bugün

türk milletinin ortak duygusudur.

ekleme: üzerinde çok da tartışılmaması gereken bir durum, illa sevmemiz mi lazım, bıkamaz mıyız? insanlar kendini buna mı zorluyor sizce? neden bu kendini kabul ettirme çabası? zaten türk milletini bıktıran da bu değil mi! trafikten de bıktık, enflasyondan da bıktık, kötü olan şeylerden insanlar bıkar!

ekleme2:ezberden yazanlar aynen devam, olayın ne olduğunu anlamamışsınız daha.

ekleme3:burdan başlığı açana sesleniyorum, neden arkasında durmayacağın başlığı açıyorsun? madem açtın adam ol da arkasında dur!
bir kürt olmadığım halde beni bile oldukça üzmeye yeten eylemdir. bu şekilde yapılan bir genelleme oldukça yanlıştır.
barzaninin iki de bir vır vır vır ötmesi bir yana turkmenler turkiye ye diye çemkirmesiyle pek çoğumuzun içine girdiği halet i ruhiyedir.

kalıcı çözüm için;

(bkz: nüfus mübadelesi)
kendine türküm demeyenlerden, diyemeyenlerden bıkmaktır.
italyan gelin vakasında "bir insanın yaptığı bütün Türklere mal edilemez" diyenlerin, birkac kürt vatandaşının yaptığı şeyi de tüm kürt halkına mal etmesi sonucu söylenebilecek cümle. genelleme yapılmamalıdır. her milletin ya da milliyetin iyi ve kötüleri vardır. tıpkı bizim milletimizin * olduğu gibi.
bir türk olarak, üzüntüyle karşıladığım anlamsız bir provakator başlık..
nedir kürtlerden bıkmak? kurtuluş savaşı'nda şehit olmuş kürtlerin torunlarından mı bıkmak, yoksa dünyadan haberi olmayan köyde yaşayan birine, ermenilerin kurduğu pkk'yı mı yıkmak?

(bkz: genellemecilerden bıkmak)
aslında gerçekte hiç de var olmayan durumdur . kürtler derken hangi kürtlerden bahsedildiği önemlidir ; zira bir insandan bıkma nedeninin o insanın ırkı değil de aşağılık niteliklere sahip bir insan olması gerekir . sahtekar ve düzenbazların kürdü lazı gürcüsü olmaz . Mesela Türkiye ' yi yöneten insanların , kendilerinde bıkmayı gerektirecek birçok niteliğe sahip oldukları bir gerçektir . bu başlık aslında akp den ve onun yaltakçılarından bıkmak olarak düzenlenmeliydi .
kaldırım kenarı parasız otoparktan para alan kürde kızdıktan sonra, malatya iskenderun tunceli van dolaylarından geçen bir gazze duvarı hayal edip tüm kürtleri onun ötesine tehcir edecek kadar bıkkınlık dolu bi aşkla bu vatana bağlı bir bireyin; kan, gözyaşı, şehit ve pkk renkli gözyaşıyla yoğrulmuş öf be ve belki de küfür ve katliam dolu hissi.
(bkz: imagine)
(bkz: babylon)
evet bıktık.
bıkılan bir şey var hatta çok şey var.

benim gibi düşünmeyen, benim gibi olmayan, hatta daha da ileri götürüp aynı toprağı paylaştığın sırf farklı ırktan olduğu için, aralarında sütü bozuklar çıktığından dolayı hepsini aynı kefeye koymandan bıktık. sen ve senin gibilerden bıktık.

sorunların çözülmesine yardım etmediğin gibi bir de köstek olmandan bıktık.
(bkz: kürtlerden bikmak)
(bkz: alevilerden bikmak)
(bkz: yahudilerden bikmak)
(bkz: ermenilerden bikmak)

su güzel ülkemde o kadar cok bikilacak insan var ki, hepsini gruplara bölesim geliyor. söyle bir ayiralim, bölelim insanlari da kategorize edelim de agiz tadiyla bikalim. ben de biktim fasist demekten. (bkz: fasistlerden bikmak) su lafi söyleyene anca sus da adam sansinlar denir baska da bisi denmez.
Milliyetçi tembellerin götlerini parmaklamaları ile son bulacak olan can sıkıntısı halidir .
(bkz: kafa siken faşist zırvaları)
(bkz: ya kabullen ya)
delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış
kütlerin hakkını savunuyoruz deyip "pkk'ya terör örgütü diyemeyen" ve özerklik isteyip bölücülük mesajları atanları görünce,
sınırötesi operasyon için dağa çıkıp canlı kalkan olanları görünce,
mitinglerde apo denen varlığın posterini açıp özgürlük nidaları atanları görünce,

aklı başında her insanın bıkmasına neden veren insanlardır.
faşistlikse faşistlik. zaten "ne mutlu türk'üm diyene" sözünü sarfedenleri bile faşist görenler olduktan sonra böyle düşünenlere de faşist diyen varlıkların olması pek doğal.
siyasal zeminde ülkenin bölünmesine meşru bir zemin hazırlayan söylem. asıl bıkılması gerekenler insanın insan üzerindeki baskısı, zulmü ve sömürüsüdür. yani sömürücü sınıfların kendisidir.

