bugün

entry'ler (113)

bira ve sigara

hafif ekşi bira tadı, kül tadıyla birleşir. ortaya muazzam bir tat çıkar. işin aslı tatta değil derttedir. ne kadar çok dert, o kadar çok bu ikili.. eğlenmek için de içilir bira, ama sigara çok fazla tüketilmez birayla; eğlenirken. iç yalnızlığımızın en büyük dostudur bu ikili. gerçi yeni düzendeki her şey gibi para ile elde edilir ikisi de. parası sorun olmamalıdır. içtikçe içilmelidirler.

tanım: süper bir ikilidir efeem.

50 tl

49 tl'den daha fazla, 51 tl'den daha az miktardır. banknotu var bir de bunun. ilginç şeyler bunlar tabi.
(bkz: havadaymış da uçuyomuş)
(bkz: ukte)

elektrikli süpürgeyle fön çekmek

sike sürülecek aklı olmayan insan evlatlarının eylemidir. deveye topuklu ayakkabı giydirip, hendeklerden hendek beğenmesini söylemek gibi acımasız bir eylemdir aynı zamanda.
(bkz: beni anlayabiliyor musun sözlük)

durduk yere adamın amına koyan şarkılar

jason reeves - photographs & memories
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)

sözlükçülerin blog adresleri

http://www.pedertanrisiz.blogspot.com

v for vendetta

ninni gibi bir film. gece izlenesi.

tanımı geçtiğimize göre v for vendetta hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.

--spoiler--
v for vendetta bilindiği gibi sistemi eleştiren bir sinema filmi. filmin ana karakteri olan "v", fight club'ın "tyler durden"ına ve the dark knight'ın "joker"ine fikir olarak ne kadar da çok benziyor eminim farkedenleriniz olmuştur. bu üç karakterin sahip olduğu en keskin, en belirgin özellik ise düzene ve sisteme olan isyanları. burda halil sezaimsi bir isyandan bahsetmiyorum elbette. konumuza dönersek, bu üç karakterin kesiştiği ortak noktayı, yani isyan ettikleri şeyi incelememiz gerekiyor: yönetim, baskı, para, hakedilmeyen güç, dengesiz ekonomi, yalan, politikacılar ve 21. yüzyıldaki tüm devlet yönetimlerinin halkların üzerinde oluşturduğu psikolojik yıkım. (bunların hepsini incelemek sayfalarca yazı gerektirir ve o kadar yazıyı yazacak bir totoya sahip değilim açıkçası, üşenirim ben. "her insanın bu konular hakkında bir düşüncesi vardır." görüşüne katıldığımı belirterek yazıma devam etmek istiyorum.)

"v" her şeyini hükümet yüzünden kaybetmiş sıradan bir vatandaş aslında. hükümet ondan her şeyini alırken kendi sonlarını hazırlayacak bir şey yaratmış, "evey"in deyimiyle: "canavar". "v" canavar değil elbette. her şeyin farkında yalnızca. insanları her yönden yönetmesini bilenlerin, yönetmek uğruna neler yaptıklarının farkında bir karakter olan "v", v for vendetta'nın seyirci seçici yapısını ortaya koyuyor. v for vendetta'nın yönetmenleri ve senaristi bu filmi düşünemeyen insanların izlemesini istememiş belli ki. v for vendetta'yı izledikten sonra "hassiktir lan nasıl bir dünyada yaşıyoruz biz?" sorusunu soracak, yaşadığı düzeni sorgulayacak insanların izlemesini istemiş, "maskeli bir adam var, elinde bıçaklar önüne geleni kesiyor biçiyor. her yer kan revan bir bok anlamadım ama güzel film." yorumunu yapacak insanların izlemesini değil. film boyunca guy fawkes'a gönderme yapılıyor ve guy fawkes yüceltiliyor. film boyunca diyorum çünkü repliklerle olmasa da, maskeyle her an guy fawkes'a gönderme var. guy fawkes'un yaptığı şeyin, yıllar önce yapılmış dahi olsa bu sisteme karşı bir çözüm olduğu vurgulanıyor filmde. film her repliği, her sahnesi, her oyuncusu ve bütün hikayesiyle çok başarılı bir film. imdb'de top 250 de bulunuyor aynı zamanda.
--spoiler--

sözlerime son verirken, bu kadar üstünde uğraşılmış ve mükemmel tepkiler almış bu filmin neden akademi ödüllerine aday olarak gösterilmediğini sorgulamanızı istiyorum. bu size filmi anlamak konusunda yardımcı olabilir.

asker doğmak

asker olarak ölmekten daha güzel bir hadisedir. ennihayetinde şehit olmak şerefli bir mertebe olduğu kadar üzücüdür de.

atatürk ün eline evet bayrağı vermek

işleri düşünce atatürk'ü aklına getiren ve atatürkten faydalanmaya çalışan, normal şartlarda atatürk düşmanı bir grup zavallının yaptığı eylem.

erkeklerin kızlardan beklentileri

am, göt, meme... *

ben seni arkadaş olarak görüyorum

"ben sıçıyorum, sıçtığım boka bakıyorum seni görüyorum"dan daha ağır bir cümledir.

