bugün

şöyle bir şeydir.

http://i.imgur.com/js4T2.jpg
Doğur doğur sokağa sal 5 yaşındaki çocuğun sırtına boya sandığını vur çalıştır. Akşam geldi mi gitti mi ilgilenme. Bu kadar basittir.
saldim cayira mevlam kayira.
yap 10 tane 3 tanesini dağa gönder 7 tanesini de genelde lokantalara fast food tarzı yerlere falan sok ki yemege de para verme sabah kahvaltısını orada yapsın oglen aksam orada tıkınsın . aldıkları tüm parayı kuruşu kuruşuna sana saysınlar sende git pavyonda parayı göm araba al çocuklarını bindirmeyecegin . bu mudur ? budur .
esseklerin aslinda ne kadar güzel hayvanlar oldugu anlatilir,gerisi malum.
bi kürt kolay yetismiyor.
Dün akşam bir düğüne katıldım akşam çok geç vakitte dönme durumum oldu ve metroyu kullandım. 35 yaşlarında iki çift bindi ve benim olduğum kısma oturdular. iki çocukları var kız olan 10-11 yaşlarında erkek olan 8-9 yaşlarında. Anne ve babanın eşgali ofsayt bildiğin kobane styla çocuklar masum tabi. Gece 11 olmasına rağmen ufak kız güneş gözlüğü takmış birde kafasında böyle hem taç hem şapka gibi bir şey var. Erkek olanın elindeyse hiç şaşırmayacağınız ak47 sağa sola bırrr bırrr ateş ediyor. 5 yıl sonra tam bir apaçi yani. Annesi yapma ses çıkıyor diyecek oldu babası "bırah yow oynasin" dedi. Arada sırada çocuğun ak47 ye ayağını kaldırıp hafifçe vuruyor baba şaka yapıyor güya yani. Kızın taç-şapka kombinasyonunu çekip çıkardı zorla kız hık mık demeye kalmadı tokat yedi. Tabi rahatsız oldum ama karışmakta istemedim herif tam bir öküzlük abidesi peşmerge amk! Laf anlayacak tipten değil ki aynı yetiştirirken uyguladığı yöntemler gibi yetişmiş kendiside. Çocuğa öyle vurma yazık hele toplum içinde asla yapma embesil ezik yaparsın çocuğu desen "ebmesil nedir yow kufir mi edisen" diyecek.

Neyse işte kalktım yerimden daha fazla asabım bozulmasın diye. Geçtim daha uzak bi yere oturdum.

Lütfen şu tipleri kısırlaştırın amına koyayım! Katil yetiştiriyorlar çünkü. Fayda sıfır zarar maksimum!
bizim komşunun karısı da doğu tarafından geldi yakın zamanda anne oldu ve şu manzara hiç aklımdan çıkmaz; bir ikindi vakti hava soğukken çocuğuna balkonda soğuk suyla banyo yaptırıyordu yani baya bildiğin çeşmeye hortumu takmış araba yıkar gibi çocuğun üzerine tayzikli soğuk suyu fışkırtıyordu. çocuğun nasıl ağladığı daha gitmez gözümün önünden.
iğreniyorum senin gibi insanlardan ya.

Edit: metro anısını anlatan faşiste.
kendisi gibi problemli bir nesil yetiştiren ebeveynlik.

ağaç yaşken eğilir.

malesef hayattaki travmalar çocukluktan başlıyor, sakat benlik ve kişilik küçük yaşlarda oluşmaya başlıyor, ileride bu sakat temel üzerinde inşa edilen hayat sorunlu oluyor.sadece kürtler için değil, sorunlu insan ve ailelerin yetiştirdiği nesiller için geçerli.ancak bu olay doğuda daha fazla.
Föşük föşşük diye zırlayan piçleri yetiştiren ebeveynlerdir.

Ben bu kürtleri harbiden anlamıyorum. Şu sorulara cevap arıyorum.

-Ulan, yediğiniz boku size anlatınca niye foşşik oluyoruz keko?
-Savunamayacağınızı bildiğiniz bir boku konuşurken, neden "eme hir irktin çikiyür beyle şiylir" moduna geçiyorsun lan keko?
-En ufak bir konuda "yiyosa gel bunu diyarbakırda söyle" derken hümanist oluyorsun da, batıda hedepeye bişey denince "oho do foşşüklör" diyebiliyorsun? Bu da hümanizm değil mi keko?
-sen kendi neslinin geleceğinden ne bekliyorsun? Şimdiki kğrt çocukları ve gençleri ne gibi bir gelecek verecek size? Bonzaici, kaçakçı, hırsız gençliği yetiştiren kürt ebeveynler değil mi kekotella?

Edit: gene cevap vermeden eksiye basmış sinsi piç. Belli, burdasın. Leş kokundan anlaşılıyor. Cevap vermemenden de soruların cevapları görülüyor. Niteliksiz piç.
Ülkedeki tüm vahşetin %85 inde yer alıp "amma her aileden her milletten çıkıyor" diyebilmektir Kürt ebeveynliği. Tabi 10 çocuk olunca ne poh yediği ile ilgilenmiyorlar. Evden boğaz eksilsin nasıl eksilirse eksilsin! Vahşet bir Kürt geleneğidir genetiktir.
10 çocuk çarpı 40 milyon yevmiye ikinci karıyı alır bi on çocuk daha yapar şeyimin sevdasını sürerim tarzıdır.
(bkz: Yap sal devret)
geçen bir iş icabı görüştüğüm yaşlı bir kürde "kaç çocuk var" dedim "4" dedi.

bende şaşırdım tabi "iyi sizde çok çocuk yokmuş 4 o kadarda fazla değilmiş" dedim. hemen cevap geldi tabi "yok öyle değil aslında 10 tane vardır ancak 6 kız var onları saymayız biz sonuçta 1'i hariç hepsi gitmiş başka nüfusa geçmiş"... kızları evlattan saymıyorlar yani.

tabi işe alınmadı. Bu kadar işçi varken kürdü işe alacak değiliz.
adım 1: doğur.
adım 2: sokağa sal.

tebrikler, artık siz de doğulu bir ebeveynsiniz.
'borış' ve 'dömokraasi' bilinciyle çocuk yetiştirmektir.
görsel
Doğur sal sokağa ilgilenme ne bok olursa olsun...