(bkz: faşistlerden bıkmak)

(bkz: sermaye diktatörlüğünden gına gelmesi)
hatalı bir genellemedir. "hrant dink suikastı, italyan sanatçının öldürülmesi, rahip cinayeti, vs. olaylarını türk milletine yükleyemezsiniz" diye dolaşanlar bu genellemeyle ne kadar cahilce davrandıklarını kanıtlarlar sadece. kürt arkadaşlarım var, hiçbirinden bıkmıyorum. hatta biriyle beraberdim bugün, gayet de keyifliydi. *
"tohumdan ve topraktan korkuyorlar.
akan sudan ve hatırlamaktan korkuyorlar.
sımsıkı bir elmayı di$ler gibi gülmekten korkuyorlar.
yağmurda çırılçıplak ağlamaktan korkuyorlar.
umuttan korkuyorlar robeson, umuttan." *
kendi ırkı çok matahmış gibi başka ırklara bok atmayı marifet sanan bünyelerin sarfettiği üzücü söz.
ayar manyağına dönmüş kişinin söylemidir.

(bkz: suyu yoğurdu getirin aradığımız hıyarı bulduk)
ekşi sözlükte vuku bulmuş bir olay geldi aklıma. eğer o çocuk burda da yazar olsaydı ananizi sikti orospu cocuklari der olaydan sıyrılırdı. ama biz böyle yapmıyoruz içimize atıyoruz.

tanım olarak: hoş olmayan bir serzeniş.
bal yiyenin baldan bıkması. kurtuluş savaşı sırasında kendi devletlerini kurmak için savaştılar, bugün minnettarız. onlar ise hala devam ediyorlar savaşlarına. görüyoruz meydanlarda.

her tarafta kürt var, köyden şehire, çağa uygun bir işgal içindeler , çünkü özgürlük var. sağda kürt var, solda kürt var. kürtleri bıraksan, "kürdofil", kürt'ten fazla. "kralcılar, kraldan çok." kürt olup da vatansever olanlara sözümüz yok. ama "inadına kürdo" diyenleri gördükçe, gelecekten umutsuzuz. ama minnettarız, onlar olmasaydı, türkmenler için üzülmeyecektik. rahat olacaklardı çünkü.

bu gidişle, "türkiye" ismi bile rahatsız edebilir birilerini. türklerden bıkanlar, şimdiden bütün türklere "faşik" demeye başladılar bile.

301 de kalkıyor, yaşasın!
genelleme olduğu iddia edilen söz. *

şahsen duruma ben şöyle genel bir örnek ile yaklaşayım. yenibosna-şirinevler...
şimdi şirinevlerin ve yenibosnanın istanbul içerisindeki ne boktan semtler oldugunu, yine bu sözlügün bu söze ayar veren yazarlarından görebilirsiniz...
peki nedir bu yenibosna ve şirinevleri bu kadar bok eden?

-topografyası mı?
-iklimi mi?
-yanından boklu bir dere mi geçiyor?
-sanayi atıkları burada mı birikiyor?

ben cevaplayım yoo hiç biri değil. yenibosna ve şirinevleri bu kadar bok eden, o semtlerde oturan insanlar. şimdi insanlar açısından inceleyelim yenibosna ve şirinevleri... göze ilk çarpan gerçek bu iki semtin istanbulun en yoğun kürt populasyonuna sahip olan semtleri olduğu...

ve şahsi bir örnek ile yaklaşayım konuya;

arabanızla bir kavşağı dönmek için kırmızı ışıkta beklersiniz ve o ışık yeni sarıya dönmüştür, ağır ağır hareket etmek istersiniz ki 3 şeritli bir döner kavşağın en sol şeridindesiniz ve sinyaliniz vs. hepsi yanmaktadır, gayet kurallara sadık olarak hareket etmeye çalışırsınız ve tam bu sırada gayri ihtihari olarak ki aslında ihtiyac duymamanıza karşın u dönüşü alacak olan araç var mı diye dikizlerinizi kontrol edersiniz ve sağınızdan çok sert bir dönüş almış arkanıza girmeye çalışan bir araç görürsünüz, napıyor bu dersiniz ama artık hareket etmeye çalışmayı bırakıp hareket etmeye başlamışsınızdır, zaten bunlar anlık olaylardır ve birden o anlam veremediğiniz dönüşü alan araç sağınızdan girip sert bir kornaya basar; hala anlam veremezsiniz ne olduguna ve " ne oluyor lan" diye elinizi kaldırırsınız, ve o aracın sahibi önünüze kırar, aracından iner, 1,60 boyuna cüssesine bakmadan sizin arabanızın kapısını açıp, çarpık türkçesiyle size hakaret eder ki siz donmuş kalmışsınızdır, aptallaşırsınız, lan ne oluyor? benim arabamda? üstelik arabanızda 2 kızarkadaşınız * vardır... çok şükür ki olay şiddete dökülmez ki beni korkutan o sırada bir darbe alsam büyük ihtimal şaşkınlıgımı üzerimden atıcaktım ve yol ortasında birbirimize giricektik o arkadaşla, ondan sonrasını Allah bilir... *
bu tip örneklerle etrafınıza bakarsınız tabiki, bu memleketin en büyük problemlerinin kaynağı olan bir teror orgutune bakarsınız ki savunduklarını söyledikleri ırkın yüzde 70nden destek görmeyen bir teror orgutu... dogal olarak ulan hay şerinize lanet dersiniz...

