bugün

bugüne kadar atlanan bir slogan. türk ve kürt kardeş değildir. bu demek değil ki aralarında bir sorun çıksın, birbirini öldürsün. iki ayrı kültür, iki ayrı millet... birlikte yaşamış olmaları kardeş olduklarına anlamına gelmez.

ya ben misal türküm ve kürtleri kardeş olarak görmüyorum. onların varlığından ya da onlarla olan ilişkilerimden bir gocunmam yok ama kardeş nedir ya? kamyoncu edebiyatı ile mi yürüyecek bu işler. hepimiz insanız, bu bir klişe... ama kardeş değiliz.
fikirlere göre değişir bunu herkes özgür düşüncesini ortaya koyar fakat tarihin biraz daha araştırılıp bu duruma nasıl gelindiğine bakılmalıdır son 50-60 yıla kadar yanımızda duran millet şimdi neden bize karşı bu tutumu sergilemekte düşünülmelidir.
kardeş olmuş olmak çok önemli dğeildir. ne yani israil ile filistinlilerin kardeş olduğu daha gerçek mesela. ishakın çocukları ile ismailin çocukları değil mi bu adamlar?. babaları hz ibrahim değil mi? e değişen ne peki? kardeş olmak yetmez düşman olunmadığı sürece herşey bir şekilde yürür. mesele kimin ne kadar düşman olduğu.
yerinde bir tespittir. çünkü az da olsa kardeşler birbirine benzer ama bunlar benzemiyor azizim.
kürt türk eşittir diyebilmek daha doğrudur. zaten müslümanlar kardeştir denmiş. o bir gerçek. ama kürtleri oyalamak için kardeş ayağı pek hoş değil.
Türklerle kardeş olmaları imkansız o medeniyet yoksulu çapulcuların.
(bkz: sadece arkadaşız)
http://m.youtube.com/watch?v=hTlrSYbCbHE
Kardeşlik kavramı illa aynı anadan doğmayı gerektirmez.
müslümanlar kardeştir kürt ne amk.
müminler kardeştirler sözü doğrudur.
güneydoğu daki 10 insandan 7 si bdp ye oy veriyorsa benim öyle kardeşim yok olamaz. lan bilgi fikir cahilleri açın bi araştırın, cumhuriyet kurulurken musul u kim yüzünden kaybetmişiz, aa şey ama hepsi bir değil diyenin de ağzına sicayim.
pkk yardakçısı hiç bir canlı kardeşim falan olamaz.
Hiçbir zamanda olmayacaktır.
Ne cürretle Bunu söyleyebilirsin !.

Çok bilmiş yunan hayranı yazar beyanı.
Bazen kan kardeş değil de can kardeş olur ya.
Oldu mu oluyor işte.
mk sanki Göktürkler zamanında yaşıyoruz. bu coğrafyada yaşayıp %100 türk yada kürt olan birisi yok olamaz da zaten. eğer t.c kimliğin varsa Türksün yoksa değilsin. ben kürdüm ben lazım demek bölücülüktür. genetiğinde Kürtlük vardır ancak ideolojik olarak türksündür.
Kardeşlik hukukunu bilmeyenlerin önermesi. Bazen keşke kardeş olmasalardı diyorum, sonra bakıyorum yaşanmışlıklara, aynı şeye ağlayıp aynı şeye gülmelere, bir utanç ağrısına tutuluyorum. Türk kürt kardeştir, hem de etine tırnağına kadar, köküne kökenine kadar.

- sayın el ojala, eeee?

E'si, kardeşlik hukuku kavga ve çekişmeden, patırdı ve gürültüden, kan ve irinden müteşekkil. Dönün bakın kardeşliğin tarihine, orada kanlı bir tarih göreceksiniz. Anadolu nazarıyla baz alındığında iki kardeşin biri muhakkak ağabey'dir. Abiler bilir, abiler güçlüdür, abiler büyük ve iridir. Anadolu'dan öte de dediğim gibi, kardeş de olsan ya habil'sin ya kabil... Tarafını seç ve sev.

Ülkenin 3. etnisitesindenim. Üst kimliğim türk. Kalbimin yarısı siyahi ve çingene, nar mevsiminde ermeni, yehova anılınca yahudi, dünya'nın tüm yetimlerine tabi ve Dost meclislerinde siverekliyim.
adam nerede yaşıyorsa %100 Türk yok demiş. %100 Türklere yörük ve manav diyoruz. Gel Anadoluya her yerde rastlarsın.

Neyse gençler ırkçılık yapmayın yine de siz.
Bu slogan maalesef terörist örgüt pkk nın işine yarar. Yada siyaset değil bölücülük yapan hdp nin. aslında bu anadolu coğrafyasında bu devletin çatısı altında huzurla yaşamaya çalışan her milletin huzurunu birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan fitnebaz dış mihrakların ekmeğine yağ sürer. Ne avrupa ne amerika bu topraklarda huzur birlik ve selamet istemiyorken bölücü etniklerin yüzüne gülen onları kışkırtan sırtını sıvazlayanlar, zannetmeyinki kürt ermeni rum v.b. dostu. ışid ilk kurulduğunda ilk yaptığı iş ezidileri doğramak oldu. Güneydoğuda pkk faaliyet göstermeye başladığından beri türk kürt ayırdetmeden kan döktüyse iyi bilin ki kürdistan fikrine hizmet eden siyonizmin en büyük kini kürtlere. Zira tarihten gelen kuyruk acıları var. ikiye bölünen yahudi devletini ortadan kaldıranlardan ilki asur ikincisi babil. Türk ve kürt bu coğrafyada taa o zamandan (mö 750) beri varsa o halde birileri kürtleri türklere karşı kışkırtıp kürdistan hayaliyle ateşliyorsa o muhakkak yahudidir ki böylece asur ve babili oluşturan etnik unsurlar olan türk ve kürdün ikisinden de intikam alacak demektir. Bu plan, bu tezgah tam 2500 yıllık bir hınç. Bu plan Elbetteki ingiliz küfrünün himayesinde olacak. Ortadoğuda türk kürt huzur içinde yaşarsa bu esas kimin işine gelmez? Tabiki ingilizin. işte o yüzden ingiliz siyona imkan sunar ve ortadoğuyu karıştırır. Zira dünyanın merkezine hakim olan tüm dünyayı yönetir.

Esas kavga türkle ingilizin arasında cereyan eder 200 yıldan beri. Kürdü safdışı bırakmak lazım ki türkün gücü kırılsın. Birlik olmayınca ingiliz istediği gibi at oynatsın. Biz boşuna mı diyoruz kraliçe geberse de rahat etsek diye..

http://m.mynet.com/cevapl...arafindan-yikildi/6503580
mezapotamya'nın katırlarıyla kardeş olmak istemezdi türk sanıyorum. maalesef kardeşiz. elin macarı diyeceğim de el değil hun, slavlarla yoğurulurken biz, yazık bize.