dobrowski

mükemmel insan diyebileceğiniz insandır efendim.
(bkz: kingsin)

chp li üye tüm pkklılara af istedi

chp parti meclisi üyesinin diyarbakırlı olması alet edilerek uydurulmuş fettullahhaber* kolpasıdır.

seyyar motto

an itibarı ile yedinci nesil çaylak olmuşluğunu farkettiğim yazar/çaylak'tır.
(bkz: açıklama talep ediyoruz)*

istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi

ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü okumaya hak kazandığım fakülte.

feridun a gidiyoruz zirvesi

bazı işlerim olduğundan katılamayacağım zirvedir. gidecek herkese iyi eğlenceler diliyorum efendim.

atatürkçülerin millet iradesini hiçe saymaları

neden atatürk gibi bir lidere kin güttüklerini bilmeyen, (bu vatanın topraklarına göz koymuş bir ingiliz komutanı, bir fransız amirali veya bir amerikan başkanı olmayan türk vatandaşlarından bahsediyorum. zaten diğerlerinin nedeni tüm dünya'ya kafa tutan, zeki ve başarılı bir asker olan, büyük önder mustafa kemal'in yaptıklarıdır. hani o ülkelerden birinin vatandaşı olsalar anlarım, derim ki kuyruk acıları var konuşsunlar boş boş.) koyun zihniyetiyle hareket eden, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesiyle dinine bağlı birer müslüman olduklarını zanneden şizofren göt kafalı*ların gördüğü halüsinasyondur.

şimdi gelelim bu göt kafalıların tutarsızlığına* : müslümanım dersin. sana giren çıkan yoktur. senin gibi olanlardan bazıları binlerce türk lirası değerindeki arabalarla gezip, yüz binlerce türk lirası değerindeki evlerde götünün üstünde otururken, akıllarına hiç gelmez "ben ekmeğimi yiyorum, sahibi olduğum bir evde sıcak ve huzurlu bir şekilde oturuyorum. ama kim bilir sokakta yaşamak zorunda olan, defalarca haksızlığa maruz kalmış insanlar neler yapıyor? dinimin gerektirdiği gibi onlara yardım etmeliyim." demek. şimdi sen diyeceksin ki yardım ediyorlar ya. burda nisap miktarından bahsediyorum. yani asli ihtiyaçlardan(ev, araba, ailenin bir yıllık nafakası vs.) değil de sahip olunan lüks şeylerin(ikinci bir ev, ikinci bir araba vs.) kırkta birinden bahsediyorum. kıyamazsın değil mi o kadar malın kırkta birine? e bunu bile yapamazken sen -ki bu bir çok basit örnekten sadece biriydi-, karşıma geçmişsin "türban takmazsam müslüman değilimdir. dinimi insan gibi yaşayamıyorum." diyorsun. lan amına koyduğum; kendi elinle yapabileceğin, kimsenin karışmadığı bir çok şeyde dinine uyum sağlamıyorsun, ama siyasi bir konu oldu mu eline provakasyon fırsatı geçti mi en düzgün müslüman oluyorsun. aslında sen de biliyorsun göt kafalı olduğunu. sen de biliyorsun türbanın siyasi bir simge olduğunu. ama senin amacın, sevmediğin yönetim şeklini ve bu yönetim şeklini türkiye'ye getiren sevmediğin büyük önder atatürk'ü karalamak olduğundan, demokrasiye, atatürk'e, atatürk gibi düşünenlere, atatürkçülere saldırıyorsun. ulan hayasız, sokakta gördüğün hatuna arkasından "hey yavrum hey, bir kere versen ne olurdu ?" şeklinde laflar atarsın (#7207319), sonra gelir buraya provakasyonun allahını yaparsın. siktir git, kafanı kölesi olduğun o göt kafalıların götüne sok çıkar. moron.

axxo

http://twitter.com/axxoblog adresinden takip edebileceğiniz sağlam* release grubu.
edit: paylaştığı torrentlerin linklerinin bulunduğu adresi verdim de biraz. onu sileyim dedim. *

sözlükçülerin en tuhaf korkuları

hayattan hiç bir beklentisi kalmamış, sokaklarda aylak aylak gezen ve gördüğü her gence sataşan, laf atan, bazen ise kavga çıkartmaya yönelik eylemlerde bulunan junkie tipli ve genelde de junkie olan garip insan türleri. evet benim korkum bunlar. insan gibiler de ama değiller de. insan biçiminde dolaşırlar demek daha doğru olur sanırım.
dn/ adam akıllı junkieleri tenzih ederim.

bursa halı sahalar bize dar yaz açılış zirvesi

ayrıca, (#8642547) ben demiştim. *
edit: lan bir entry numarası veremedim. lanet olsun bana.

bursa halı sahalar bize dar yaz açılış zirvesi

tekelspor'un** 16-10 kazandığı maçın zirvesidir. 2 gol atıp, sanırım 1 veya 2 asist yaptım. kaleye de geçtim 6 gol yedim. averajım -4 olsa da güzel maçtı. zirvenin devamındaki dünya kupası maçı izleme şeysi harikuladeydi. teşekkürler ulusozluk teşekkürler türkiye. son olarak tekel siker, acımaz.