bugün

sagopa kajmer'in çıkaracağı solo albümünün ismi.
sagonun melankolinin dibine dibine vurmasını istediğimiz merakla beklenen albümü.
üstaddan 2008 başlarında beklediğim solo albümü...
sagopa'nın lirikleri sert tutacağını söylediği solo albümü.
hani bir bagdat, didaktik kitaplar, stilo falan gibi.
kısaca; kits
--spoiler--
Selam,
Sizlere biraz daha içiniz rahatlasın amacında solodan bahsedeyim. Herkesin beklediği gibi sert materyaller içinde olacak. Kiminiz Bağdat, Didaktik Kitaplar gibi şarkılar istemişsiniz.
kiminiz ritimler çok yavaşlamış, daha hızlı isteriz demişsiniz.
Herkesin düşüncesine saygım var ve herkesin fikrini kenara not ediyorum.
Solom için benim sizlere söyleyebileceğim, lirikler evrensel. Her şarkıyı yaşadıklarımdan harmanladım. Enstrümantaller çok yavaş albümün kıvamı 80-87 bpm arası. Yani tempo bir hayli düşük. Ama olsun ben sizler için tempoyu 2-3 şarkıda yüksek tutarım. O problem değildir .
Agır şarkı sözleri var albümde. Didaktik Kitaplar mantığı, Bağdat hissi var. Sizlere bir jest yapayım albümün neye benzeyeceğini, ne gibi bir şey olacağını tasavvur edin.
Albüm gazel-kaside-rubai tarzında. En azından bana verdiği tat bu. Aynı zamanda çok didaktik. insanin içine işlercesine ilerliyor. Askerlik dönemimi ve buraya kadar gelen zamanımı içeriyor.
Stil olarak en sade albümüm. Sadelikten kasıt; yormayan, kolay, dinlenilebilir. BPG tadında Romantizma anlaşılırlığında, yemede yanında yat dedirtecek türden. Tabii ki bunlar benim şahsi görüşlerim albümün sahibi olarak.
Sizlere beğeneceğinizin garantisini vermekten başka yapacak bir şeyim yok. Tabii ki albüm çıkar çıkmaz bu ne yahu ,ben hiç beğenmedim ,olmamış Sago bu ne, BPG daha güzeldi! .. Şeklinde yorumlar yapılacaktır. Ama sizlere şimdiden sunu belirtmek isterim, benim albümlerim düşüncelerinizi ileriye taşır, zamanla hazmedilir. Bunun tekrar altını çizmek istiyorum. Benden her zaman ayni tatları beklemeyin. Benden her zaman hissedebildiğiniz şeylerin aynisini hissedebilmeyi bekleyin. Küçük yerlere takılırsanız hem dinlemekten hem de albümlerimden soğursunuz.
Albümün tamamı bittiğinde sizlere ''hey çocuklar'' şeklinde haykırdığımı duyar gibi olacaksınız.
Sonuç olarak benim yeni albümüm çok yukarılarda bir yerlerde bana göre, hiçbir şey amaçlarım dahilinde değil bu albümde. Sadece ben ve bana benim için ben var albümde. Dinleyip içeriği kavradığınızda ise sen ve senin için sen oluveriyor.
--spoiler--
sagopa kajmer
gelene kadar sabırsızlıktan kist oluşturacak albüm.
2007 yılında bizlere zoraki dinlettiği kolera nın bedeli olarak bizlere sert sözlerle çıkışını bekleten albümdür.

(bgz:koleraya tahammülümüz sagodandır sagodan)
tamamlanmasına üç şarkı kalan albüm.
EDiT:iÇiNDE "iKi TANIK" ADLI BiR ŞARKI BULUNDURUYOR. ÇOK SAĞLAM KAYNAKTAN ALDIM.*
bir konserinde sago'nun "tamamiyle maneviyat dolu olacak!" dediği albüm.
ayrıca şuna benzer bir açıklaması var; "insanlar kullandığım kelimeleri anlasın diye daha turkce ve daha basit kelimeler seçicem." yani sade bir album olucak,bence farsça ve melankoli üzerine değilde dünya çilesi savaş falan ön planda olur.
sago'nun diğer albümlerin aksine, az sayıda şarkının olacağı; 13 şarkılık albüm.
--spoiler--

selam

kötü insanları tanıma senesi adlı albüm nihayet tamamlandı.şimdi rutin işlemlerin zamanı.biz bu işlemleri hallederken sizlerde televizyonda yeni video klibi seyredecek ve onunla şimdilik gönlünüzü rahatlatacaksınız.sizlere album bittikten sonraki görüşlerimi yazmak isterim.

