çerkez, müslüman, hristiyan, vs. birlikte mutlu mesut yaşarken neden bu duruma gelindi bi kitap açıp okumadınız mı, bi belgesel izlemediniz mi be kitapsızlar. ulan allah'ımız bir, dinimiz bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir. ulan hangi kitapta yazar, hangi kitaba sığar bu dedikleriniz.

ve en ayar olduğum nokta belli bir kitlenin yaptığını tüm ırka mâl etme.. yapmayın şunu, yalvarırım yapmayın. bu kadar da kansız, piç kurusu olmayın !
ayrımcılık olarak değerlendirilmesine gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta türkiye cumhuriyetinde ayrı bir devlet kurmak isteyenler türkler değil kürtlerdir vaziyet böyle olunca, biz türklerde türklere bu soruyu yöneltiyoruz.
Bencede değiliz siktirip gidebilirler.