bugün

haklı bir hak arayaışıdır.
ha, bu coğrafyada olması mümkün değil tabii ki, lakin kuzey ırak ve çevresi meşrudur o ihtimaldir ki.
yunanistan idealdir. günlük güneşlik. mikonosta vardır. ama kürtlerde vizyon azdır.
sosyalist devrimci lenin'in 'belirli bir eğitim seviyesine ulaşan 'her halk kendi devletini kurabilir''sözünün tamamen yanlış anlaşılmasıdır.
bok yesinlerdir afedersin. bırak adını kürdistan koymayı üstüne bastıkları toprak bile haramken o millete..uzatmaya gerek yok it"in duası kabul olsa gokten kemik yagar. *
diye bir şey söz konusu değildir diye devamı gelmeli olan entry.
Bir sabah uyandıklarında, gece gördükleri rüyaya inanıp etkisinden kurtulamayan topluluğun söylemidir.
(bkz: lazların lazistan hakkı)
(bkz: çerkezlerin çerkezistan hakkı)
kürdistan olursa açlıktan nefeslerinin kokacağını bildiklerinden kullanmak istenilmeyen haktır efendim.
ipini koparanın "hakkımı arıyorum" demesi sonucu ortaya çıkarılmaya çalışılan istektir. hak değil.
Hakkıdır Hakk'a Tapan Milletimin istiklal
"birinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün bittiği yerde başlar" deyişinden yola çıkarak; "birinin ülkesi, başkasının ülkesinin bittiği yerde başlar" diyebiliriz.

yani her toplumun ülke kurma hakkı vardır; ama benim ülkemde değil!
çünkü benim de türkiye hakkım var.
-nerelisin?
-kürdistan..
-içindenmi?
-hayır dağdan!
kürt kelime anlamıyla dağlı demektir. sümerler in tabletlerinde tespit edilecek kadar eski bir tarihi olan bu ırk; adından da anlaşıldığı gibi dağ halkı demekse şehir merkezinde devlet kurma hakkından çok emek verip şu anda da yaptıkları gibi dağda bulunmaktadır. sinsi yılan gibi dağda barınıyorsa şehir merkezinde devletleşmenin ne anlamı var. adına yakışır gibi davranıp dağda kalmalılar.

peşin peşin edit: kürt devleti diye bağıran savaşan adam döven öldüren kürtçüler içindir bu yorum. ırkı kürt olmasına rağmen türkiye cumhuriyetini benimseyen ve kendi ırkından olup da türklere zarar veren kürtleri kınayan insanlara değildir , kürtçülüğü kınayan kürtler üzerine alınmasın.

diğer edit: sakın ola kürdün neresi dağlı öğren de gel diye zırvalamasın, herhangi bir kürt milleti diye yırtınan türkiye içinden toprak isteyen bölücü kürtler! çünkü kökünüzden adınızın açılımına kadar öğrenin sonra zırvalayın. ve tekrar ediyorum sözüm ırkçı pkk yanlısı kürtçüleredir , kökü kürt olanlara değildir.
kürdistan kurulursa dağa çıkıp türk teröristi olacak bir kişi için, türklerin türkistan haklarını savunabilecek adaletin varsa sonuna kadar arkandayım yoksa sonuna kadar peşindeyim.

