bugün

kardeşlik demokrasi ve barış kelimeleriyle taban tabana zıt bir yaklaşımdır.

(bkz: türklerin kürt insanını kazanmaya çalışmaması/#15280938)önce bunu okuyalım çünkü merak ediyorum mersinliler kürtlere ne zarar vermiş ne kötülük etmiş de evlerinden yurtlarından etmeye çalışıyorsunuz onları?

şimdi avrupada örgüt üyesi olduğu söylenen bir kadın öldürülüyor ve memelketi diye mersine cenazesi getiriliyor???? hani sizi bilmem de benim ailem de babanın dedenin yanına yamacına gömülür insan köyüne gömülür bu kadın niye mersine gömülüyor? hala bana sevi kardeşilik demeyin nedir bu mersin aşkı sevgili kürtler delikanlı gibi söylesenize? mersini bir kürt şehri yapmaya çalışıyoruz bunu da sırtımızı ab ülkelerine dayayıp demokrasi adı altında pkk desteğiyle şiddet kullanarak yapıyoruz desenize korkak mısınız siz ?

sorduğum sorulara cevap alamıyorum ;demek ki yavşaksınız!!!!!
toprağına sahip çıkamayan mersin insanın hiç mi suçu yoktur...
bananeci insanların başına gelecek kıyametlerden biri.

siz sahip çıkmaz, kendinizi alemlere vurursanız olacağı buydu. limonlu'ya, mezitli'ye, kapızlı'ya daha da kötüsü kızkalesine yazık oldu lan.
öncelikle belirteyim, mersin'in yerlisiyim.

adına yavşaklık mı dersiniz, başka bir şey mi dersiniz bilemem ama böyle bir durum vardır evet. üniversite okumak için başka bir şehire geldiğimde gözlemledim bunu. adama soruyorum nerelisin diye, mersinliyim diyor. değilsin abiciğim belli işte. hangi yaylasından sorusunu sorunca da cevap genellikle, ya ben mersin doğumluyum ama baba tarafından diyarbakırlı/mardinli/şırnaklıyım vs oluyor. toprağımıza sahip çıkalım haklısınız da, vurup kırıp dökerek olmaz ki bu işler. sonra da faşik bu türkler bizi eziyorlar edebiyatına döküyorlar işi. işler karışık usta, çok karışık. tek istediğim mersin'in eskisi gibi huzurlu bir yer olması. ama kürtle, ama kürtsüz. sadece bunu istiyorum fazlasını değil.
(bkz: kurdali)
(bkz: mersin)
(bkz: kaya mutlu)
pişman olacakları istektir. adamı o gökdelenin üzerine oturturlar .
as olan mersinlilerin birazda göç etmesiyle olan durumdur. sahip çıkmalı memleketine. evet.
püfff sokaklarda ellerinde bilhassa bileklerinin baş parmak ile bilek arasındaki bölgelerinde gül ve akrep dövmeleri ile salınanan tippoların biz mersin yerlileri ile hemşehri olduklarını iddia etmesi bence de yavşaklıktır.

kendi adıma bunlardan sakız dahi almıyorum.
biraz da mersinlilerin suçudur. çok fazla göç ediyorlar mersin'in yerlileri. pkkcılara kalsa onlar trabzonu bile sahiplenir lakin paçaları yemiyor hatta yerleşemiyorlar karadeniz sahillerine.

not: lakin çingenler sağolsun bunların canına okuyorlarmış bazı yerlerde. bu arada akdeniz belediyesi pkkcıların elindedir, eğer bu belediye tekrar kazanılırsa pkkcılar hak iddia edemez.
bunun vatanla alakası ne lan yarraklar! Ben daha dün gelmişim istanbul'a çıkıp '' istanbulluyum '' mu diyorum?

