bugün

yüzyıllardır türklerin, iranlıların ve arapların arasında 2. sınıf bireyler olarak yaşayan kürtlerin elbet devlet kuracağına inanıyoruz ve bu fikri de yıllardır destekliyoruz.
çünkü kürtleri sevmiyor ve onlarla bir arada yaşamak, birikimlerimizi artık paylaşmak istemiyoruz.

bu yüzden umuyorum ki bağımsız bir kürdistanın kurulması çok yakındır. hatta kendilerine kolaylık olsun diye kürdistan'ın kurulumunun işlem basamaklarını da fikir olarak kendilerine sunduk;
(bkz: kürdistan/@protest sanayici)

şimdi bu arkadaşlar devlet kurdukları gün, kürtler için sonun başlangıcı, sefaletin ilk adımlarının atıldığı gün olacaktır.

birincil olarak yeni kurulan kürt devleti halka hizmet götürmek zorunda olacak. yol yapacak, hastane, okul yapacak, baraj yapacak. bunları yapabilmesi için de para ve teknoloji gerekecek.
tamam kürtler duvar örebilir, sıva-boya yapabilir ama işin mühendislik kısmında başkalarından yardım almak zorundalar.
zaten mühendislik ve kürt kelimeleri yan yana hiçbir yerde kullanılmıyor.

sonra akıllı bir mali sistem gerekmekte. bankacılık, serbest piyasa ekonomisi vesaire.
ha bir de işin sosyal güvenlik boyutu var.
sigortası, bağkuru, emekli sandığı var.

primler yatacak, emekli maaşları yatacak, devlet vatandaşa ilaç vs temin edecek.

sizce kürtler böyle bir sistem kurabilir mi?

peki ya ordu?
hava ve kara harp okullarında kürt subay adaylarını kim eğitecek? peşmergeler mi?

polis teşkilatı olsun, orman teşkilatı olsun bunlar hep meşakkatli şeyler.

her koyuna bir küpe takmak lazım, bunun için de tarım ve hayvancılık bakanlığı falan lazım. kara düzen olmaz öyle.

evet.
bunlar hep zor şeyler. ama kürtler eminim bunların üstesinden gelirler.

ha yok bunlar zor şeyler ise, akıllı olsunlar ve otursunlar kıçlarının üstüne.
hiç güleceğim yoktu.
(bkz: kürt sen devlet kurma bokunu çıkarıyorsun)
Kürdistan devleti'nin devamlılığı en fazla 7 saniye sürer.

(bkz: en uzun rüya 7 saniyedir)
eski tarz bir devlet olacaktır. göçebe yaşam tarzını benimseyen, nerde beleş oraya yerleş felsefesini benimseyen bir devlet. yani elektriğe gerek yok, su için nehir kenarları vb. kamp kurarlar.

aslında bıraksak şunları devlet kursalar kendi kendilerini yiyecekler daha dakka bir gol bir iken. yakında seyredip seyredip gülmeyi arzuladığım durum.

