bugün

haklı bir önermedir. kültürel olark verimli olan mezopotamya topraklarında asırlarca hüküm sürmüş kürt halkının milletler içinde en köklü tarihe sahip olması gayette normaldir.
http://www.uni-kl.de/aege...ads/2008/02/evolution.jpg

bundan bahsediyorsanız ayıp ediyorsunuz beyler.
gökkürt abideleri falan varsa bizim bilmediğimiz açıklayın, o zaman anlaşırız.
kürt milliyetçileri tarafından sık sık dile getirilen her duyduğumda kıs kıs güldüğüm bir iddiadır.hatta bizler mezopotamyanın asil çocuklarıyız derler halbuki o aptal dergiler yerine adam gibi tarih,arkeoloji okusalar biz nasıl bir aptallık yapmışız diyeceklerdir..hatta alsınlar kürtçe bir sözlük gitsinler bütün üniversiteleri dolaşıp etimolojik kökenini araştırsınlar..sonuç şöyle çıkacaktır farsça,arapça,ermenice,türkçe uzayıp gider velhasıl tam bir deli saçmasıdır..
kök ve ırk kavramlarını tekrar tekrar araştırması gereken yazar söylemi.
mezopotamya topraklarında hüküm sürmüş ırkların araplarla persler olduğunu, eh çocuk bile bilir yani.
(bkz: pardon ama ırk)
deneysel ve yeni üretime sunulmuş bir ırk aha aha aha lan.
köklüden kastın eski olması ile adama dur derler. ırk ne ayak onu da çözemedim tabi.
Bir faşizan söylemidir.
Ancak faşist ruhlu insanlar kendilerini en tepede görür ve diğerlerini hakir görürler.
yuh denilesi durumdur. atmasyon bir bilgidir.
bu kök ne bir yapı yapmış, ne bir mezar traşı bırakmış nede yazılı sözlü bir eser bırakmış.

bu konuda en değerli yorum şudur.

sıçıyorum, öyleyse ben yaşıyorum.
(bkz: türkiyenin başkentinin ankara olmaması)
aynı gerçekliğe sahiptirler azizim.
verilecek tek tepki. (bkz: hassittir len)
* (bkz: meyan kökü)***
dünya'nın en verimli topraklarında yaşayan bir halk olarak haklı olan kürt halkını hiçbir güç o topraklardan sökememiştir. haticeye değil, neticeye lütfen...
hepimiz adem ve havva'dan geldiğimize göre yanlış bir önermedir. bunun aksini iddia eden kimden geldiğini de belirtsin lütfen.

(bkz: ben dinazordan geliyorum)
(bkz: kizilderililer de zaten kürttü)
tabi canım ateşi ,yazıyı kürtler buldu zaten hatta sanayi devriminide kürtler başlattı.hatta haçlı seferlerinide kürtler durdurdu.
(bkz: bi siktir git ya)
hepimiz kürdüz sözünü; tüm insanlık kürtten olarak anlama kabileyeti.
hiçbir boka yaramadıkları için köklü olup olmamaları pek te önemli değildir.