bugün

senin a..korum diyerek sizde ona saldırın. ya herro ya merro.
açık konuşayım. köpeklerle büyüyen birisi olarak yaklaşık 6 ay öncesine kadar herhangi bir köpek fobim yoktu. 6 ay öncesinde tatlış mı tatlış şirin mi şirin bir sokak köpeği tarafından durduk yere ''hart!'' diye ısırıldım. arkadaşlar bu anda yapılacak hiçbir şey yok. tecavüz kaçınılmazsa zevk al demişler. sonrasında dooooğru doktora kuduz aşısız seni bekler!
eğer köpek saldırırsa uludağ sözlüğe girip köpek saldırırsa yapılacaklar başlığını okuyabilirsiniz.
arabanın altına girin.

(bkz: kedi stayla)
Kafasını iki elimle tutup boynunu kırarım tabi beni yakalayip üstüme atlarsa bu hareketi yaparım.
Göz teması kurun ve yavaşca yaklaşın. Ardından ensesinden tutun. Hayvan birazdan sakinleşecektir. Sebebi ise nerdeyse tüm kediler ve köpekler yavrularını ensesinden tutarak taşır. Böylesini bir tutuş hayvanın sakinleşmesini sağlayacaktır.
Bunu yapın yeter
görsel
Yüzüne doğru frikik vuruşu yapmak.

(bkz: gol olur)
Masa tenisi raketini suratının ortasına - burnun tam üstüne - şlaak diye yapıştırmaktır..
işe yaramadı değil.. Ama siz yine de arkanıza bakmadan kaçın..
Sokak köpeklerinin büyük bir çoğunluğu durup dururken bir insana saldırmaz diyenler var yahu yav he he. Her zamanki yolumdan giderken durduk yere havlayıp üstüme koşan köpekler ne o zaman. Bu saldırıları engellemenin tek yolu insan sevmeyip hayvanseverim diyenleri evlerinden aldırmaktır.
yanınızda küçük bıçak tarzı aletler taşıyorsanız böyle bi durumda hiç çekinmeden köpeğe saplayın derim.
köpeği ısırın.
yaklaşık bir 8 sene önce, sanırım lise sona gidiyorum o sıralarda, iki adet av tazısının üstüme doğru koştuğunu gördüm ki, bu an elim ayağım boşaldı, yaklaşık bir iki saniye hareketsiz kaldım. Bu esnada tazılar havlayarak üstüme atladı, lakin bu atlayış direkt üstüme değil de, zıpladıktan sonra etrafımda daire çizme şeklinde oldu. sonra iki üç tur atıp siktirip gittiler. acaba ben mi şanslıydım yoksa taktik bu muydu ?
Bu korkuya bi kere kapıldınız mi bireysel silahlanmadan başka çözümü yoktur. Belediyeler toplamaz köpekleri bu karda kaçsanız düşüp bi yerlerinizi kirarsiniz.
o size saldırırsa sizde ona saldırın.
köpeğe doğru koşmaya başlayın. bu yaptığınız eylem köpekte ters psikoloji yaratır ve noluyor amk der kaçmaya başlar.

şaka lan şaka ayaklar züte vura vura kaçın.
Vahşi hayvana vahşi karşılık vermek gerekir. Size havlayacak köpeğe kolay lokma olmadığınızı gösterin, bağırın çağırın taş atın gürültüyle ayakları sert sert yere vura vura üstüne yürüyün, ille de bir ısırık alacağım ben diyorsa, çenesine alttan indireceğiniz tekme için geri sayıma başlayın. Bana kalırsa çeneye tekme tavsiye edeceğim bir şey değil, onu korkutup kaçırmaya çalışın ayrıca taş atın.

Not: taşı köpeğe atmayın, ısırmayacak köpek bile sinirlenir ısırır. Taş köpeğin yakınlarına düşmesi yeterlidir. Hatta atar gibi yaparsanız bile kaçıp, gidecektir.
(bkz: eyyy köpek)
(bkz: kökünü kazıyacağız)
(bkz: sen kimsin ya)
o seni ısırmadan, sen on ısır.
En etkili çözüm 155 i arayıp polise ihbar etmek.
ikincisi 112 yi arayıp ambulans çağırmaktır.
Saldırıdan sonra belediyenin 188 ihbar hattını arayıp istek Dilek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.
üstüne doğru koşun belki korkar kaçar tabi 5-6 tane köpeğin üstüne koşmak ne kadar doğru olur onu bilemiyorum denemeyin.
tekmelemektir. Ya da en yakın yükseğe çıkmaktır.
işini yapmayan belediyeye oy vermemektir.
yanınızda biri varsa ve koşuyorsa ondan hızlı koşun. tabi köpek var köpek var. bu söylediklerim dişleriyle dağı koparıp atan pislikler için. güzel köpekleri sevin ne kaçıyorsunuz.
Çare mantar tabancası. Denendi,onaylandı.