şimdi gelelim dipnot1'e; genelleme genelleme türküsü söylenmiş gidiyor, peki tüm genellemeler içseslerin söylemi değil midir? ne denseydi yani, şahsi olarak kürtlerden bıkmak anlamında bir başlık açılsaydı... benim de içinde bulundugum bu belki de şahsi olarak bıkmış durumdayım ki olamaz mı yani?

üstelik bizim yakındıgımız olaylar, kendi insanlarımızın davranışları tamam kürtler bizim insanımız evet senin kürtarkadaşların var benim daha da çok var onların yaptıkları belki gözümüzün önünde olmayabilir. çünkü senin ve benim arkadaşım olmuş iseler belli bir takım kıstasları tutturmuş insanlar demektir o, yani bu da başka bir olayı gözönüne seriyor, kişisel eğitim. ve eğitimin ırkı yok, türk'de olsa bıktırıyor kendinden eğitimsiz insan, kürtte olsa... ve bu memleketin kürt kesiminin büyük çoğunluğu da eğitimsiz, ve onların eğitimsizliğini giderecek olan sosyo-politik olaylar maalesef olay anında bizlerin pek de umurunda olmuyor. o olayı yaşarken adam benim arabanın kapısını açmış bana küfreder iken ben, bir kızarkadaşa laf atarken o kızarkadaş, yenibosnada vs. hırsızlıga ugrayan vatandaş o sırada ya bunlar eğitimsiz vs. diye bakmıyor olaya, "ulan Allah belanızı versin lanet olsun size" diyor... ve temel psikoloji eğitimi aldıysanız bu tip şeyler önyargıyı oluşturuyor...

ben bu memleketin eğitimsiz-kaba insanından bıktım, türk de olsa kürt de olsa bıktım, insanlardan bıktım, olamaz mı?

Not: Maşallah Polat Alemdar'lar hep burada, entryi yazalı 20 saniye olmadan 2 tane eksi vermişler, naptınız ya ne arada okudunuz? Ya da ilk cümleye bakıp eksiyi bastınız dimi, çakal hümanistler sizi, ben ırkçıyım dimi? entry'i bir oku be arkadaşım! Kendinden birşeyler buluyorsan o bana yeter, sonre eksini yine bas...

Oku, oku, oku, oku, oku, oku, oku....
ırkçılığın nasıl da dangalakça bir şey olduğunu bir kez daha gözler önüne seren bıkma şeysi. akıl diyorum fikir diyorum müsadenizle. Ayrıca:

(bkz: ırkçılardan bıkmak)
(bkz: aptallardan bıkmak)
emperyalizmin oyununa gelmektir. salam gibi dilimlenmek ve kolay lokma olmak, birilerinin bir yerlerde ellerini ovuşturmasına fırsat vermektir.
'kürtlerden bıkmak' ' her kürt potansiyel pkk'lıdır' tarzında gülünüp geçilmesi gereken faşist kusmuklarını bi kenara bırakalım da, benim asıl garibime giden, sözde kürtleri savunduğunu sanan arkdaşların "hepsi bölücü değil, iyileri de var" tarzında ki söylemleri.
"hepsi bölücü değil, iyileri de var" söylemiyle, dahi anlamındaki de'nin gizli dışlayıcılığı devreye sokulur. buradaki "de", kürtlerin karakteristiğinin "bölücülük" olduğunu ima etmekte, diğer yandan da araya serpiştirilmiş "iyi olanlar"ın var olduğunu söylemektedir. peki "bölücü" olan kürtler doğuştan mı böyle olmuştur? amerikan ajanları tarafından kandırılmış mıdır? bunun altında yatan nedenler anlaşılmaya çalışılacağına, bir yandan "kardeşlik"ten dem vurulup bir yandan da elma, armudun iyisi seçilir gibi "iyi kürt" seçiliyor. bunun kardeşlikle bağdaşan bir tarafı mı var allasen ?
bir türk olarak siz yurt dışında yaşasanız, ortada "ya öyle demeyin, iyi türkler de var" diye bir söz dolaşsa ne hissederdiniz?

çuvaldız arkadaşım çuvaldız...