zaten çoğu akrabalarına kayıyor. epeyi ensest bir devlet olurlar.
Türkiyeyle birleşmek için yeniden türkiyede terör çıkarırlar.
Kurulduğu gün apartmandaki ilk kürdü indiririm.
lütfen " ırkçı , faşist " başlıklar açmayalım . ben şahsen kürtüm ama türkiye cumhuriyeti (T . C) bayrağı altında yaşayan kürt milletiyiz .
Ulke bolunecektir. Bize emanet bir ulkeye bile sahip cikamamis olacacagiz.
bekleyip göreceğimiz oluşumlar.
eskiden olsa kızardım böyle başlıklara ama artık kızmıyorum. adamlara yıllardır kürt-türk kardeşliğini empoze etmeye çalışıyorlar ayıp.
hangi kardeşlik. kurtuluş savaşı esnasında ve sonrasında sürekli isyan eden bir halk ile neyin kardeşliği. yıl olmuş 2014 hala kürt isyanı ve yitip giden türk gençliği. kurun arkadaşım kürdistan'ı herkes yoluna baksın. yıllardır türk milleti'nin sırtında taşıdığı kambur artık atılsın. kültürümüz farklı, adetlerimiz farklı, dünyamız farklı.
herkes yoluna.
beklenilip görülecek şeylerdir.
kürtler götündeki boku temizleyemezler nasıl devlet kuracaklar aq.
hiçbir şey iyi olmayacaktır. tabağında ki tavuğu parçalayıp yiyen insan tek lokmada ağzına sığdıramayacağı için parçalar ve öyle yer. bizim aklı evveller de ayrılıp küçük bir ülke kurunca orta doğunun en ballı arazilerinin kendilerine verileceğine inanıyor. günaydınlar olsun. eğer öyle bir şey olur da devlet diye tanımlanan bir şey kurulabilirse büyük şirketler adına amelelik yapmaktan öteye gitmeyeceksiniz. siz kimsiniz ? kamyondan bozma tankla bağımsız ve egemen ülke mi kuracaksınız. binlerce müslümanın başına azınlık esad ın aşiretini koyanlar sizinde tepenize 4 tane ermeni diker ömür boyu amelelik yaparsınız tam zamanlı. saddam ın elinden kaçıp buraya sığınanlar şimdi burayı beğenmiyor geri dönmek istiyor hatta ülkemizden toprak istiyor. sonra da onur şeref haysiyet kavramlarını kendilerine yakıştırıyorlar. nankör köpekler. gidinde ışid gibi bir örgüt gelip o devletçiğinizi 6 saatte duman etsin.
Batman'da bizzat bir kürtten duyduğum cümleyi iletmek istiyorum.

- Bak kardeşim şimdi kürdistan diye tutturuyolar ya yeminle kurulsun bi halt edemezler, yapamazlar. Neden diye soracaksın çünkü kendi aklıyla düşünen her kürt, türk milletinden Allah razı olsun diyor.
**Yapamazlaaarrrrrr onların kafalarında hedef haline getirdiler fütursuz bir şekilde o amaca ulaşmaya çalışıyolar.
vize istemezler umarim dedigim durumdur. henuz gap turu yapamadim.
daha ne olsun amk.
kürt: medeniyetten uzak kalmış insanın adıdır. kardesim olabilir kimse sana insan icinde yapılmayacak davranışlar sergilediğin için küfretmiyor ana avrat. böyle boş işlerle uğraşarak ülke gündemini oyaladığınız için, vatan millet ruhu kalmamış; her geçen gün boka saran ülkede 20 yaşlarında aslan gibi delikanlıları sözde vatan uğruna yaşamlarından ettiğiniz için ülkede, toplumda istenmiyorsunuz. adam akıllı yerinizde oturun devlet herkese imkanlarını sunuyor zaten ama siz arsız orospu çocukları (bütün kürtler değil) rahat durmuyorsunuz illa sıkı yönetim istiyorsunuz; ağzından kürdistan kelimesi çıkan adamı atacaksın hapse, pkk eylemine karışan çocuk büyük herkese vereceksin 5 yıl 10 yıl akıllanacaklar. ohooo ama nerde adamlar meclise bile girdi nerdeyse apoyu getirecekler.. herkesin bilinçlenmesi lazım yoksa 15-20 yıl sonrasını düşünemiyorum bile.
'hepimiz kardeşiz, bizi ayıramayacaklar, bakın bunlar işte hep amerikan oyunları biz çok anlıyoruz, biz çok bilinçliyiz, çok akıllıyız asla oyuna gelmeyeceğiz, zaten onlarında istedikleri sabrımızı taşırmak vs...'' gibi yavşak söylemlerin daha da artmasına yol açacak
Pkk ve hizbullah arasında kanlı çatışmalar başlayacaktır. Muhtemel rejimi liberal ve laisist olacak bir kürt devletini hizbullah asla istemez.