öncelikle benden yeni bir stil beklemeyin.ben her zamanki adamım,her zamanki müzik,her zamanki lirikalite ve her zamanki durgunluk.albüm bana her zamanki hissi veriyor.amerikayı yeniden keşfedeceğime keşfettiklerimi geliştiriyorum .benim müziğim sıradanlıktan ibaret.şarkılarımın içindekiler hiç de sıradan değil.böylelikle hoş bir denge kuruyorum.seven daima sever sevmeyen yaklaşmasın diyelim.

albüm bana soracak olursanız güzel bir albüm,içime sinmiş bir albüm.müzikal açıdan her zamanki tarz var,lirikal açıdan çok karışık.herbiri kendi arasında anlam taşıyan dizelerden oluşuyor.bu sefer yazdıklarımı anlamanız daha da zor.yalnız anladıkça çok seveceksiniz.yabancı kelimelerden gayet uzak kalındı.arada bir karşınıza çıkacak olsa da bu çeşni sizin tadınızı bozmayacak emin olun.albümün içinde ona buna sataşma ,diss vs gibi saldırgan şeyler yok.fakat cümleleri analiz ederken şurda şuna burda buna gibi birçok yakıştırmalar olabilir.ben yine de baştan söyleyeyim albümde sataşma dalaşma yok.bazı insanlar akıllarında kurdukları senaryoları hayata geçirme pahasına öyle adice hikayeler yazıp ona buna dağıtıyorlar ki,kimileri de bu gibi şeylere inanıyorlar.çok yazık oluyor gerçekten.fitneci kaynıyor bu kazan,olma her yeme takılan sazan diyorum.

nihayetinde albüm gibi bir albüm.beni sevenler daha da sevecek sevmeyenler daha da sevmeyecek:)

10.yılımı kutlayanlara çok teşekkür ederim.yılbaşı günü benim 10.yılımdı.uzun bir zaman sayılmasa da hatrı sayılır bir 10 yıl.bu 10 yılın hatrına bugune kadar yaptığım en hoş şarkıları bir cd de toplayacağım.diğer mc lerle söylediğim feat şarkıları solo olarak 2.bölümleriyle yeniden düzenleyeceğim.böylelikle solopa kajmer olarak nefis bir albümle 10 seneyi yâd edeceğiz.ne mutlu.

hepinizi çok seviyorum.daha uzun bir yazı yazacağım elbet,amma şimdilik bu azla yetinin,bu gazla bekleyin:)

k.i.t.s albümünün sahibi ,hani bunun ilk sahibi:)

sevgilerimle

küheylan

--spoiler--
Track List:

1 - intro
2 - Ben Hüsrana Komşuyum.
3 - Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım.
4 - Düşersem yanarım.
5 - iki Tanık.
6 - Gölge Haramileri.
7 - Bir Çıkar Yolum Yok.
8 - Sahibinin Sesi.
9 - Beyaban.
10 - Sonumuz Yakın Mesafe.
11 - Gördüklerime inanmam Gerek.
12 - Vesselam.
13 - Tek başınalığın Yolcusu.
14 - Yakın ve Uzak.
15 - Düşenin Dostu Olmaz.
16 - Dessas.
17 - Kötü insanları Tanıma Senesi.
su anda tamamlanmıs.14 mart cuma gunu tum muzik marketlerde yerini alacak 2008 in en buyuk rap albumu.
sagopa kajmerin ilk 5000 albümde imzası bulunan çalışma.
çıkış tarihi 13 mart perşembe gününe alınmış albüm.
http://img507.imageshack.us/img507/4816/22gr4.png
(bkz: #3103433)
Sagopa Kajmer'in yeni çıkaracağı **Henüz albüm çıkmadan forum sitelerine topic i hazır, albüm çıkar çıkmaz da nete düşecek olan, belki de korsan sektörünün en bahtsız insanının tazecikten albümü.
an itibariyle mp3 sitelerine düşmüş albüm. tavsiyem gidin orjinalini alın.
beyaban isimli efsane olmaya aday parçayı içinde barındıran albüm.
dinledikce dinlenilesi, sago yine yapmış dedirten albümdür..
tek gözlü kahraman rapidin oğlu tarafından illegal olarak dolaşan albüm.
ben hüsrana komsuyum sarkısını 2 saattir dinlemekten bıkmadıgım albümdür.