bugün

kürtlerin yüzüne bakıldığında kürt olduğunun anlaşılması durumudur. zeytinburnu'nun apaçi kaynayan sokakların da dikkatimi çeken durum. bir türk erkeğinin ve ya kızının konuşmadan hangi millette ait olduğunu anlamanız biraz zor. ispanyol ve ya italyan olabilir. belçika insanı bile olabilir. ama bir kürt kızının ve ya erkeğinin yüzüne baktığınız da kürt olduğunu anlamamanız imkansız. garipsedim.
http://galeri3.uludagsozl...kekleri-gelsin_211002.jpg
ırklardaki belirgin özellikler kürt kardeşlerimize fazlasıyla yansımıştır hepsi bu.
http://www.usefilm.com/im.../5/2795/715599-medium.jpg
ırkçı insan söylemi kendisini insan olmaya davet ediyorum.
kaşların birleşmesi, sakalın yarım saatte yarım santim uzaması, bakışlardaki keskinlik ve ihanete hazırlık, esmerlik gibi olgularla sağlanan eylem.
(bkz: türk ıRKçılığı)
(bkz: bir faşist gördüm sanki)
türklerin yüzüne baktığında türk olduğunu anlamaktan daha kolaydır. çünkü 21. yüzyılda hakiki türk profili ortada yoktur.
bir insanın yüzüne bakıp ırkını tahmin etmeye çalışan insanın yüzüne bakıp ne olduğunu hemen anlamak durumunu aynısı olan durum.
(bkz: faşist)
insanca değil de faşistçe bakınca anlaşılır. insanca bakan sadece insana bakar, faşistçe bakan tene bakar. insanlığı göremeyince tek gördüğü sevmediği ırk olur.
türklerin yüzne bakıldığında ne olduğunu anlayamamak durumuna benzer, durumdur.
istediğiniz kadar faşist diyin ama türkiye'de bu böyledir. yüzüne baktığın kişi kürtse hemen anlarsın. kürtlerin iyisi vardır kötüsü vardır o ayrı mesele ama bakınca anlarsın kürt olduğunu.
görsel

(bkz: tipe gel)
insanlıktan nasibini alamamış bir kişinin kendince yapmaya çalıştığı tespittir.
görsel
bazen anlaşılmaz.
kürt kürttür , götünden de baksan , yüzünden de baksan kürt kürttür. devleti almaya çalışanlara madı faka diyorum.
çok normaldir, ruslara bakınca rus olduğunun anlaşılması gibidir.
(bkz: çinliyle japonu karıştırmak)
(img:#178751)
+ dur bak şu kürtlerin yüzüne bakmaya gidiyorum ben osman.
- la sami ne yapacan yüzlerine bakıp?
+ kürt olduklarını anlayacam olum...
- nasıl yani?
+ ya osman sen anlamazsın, başlık neyin açacam sözlüğe felan... ne makara adamım la, di mi?
- anlıyorum.
(bkz: basliga bak yazari hisset)
(bkz: ortalık faşizm kokuyor yine)
gole meraklı sazanlara itlik kokan munzır asistidir.

(bkz: faşizm mıçmak)
(bkz: afedersin ama açtığın başlığı seveyim)
güncel Önemli Başlıklar