bugün

köpeklerin onlardan korkanlar için kullandıkları en büyük kozdur.
bu sayede size evinize giden 25 farklı yol türettirebilir.
kimileri bunu bilimsel olarak, köpekler adrenalin kokusunu hemen algılıyorlarmış şeklinde açıklar.
annelerin durumu şöyle açıkladığı da görülmüştür.
-korkarsan kafandan duman çıkar! sen göremezsin ama köpeklerin gözleri görür, saldırır sonra sana ya... evet saldırır."
boku yediğiniz andır.
köpeğin önsezilerinin kuvvetli olduğu savıdır. çocukken ortaya atılan bir rivayet şöyle idi ''köpekten korktuğunda alnında sadece köpeklerin gördüğü bir ışık yanar'' tıpkı çocukluğumun külahların arkasıyla kulaklarını karıştırdıklarını söyledikleri için dondurmanın en güzel kısmını yiyemem gibi sonuçlara yol açtı bu bende alnımı gizlemeye çalışırdım, evet itiraf ediyorum bunu yapardım.
üstünüze gelmiyor, havlamıyorsa ya insaflıdır ya toktur. gelirse de kafanızı çevirince birşey yapmazdır.
kulaklarını diker, eğer enayi gibi kaçarsanız peşinizden gelir.
köpek açısından bi hayli keyiflidir.
+hav
-ayy
+(aha korktu) hırrrrrr.
-anneeeeeee. git başımdan.
+(az kaldı istediğim koku geliyo sıçıcak) hııırrrrraaaaavvv.
(bkz: öyle dalga mı olur lan)*
bazı insanların köpeklere karşı hissettiği gereksiz korku o kadar yoğundur ki, değil köpekler, insanlar tarafından bile gözle görülüp, elle tutulabilir kıvamdadır.
Size uzun uzun, bakıp oturduğu yerden kalkmamasıdır.
o senin korktuğunu anladığında, sen onu korkut (çin atasözü *) felsefesinin uygulamaya konulması gereken vaka.

Korku içindeki köpek kulaklarını tamamen geriye yatırır, kuyruğunu bacakları arasına iyice sıkıştırır, titremeye başlar, ağzı sıkı şekilde kapalıdır. Bu arada tuvaletini kaçırabilir, anal bezlerinden koku salgılar ve kalçasını aşağı indirir. Acıklı şekilde inler. *
her zaman yaşadığım durum. fare kadar köpekten de korkulur mu? evet korkulur. ilk önce köpek gider, sonra korku gider ve rahatlama sonuncunda acaip bir ter basar. bir de şöyle rezilliği oluyor. korktuğunuzu anlayan sahibi (neden genellikle 15-16 yaşındaki bi çocuk oluyor anlamıyor. çoluğa çocuğa rezil oluyoruz) "gel köpeceğim" vs vs gibi cümlelerle sizi iyice rezil ediyor. köpecikmiş..."tamam köpek anladı kortuğumuzda bari sen insan evladı olarak görmezden gel" diyesi geliyor insanın....
not:köpeksiz bir dünya istiyoruz...
en acıklı olanı "sözde delikanlılığın kitabını yazdığını" iddia eden alişan'ın düştüğü durumdur...

şaka bir yana petek dinçöz'ün minik canavarları gerçekten bi kabus, zavallı beyazıt öztürk'de aynı akibeti yaşamıştı...
Size saldıracağını bildirir. Köpek çeşitlerine göre değilşir.
Fino anlarsa, korkmayın. hehe diyin geçin.
Kangal anlarsa, kaçmanıza gerek yok. O sizi yakalayacaktır.
aranızdan bir kaçının daha ben sözlerime başlamadan 'hayıaaaaarrr benim iti rrspı çocuğu değil' dediğini duyar gibiyim. ancak katıksız anadan bağımsız rrspu çocuğudur alayı.

köpeklerle irili ufaklı da olsa epey bir kovalamaca maceram olduğu için, artık tipine baksam anlayabiliyorum bir köpekten cacık olup olmayacağını. ancak bazen dalgın olduğunuz anlarda sizi yakalarlar.

birgün...

gidiyorum avcılar metrobüsüne doğru ağır adımlarla. bir odun kömür satan şeysi bir şeymiydi neydi, o derece afalladım ki kafa bırakmıyor. yahu sakin sakin yolda gidiyorum, bir adet gayet şirin bir golden cinsi köpek. oturuyor kaldırımda.

kesiştik bunla baba, ancak yemin ederim nasıl tavlasam da eve atsam gibi bir çaba gütmeden.

o baktı.

ben baktım...

hala bakışıyoruz.

bak allah bak.

+numaranı verir misin?

şakaydı. yanından geçtiğim yoluma bakmak amacı ile kafamı çevirme suretinde bulundum.

göz teması kesildi ve kesişme bittiği anda köpek havlamaya başladı.

varın siz düşünün tepkimi. ne yaptığım belli değil, sokağın ortasında kolbastı oynattı resmen rrspu çocuğuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.
(bkz: köpeğin seviştiğinizi anlaması)
zaten korkmuşsun..

bi de bu korktuğunu farketmesin diye uğraşıcan..

zor bir ruh hali..

peki nasıl anlıyor bu hayvan senin korktuğunu..

bu konuda bi rivayet konuşuldu arkadaş ortamında:

''köpekten korktuğun zaman başının üzerinde,
sadece köpeklerin görebildiği bi mavi duman oluşuyo''

tamam biraz doğaüstü..

ama bir merakımıza da cevap olmuyor diil...
kesinlikle doğru ve hiç de güzel bir durum değil. * *
insan köpekten korkunca vücut sıvıları kafayı yiyiyor.Önce mide ekşiyor.Daha sonra hafiften kol altlarında terler oluşuyor.Eğer bir de ağzındaki salyalarla şahsa doğru koşturuyorsa anüsten sıvı ile gaz karışımı "maddenin 4.halinde" bir kimyasal salgılanıyor.Elbette köpeklerde bunu algılayabiliyor.