bugün

Millet de değil kabile kabile yaşayan bir insan topluluğudur diye açıklanabilecek durum.
kürtlük ırk olmadığı gibi türklük de bir ırk değildir. bu çok fazla tartışmalı bir konudur. kürtlere ırk diyen mal değildir çünkü bu hala etnolojik açıdan da, etimolojik açıdan da bilim adamlarınca araştırılıp tartışılmaktadır. aynı şey türklük için de geçerlidir. o nedenle her ikisine de ırk diyen de mal değildir, millet diyen de.
ne ırktır nede milletir.. anadoluda hithitler,türkler,firigler,rumlar,truvalılar hepsine ait eserler var ama bu kürt denilen kabile'nin bırak anadolu'da bir dikili taşı olmasına dünyada ki herhangi bir müzede bunlarla ilgili birşey bulamazsınız.
Kürtler bir Irk değil bir etnisitedir.

Irk olmak için sanayileşmek, medenileşmek, burjuvalaşmak ve şehirleşmek gerekir. Ancak ileri uygarlıklar bir ırk Yada millet yaratabilir.

Hoş bunu ben değil bizzat Kürt hareketinden gelenler söylüyor.

Dsip bugün Kürt sosyalizmini temsil eden bir oluşumdur ancak kendi demeçleri var; kürtler bir millet değil etnostur diye. inanmayan araştırsın baksın.

Yine ve yeniden söylemek istiyorum Millet olabilmek için sanayileşmek, şehirleşmek, burjuvalaşmak ve medenileşmek gerekir lakin kürtlerde bunların hiçbiri yoktur. Doğruya doğru.
kürtler ırk değildir. bizim karda yürürken, havuç yerken, ağaç kırarken, çıkardığımız sesten türemiş bir falan filandır.

kürt olsa ne millet olsa ne! ne olduklarını gayet iyi biliyoruz.
türkiye sınırlarında doğan vatandaşı olan herkes türktür.
yasalar türkiye kuruldu kurulalı böyle diyor ha yok ben beğenmiyorum istemiyorum dersen çıkarsın vatandaşlıktan yasalarda sana türk dememizi zorunlu kıldırtmaz.