tanım; yanlı söylem.
adamın götünden kan alırlar sözünün bile anlamsız kaldığı haktır,
çünkü ortada adam bulunmamaktadır.
hali hazırda abd sömürgesinde ırakta bi kaç dönüm yer var gidin kardeşim çok istiyorsanız devlet kurmayı sizi tutan yok ha türkiye sınırları içindeyse orda duracaksın ben senin kafanın üzerine bayrak dikiyormuyum lan (bkz: her kürt pkk lı değildir buna inanıyorum)
şakirtlerin şeriat hakkı kadar geçerli olan hak.
bu ülkede sahip olmadıkları haktır. kürdistan adı verdikleri hayali ülkeleri ancak ve ancak toprak sahibi olduklarında kurabilirler. elde ettikleri topraklarda istedikleri isimde istedikleri ülkeyi kurabilirler fakat bu ülkede bunu yapamazlar. bu topraklar türkiye cumhuriyetine aittir ve bölünemez.
Ne mutlu Türküm diyene sözünü benimseyen her insanın asla söylemeyeceği söz...
becerebilirlerse bir disneyland kursalarda arada bir doğuya gitsek diyebileceğim durumdur.
hepiniz geri zekalısınız.!
henuz 2-3 gun önce t.c.'nin bakanı kürdistan başbakanı ile görüştü ve beraber şiwan perwer konserini izlediler,lakin sizler bunu bilemeyecek kadar salaksınız faşist arkadaşlar.
turkiyede yaşayan kürtlerin ise turkiyeyi sizden daha çok sevdiğini ve deger verdiğinide bilmezsiniz. ben turkiyeli olmaktan gurur duyan hatta bunun doğuştan gelen bir şans olduguna inanan binlerce kürtten biriyim ama turk degilim faşist kardeşim, ben turkiyeliyim.
senin gibi bu ulkenin insanlarını turk - kurt - laz - alevi - çerkez diye ayırmıyorum. çunkü bu siz faşistlerin işi.!
farkında degilsin biliyorum -evet evet farkında olamayacak kadar salaksın çunku- ben turkum sen kurtsun diye bu ulkeyi bölen asıl sensin,asıl senin faşist zihniyetin.!
sonra "aha bu kürtmüş bak ben türküm demedi" deyip insanları linç eden de sensin.
bu ulke ne guzel bir ulke onlarca dili,dini ve ırkı binlerce yıldır aynı toprakların uzerinde yaşamasına olanak saglamış diye gurur duyacağımız yerde. -ki tarihin bize bıraktığı en guzel mirastır bu!- musluman olmayana,turk olmayana,turkçe dışında dil konuşana düşman bakmakla anadolu insanının en degerli hazinesini yok eden de yine sensin faşist kardeşim.
Kurdistan senin komşu ülken ama sen bunu anlamayacak kadar da salaksın işte..
faşizmin bir osuruk oldugunu ve osuranın bu kokudan hiç rahatsız olmadığını söylemişlerdi. şunu bilin ki çok kötü kokuyorsunuz.!
onu bunu bilmem. bu gezegende yaşayan her milletin, halkın vesaire devlet kurma hakkı varsa kürtlerin de vardır. eğer yoksa kimlerin vardır kimlerin yoktur açıklansın. bu hakkı kimler kimlere veriyor bilsin insanlar. sen, ben kuruyor da o niye kuramıyor? bölünmüşüz zaten 200 küsür devlete bir tane daha olsa ne olur olmasa ne olur. gezegenin adamı olamadıktan sonra.

evet bu dünyada ne boş sözler bunlar değil mi? ne kadar bölücü. hatta "kesin pkklı lan bu" dediğini duyar gibiyim.

sen bakma bana boşver. deli saçması de geç.

not: pkksporlu değilim.
kürdistan (!) başbabakının basın danışmanı sözlükte yazar olunca susmak lazım.
doğruyu bilir. ne diyorsun sen diye sorarlar adama , kürtçülük kavramını şiddetle hayata sokan kimdir diye.
pkk değil midir doğuya göreve giden askeri polisi öğretmeni yollarda otobüs durdurarak kimliklerine bakarak tarayıp öldüren.
hangi türk bir kürtün kimliğine bakıp da taradı delik deşik ederek.
sen neyin insanlığından bahsediyorsun diye de sıvarlar. ırak, iran, suriye diye biliyorduk komşumuzu; ha yok onlar kürdistan diye resmi açıklamasını * yapmışsa bizene nasılsa ülke sınırımızda değil.
sınırımız içinde bir kürdistan yok.
oldu laz lazistan istesin, tatar tataristan kim nereliyse orayı devlet yapsın. zırvalamadan önce ne kadar tahrik eden bir ırkçılıkla saldırıldığını hatırlamak lazım.
askeri; taramadan önce kimliğine bakıp eğer doğumu memleketi batıdaysa kurşuna dizen,doğuysa ama zorla ama ikna ederek kendi safına çekip dağda barındıran sen değil misin. kes ve şiddetinden bi haber olduğun ırkının yaptıklarını gör derler adama.

edit demekten bıktıgım son edit: memleketi kürt diye pkk yanlısı olmayan bir dolu kürt vatandaş vardır bu devlette, bunlar sarfettiğim hiçbir cümleden nasibini almasın. sözüm onlara değildir.
(bkz: arkadaşım kürdistan diye dünya haritasında bir yer göster allah aşkına)
misak-ı milli hakkının kullanılması için iyi zemin hazırlayan haktır.

kürtlerin kızışmış kedi gibi türkiye cumhuriyeti devletine sürtünmeye devam etmeleri halinde temelli rahatlatacak birileri çıkacaktır.