Yok vatan bizim, eşitlik cart curt hep aynı şeyler. Her bokun altına hebelehübele vatan ikimizin de. Ulan bunu mersinin yerlisi söylüyor, sevmek zorunda da değil. Adam tipini beğenmez sevmez arkadaş. He istemiyorum onları da diyemez. Ama oranın yerlisi gibi davranamaz da!
mersin bizim olacak türkler burdan gidecek zihniyetindeki hümanist solcu emekçi sevgi pıtırcığı kürt kardeşlerimizin düşünce yapısıdır.
paranoyadir. kurtlerin mersini sahiplendigi felan yok, kicinizdan uydurmayin. tabi mersinde giderek artan bir kürt nufusu oldugu ve artik her yerinde kürtçe konusuldugundan dolayi "hazımsızlıklarını" bu sekilde gidermeye calisiyorlar. ama yapacak birsey yok malesef, bi 5-6 yila kadar mersinde azinlik olan taraf yer degistirecek.
mersin'den taşınma sebebimizdir. yemin ederim kan davası çıkacağıdı.
mersin kürtlerin suya açılma politikasının parçasıdır.
don külot atlet 3lüsü ile süs havuzlarından kurtulup gerçek denizlere inme çabasıdır.
yerli mersin halkı şehrine, şehrimize sahip çıkmalıdır.
kastedilen yavşaklık mersinde kürt kökenli vatandaş sayısının gün geçtikçe artmasıdır sanıyorum. ama ekmek yediğiniz yer memleketiniz olur dostlar, babanızın soyu yaylalara dayanmasa bile bir şehri sahiplenebilirsiniz. ilgimi çeken bir şey okumuştum: ''bir şehrin toprağının altında ölüleriniz yatıyorsa, orası sizin memleketinizdir.'' durum böyleyken mersini memleketleri olarak görmeleri tuhaf gelmemeli. istediğiniz sanırım ''biz burada ekmek yiyoruz, burada yaşıyoruz ama merak etme kardeş ben buraya memleketim diyemem, haddim değil'' demeleri. ama onlar da bu ülkenin vatandaşları ve insanlar vatanlarını sahiplenirler.

elinizden almaya kalkarlarsa o zaman celallenin.
bir "cenazenin mersin'e gömülmesine karşı çıkma yavşaklığı"ndan daha kötü bir yavşaklık değildir. amına kodumun salağı kadının ailesi mersin'de yaşıyorsa tabii mersin'e gömecekler. trabzon'a mı gömsünler?
biraz da yerlilerinden kaynaklanan durumdur. mersin halkı hemen tepki veren bir yapıya sahip değildir malasef. böyle çok sıkışacak, bunalacak da lütfedip bir tepki verecek o zamana kadar da tabi doğudan gelen ne kadar insan varsa gelip yerleşiyor, sahipleniyor. bu tabi sadece merkez için geçerli yoksa bilen bilir ilçelerde böyle bir durum söz konusu değildir.
mersin eskinde de sik gibiydi $imdi de sik gibi. sadece biraz daha toparlanmı$tır olimpiyatlar neticesinde. nedir yani bu herbi $eyi kürtlerden bilme merakı. ırkçılığına sokayım bayan.
mersindeki türkler malesef siki tutmuştur.
(bkz: mersin ki bir zamanlar mhp nin kalesi)
Milletvekili cikardiklari dusunuldugunde gayet dogal bir yavsaklik. Sen adami ya korucu olacaksin ya da burdan gideceksin ikileminde birak, oldure oldure zorla goc ettir, ondan sonra mersin, adana ve istanbul kürt kayniyor de.

Sizin adamlara yaptiginiz 100 yillik yavsakligin yaninda onlarinki hic kalir.
mikroptan arındırılınca, ortadan kalkacak yavaşaklıktır.
mersinliyim dediğimiz zaman kürt müsün? sorusuyla karşılaşmamıza sebep olan sahiplenmedir.
kişisel olarak kürtlerle bir alıp veremediğim yok, lakin yerliden çok göç eden kürt gördükçe ve aflarına sığınarak güzelim memleketin ağzına sıçtıklarını gördükçe sinirlenmiyor değilim.
yaşayacaksanız da insan gibi yaşayın, parkları kirletmeyin, zaten normalde de göt kadar olan minibüse 73 çocukla binip bağırışmayın.